Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Da znaš da mi je to padalo na pamet! :) Mislim da mi je zasad ipak dovoljna ova od 2GB, pa
ću kasnije vidjeti.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Mis amigos, tengo dos problemas: prilikom citanja ovog foruma u Nokia browseru ne vidim sva slova i rijeci u postovima. Koji se moj to desava i kako da to sprijecim? Drugi je problem equally annoying: pojavljuje mi se glupi Vipov popup od kog ne mogu da otvorim podfolder Nokia, vec preko teme u kojoj pamtim da je neko ostavio link za Nokijin podforum... Block popups opcija funkcionise kao svetom Petru kajgana, da se ne izrazim adekvatno :) Moze li neko ponuditi rjesenja za ove probleme?

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Dakle ovako: danas sam riješio da flešujem telefon, ali nije sve prošlo kako sam planirao:
1. Balkanski product code napisan na strani 8. teme o upgradeovanju firmvera na Nokiji zapravo nije balkanski! Dobio sam engleski, španski i francuski jezik! Srpskog ni od korova! :angry:
2. Najnovija verzija firmvera nije 3.xx, već 2.0633.65.51!!! :x
Muka mi je opet da ga flešujem i provaljujem u čemu je problem, ovako mi radi osjetno brže i stabilnost je na višem nivou (mada je i prethodna verzija bila prilično stabilna). Telefon napokon hoće da pokrene Downloads! aplikaciju, što me raduje. Generalno je rad sa aplikacijama brži, kao i uninstall istih. Zadovoljan sam :), ne računajući ovih par nervirajućih stvari koje sam naveo.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, greshish, ovaj greshish silno sine. Poslednja verzija jeste 3.... ali za tvoj product code koji si ubacio ta verzija nije izasla. Znachi - imas pogreshan product code. End of story
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Vincent,
ово што каже miodrage, је апсолутна истина.
Само нађи прави product code 8)
Nokia 6220 Classic

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa taj sam đavolji product code našao ovdje na sajtu! Da je barem sa srpskim, pa da mi žao ne bude!!! :angry: :x Smor mi je sad žešći to opet da radim... Mierda!
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

goxon1981
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 17. Jun 2009. 16:05
Lokacija: Banja Luka, Maribor

Post od goxon1981 »

ev ja koristim e61i vec mjesec dana i izuzetno sam zadovoljan. hakovao sam ga i sad mogu da instasliram unsigned aplikacije. u odnosu na n73 je puuunoooo bolji telefon jedino mi svi traze oruzani list kad ga izvadim:) koje aplikacije koristite?

mada bi mu trebalo RAM memorije. na P1i mi se nije nikad desavalo out of memory a ovdje je to cesto. mada ima nacin da se oslobodi koj megabajt rama preko ybaktaskmana

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim, već koristi opciju Izmeni

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

goxon1981, sve o aplikacijama za tvoj telefon naći ćeš u temi Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS 9.1 (S60v3)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

goxon1981
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 17. Jun 2009. 16:05
Lokacija: Banja Luka, Maribor

Post od goxon1981 »

izvinjavam se na greski i hvala na linku al dal ima mogucnost da idem na recimo 33 stranu a da ne moram da idem next next next jer pokayuje samo prve tri i zadnje tri.
P.S. izvinjavam se i ovo nije vezano za temu

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Izvinjavam se za off ali moze da bude korisno! :)

Ima fora, udjes u temu ciji link ti je ostavljen, zatim idi na drugu stranu te teme (taj link je ovaj: viewtopic.php?t=8377&postdays=0&postorder=asc&start=20 ).
Vidis da se na kraju nalazi broj 20. Posto po jednoj stranici ima 20 poruka, onda malo matematika radi sada: ako hoces da ides npr.: na 33 stranicu, 33 mnozis sa 20 (jer ima 20 poruka) i od tog rezultata oduzmes 20 i taj broj koji si dobio (broj je 640) pises umesto onih 20.

Adresa sa druge strane neke teme ima ovakvu definiciju: viewtopic.php?t=8377&postdays=0&postorder=asc&start=20

Adresa sa 33 strane bi izgledala ovako: viewtopic.php?t=8377&postdays=0&postorder=asc&start=640

Vidi se iz primera da je umesto 20 upisan 640.

Tako je za bilo koju stranicu.
Formula je: br. stranice na koju zelite da idete * 20 broj poruka po stranici pa od toga se oduzme 20. :D

Nadam se da si razumeo! 8)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

IDzO, ti si car!!! Ovo je fenomenalno!!! Stvarno radi :D :lol: :lol: :D Nek' je off, bar će svima koristiti! :lol:
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

meni to isto koristi na mnogim forumima, vidim IDzO, da volis da cackas ko i ja. najbolje i najkorisnije stvari saznas cackajuci :)
::luv phonez::

goxon1981
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 17. Jun 2009. 16:05
Lokacija: Banja Luka, Maribor

Post od goxon1981 »

Jel moze neko da objasni kako da se namjesti da ekran bude skroz ugasen u standby rezimu a ne da pokazuje sat i onu plavu liniju. Na n73 i P1i sam to mogao namjestiti a ovdje nikako ne mogu da nadjem

igiv81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 26. Jun 2009. 19:44

Post od igiv81 »

pozdrav! kupio sam e61 pre dva meseca u telenoru, pre par dana sam uradio update symbian-a sa nokiinog zvanicnog sajta, medjutim tastatura mi vise nije QWERTZ niti QWERTY vec AZERTY!!! da li postoji neki program ili da li zna neko podesavanja kako da namestim tastaturu na neki "normalan" raspored?

Takodje, kada udjem u "message details" ne pise mi kada mi je neko poslao poruku vec samo kada mi je stigla. Znaci ako mi neko posalje poruku nocu u 2, a ja upalim telefon u 10 i poruka mi tada stigne, nigde ne mogu da vidim kada je poslata, vec samo da mi je stigla u 10. Ne znam da li je to jednostavno tako na ovom fonu, ali proverio sam kod drugara na N73 i kod njega nije, ima dva vremena.
Inace, telefon mi je zakljucan (moze da koristi samo Telenor kartice), pa ne znam da li to ima neke veze, mada ne bi trebalo.

ljudi hvala Vam u napred!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Uradi reflash telefona, a pre toga mu promeni product code. recimo 0553853 je neki Euro I, imas nemacki, madjarski i engleski jezik naravno. Balkan produkt kod ne znam, a on ti treba za QWERTZ tastaturu, ovaj gore pomenuti ti donosi QWERTY.
Sto se ovoga za poruke tiche, meni je to radilo savrsheno od samog pocetka, dodushe ja nikad ne gasim fon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

igiv81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 26. Jun 2009. 19:44

Post od igiv81 »

miodrage, hvala na odgovoru..Ne znam samo da li cu da izgubim garanciju ako to uradim, telefon je uzet u telenoru. vec sam ga ranije nosio u alpha copy zbog poruka i da mi fleshuju softver za svaki slucaj, i kada su to uradili isto mi je bila azerty tastatura, ne znam dal njih da hvatam za gushu :) ili da sam odradim ovo sto si mi rekao.

koji bi bio tvoj savet?

hvala za linkove ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja bih odradio sam. Ako ti i krene nesto po zlu, zapamti product code koji ti je sada (ispod baterije), i jopet ga reflashujesh na to, i onda im ga tako odneses, ne mogu da provale koliko je puta telefon flashovan. Ne mozes nista da zeznes, samo pazljivo prati uputstva. Sve imas opisano, nemoj da te mrzi ako treba i 5x da procitas.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

goxon1981
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 17. Jun 2009. 16:05
Lokacija: Banja Luka, Maribor

Post od goxon1981 »

Negdje sam procitao da postoji program da se promeni funkcija mail dugmeta al ne mogu to vise nigdje da nadjem. Pomozite

igiv81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 26. Jun 2009. 19:44

Post od igiv81 »

miodrage, e druze, probao sam da feshnem tel, uspeo sam da promenim product code, skinem sve sa neta sto mi treba, medjutim kada krene da ga update-uje kaze da mi je softver vec nov i da ne mora da ga menja, kao mozda ce uskoro izaci novi update itd. tako da on ni ne otpocne da instalira softwear.. Ne znam zasto nece, pre mesec dana sam uradio update, nije bilo problema..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Trebalo bi da ti NSU ponudi opciju reflash. Mada opet ja sam to davno radio, i ne znam da li se nesto menjalo, a Symbian vishe nemam, niti cu ga imati u skorijoj buducnosti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori