Nokia 6730 Classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Nokia 6730 Classic

Post od Igor88bg »

Novi uredjaj Finskog proizvodjaca dolazi nam na vrata :D :lol:
U pitanju je Nokia 6730 Classic koja radi pod Os symbian 9.3,ima kameru 3.2 mpx i Gps integirsan, Memorija 48 mb uz prosirenje do 8 gb,2.2 inca ekran, telefon ce se promotivno prvo pojaviti u Vodafone mrezi pa na dalje!

Slika:

Slika

Ono sto mi je upalo u oko jeste ikonica na MENU dugmetu ista je kao na E seriji (Kucica) iskreno bas mi se ne dopada,lepse mi je onaj kruzic sa kockicom :-) :lol: :lol:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Да ли могу они нешто ново да понуде?
Исто све задње 2 године! :wacko:
Слобода или смрт

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

To se i ja pitam.
Sve se vrti u krug,dobro,ne bas 2god.,ali godinu dana sigurno.
Nikako da naprave neku novinu.U izgledu modela prvenstveno.
A i svaka novija verzija Symbian-a ,ne donosi nam nista revolucionarno.
P.S.Samsung ce im "doci glave" 8)
Slika

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

bestboy, ne znam tebra koliko mi se cini nikia sve vise nudi jeftinije modele vidi 6303 160 e nova u BG sto je extra jeftino sobzirom da je tel NOV kao model! Pa mislim da nokija cilja na tako nesto povoljno ovo je u faznonu naslednik 6120 mozda!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Биће боље ваљда...
Добро да им је пала цена-пала је. :)
Ма нема ништа без н97 чекамо је.
Слобода или смрт

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

bestboy, Nisu lose ni ovo masine veruj mi evo naslednik 6120 bice prodavan nadam se 3 mpx dovolljno za danasnje standarde mislim da ce biti veoma solidna kupovina za ljude sa plicim dzepom! :wink:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Pa ni N97 ne donosi nista posebno... Jer skoro sve si video sto ce doneti... Isti symbian ima 5800, kamera je ista kao na N95 (pa nadalje)... To sto ima 16gb mi nista ne znaci, jer npr od ovih 8 sto imam nisam ni pola gb popunio :)
Nije los kao ideja, al opet... vec postoji 6220... dakle, cemu ovo?
Nokia E71... Elegant, but deadly

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

kapoerista90, n97 ima 32 gb :lol: :lol: Pa ovaj je namenjen jeftinijoj klasi mislim da ce mu cena biti oko 180e nimsam siguran ali tu negde sto je znaci jeftinija klasa on je naslednik 6120 inace potpuno isti postoji 6720 :D samo ima 5 mpx mislim smesno ali tako je! :lol: :lol:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Nokia, bre, puca na siroko :)
Kakvi sve modeli za male pare... Njima jedino sto fali jesu high-end uredjaji, i to bukvalno jer ih i nema u ponudi kad se malo bolje pogleda...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Lobachewsky, a to je najvaznije,jer ipak Higj-end aparati su perjanice koje vuku prodaju bukvalno citavog portfolia odredjene kompanije...
Kao sto i SE ima more telefona srednje klase (ekonomske),ali k850 nije postao perjanica,kao i g900,w960,w910...mislim da je c905 malo popravio sliku,ali ni to jos nije dovoljno...
6730 c je po meni sasvim lep naslednik proslavljenog 6120c,sa par unapredjenja,kao sto su gps,0.2 inca veci ekran,jaca kamera i baterija (1050mah) i sve to po ceni od oko 200e,sasvim korektno....mada i tada ce 6220 c biti bolja kupovina zbog kamere!
D500&E71

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

loki13, sa tobom se slazem u potpunosti ! Zaista nemam sta da dodam!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lobachewsky napisao:Nokia, bre, puca na siroko :)
Koji siroko? Je li Volkswagen? Malo sale. ;)

Inace,ovaj telefon mi se nesto i ne dopada posebno.Mislim da ovo njihovo obogacivanje low-end portfolia je sasvim besmisleno.Tih uredjaja imaju sasvim dovoljno na trzistu.Ipak mislim da oni ovde idu na kartu da prodaju jos jedan model kupcima koji zive pod parolom. Nokia is the best i cim je nesto novo od njih mora da je bolje od prethodnika.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Meni se cini da se Nokia okrenula ka low budget modelima, kao SE u bliskoj proslosti, a znamo sta se desilo s aSE-eom.
Nazalost ni ovaj mi se ne svidja.
Cini mi se da su modeli iz HTC i Samsungove palete i par ovih bombica iz SE-a povecali zahteve kod korisnika, a Nokia jos nikako konkretno da odgovori.
Ovo ja samo glasno razmisljam ali ne znam da li sam u pravu!? :roll:

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

Sto se tice pucanja nokie smatram da je to glupoost jr sto se tice profita treca je na svetu po zaradi nakon kokalole i microsofta :-) tako da... 8) Nece niko skoro videti propast nokie i ako to mnogi zele! Setite se samo starih modela (7250,7250i ) koliko su kasali sto se ekrana tice nokia je imala najgore ekrane tada sve do 6230 sa malecnim ekranima 128x128 i svi su cenili propast kao sada ali kao sto vidite nokia je oduvala konkurenciju i sto se ekrana tice danas ima najbolje ekrane bolje nego samsung i se zajedno tako da cenim da je ovo provremeno zbog ekonomske grize s razmisljenjem (Previmo telefone za koje ce ljudi moci da izdvoje novca a da im se dzepovi ne zatresu) I cenim takav stav! Evo gledam n97 je vec 700e u bg moze da se nadje to malkice jace 720e sto je po meni ok cena s obzirom da je n95 kostao 1500e :-) :lol: :lol: :lol: 8)

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Igor88bg, e kakav si ti Nokijaš :P Ja ne dam Nokiji ni smrdljivu paru...! Da 5800 nisam dobio po ultra-jadnoj ceni, N82 i E71 bi mi bile zadnje Nokije.
A što se tiče N97-ice, pa ona nema ništa revolucionarno? :|

IDzO, šta ti je sa tastaturom? xD
Nokia 5800XM

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

NemanjA^, sta mi je sa tastaturom? :?
Za sada nisam primetio da se nesto preterano gubi. :)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

pa nokia i nema bas najbolje ekrane, n85 koristi sonyjev led display, a jedino ih jos samsung ima u ponudi (led). a najbolji TS ima iphone tako da nisu bas nesto bar za display. vremena se inace brzo menjaju, nisam nokia hejter ali i motorola je bila nekad prva za mobilne a sad kao da ne postoji....

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

NemanjA^, ако није тајна која је то ултра-јадна цена? :lol: :lol: :lol:
Да ли је фон полован или нов?
И шта си урадио са н82?
:D
Nokia 6220 Classic

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Igor88bg, vole bi da mi das izvor te informacije o profitima. Cisto da vidim ko je cetvrti. Gde su tu naftne kompanije, Oracle, i slicni ;-).

Uostalom pogledaj listu Forbsovu listu kompanija, sortirano po profitu:

http://www.forbes.com/lists/2009/18/glo ... _Prof.html
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sub, 30. Maj 2009. 22:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

Zligor, iphone je za mene gluspost iskreno pored nokie mi je smesan, da ekran je ok ali sve je to dostizno! a i pricam o mob telefonima znaci se i samsung su nekda bili vrh sa ekranima sada kaskaju podosta za nokiom! :-) 8) NemanjA^, ps nokiji nista ne fali po meni je bolja od sve konkurencije danas konkurencija tek sada ujedijuje ono sto je nokia uradila pre 3 godine imaj to na umu jeste da nema nista novo ali pogledajte sta npr samsung ima novo? 8mpx? Svaka njima cast budite realni trziste je pretrpano ISTIM modelima gotovo je sda samo moze da se napreduje hardverski jer ljudi mi vec imamo lap topove u dzepovima gde cete vise? nema gde dalje bar za sada nokia ne gleda da je napredak sa 5 mpx na 8 neki pomak sto je i tacno se idou je glupost (5800 sa 12 mpx) imace nebouloznu cenu mislim smesno ljudi mislim da treba bas da se zapitamo sta dalje da se ubaci u telefon?

tomas.hokenberi, ovo sa profineim citao sam u 24 casa pre mesec dana iskreno ni to me nije zanimalo ali eto kada je smor na faxu :lol: :lol: :lol:

Odgovori