Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

NIJE HD nedostatak nikako,ne razumem takve stavove!?Da li je flesh memorija brza od HD-ova na telefonima?Zavisi,ali mislim da nisu!Dalje,flesh memorije su uglavnom NAND tipa jer su one jedino dovoljno pristupacne,a one se ipak DOSTA KVARE,i uz to imaju zivotni vek ogranicen na 10 000 upisa maksimalno,naravno retke dozive to,tako da bi MNOOOOGO lakse bilo da se ugradi HD koji je pouzdaniji,verovatno brzi,i radice duze nego flesh memorija,njega je mnogo lakse i zameniti u slucaju kvara!!
Pozdrav 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ajooj, to nije STAV. Već strah... Ja ako izdvojim (a hoću) taj novac za n91, brinem bre ZA SVE!
Ti ćeš tu mehaniku ako ti rikne opraviti za DŽ, a? A ja? Nećemo o pouzdanosti fleša...
Idemo dalje s temom :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

HDD pati od druge boljke - mehaničko habanje i greje se više od flash memorije.

Evo vam dva linka (1 & 2) , urađena su merenja audio izlaza na N73, N91, N95 i iPod-u.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Lomnica_city napisao: (prosecan ekran,baterija za music fon ne bas jaka,teska je u ruci,sitni tasteri unutar slajdera,itd...)
Slazem se za ekran, nista posebno ali upotrebljiv.
Sto se tice tastature, nemam nikakvih problema s njom, a jos imam i debele prste...mislim da ona samo naoko izgleda sitno i zgrceno, a u stvari se u praksi brzo naviknes 8) .
Po meni je samo "nedostak" HD
HDD nije nikakav nedostatak, osim sto mozda donekle utice na tezinu i "gabarite" telefona. Naravno da bih voleo da je telefon dimenzija MOTOFONE F3, ali budimo realni, daleko smo od dana kad cemo imati smartfon s tim dimenzijama ali sa gomilom funkcija

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Vec sam se navikao ja na sitne tastere,ali kazem da jesu sitni,malo smesno deluju,no za divno cudo se VRLO LAKO kuca na njima,lakse mi je kuckanje sada na N91 nego ranije na N70 i N72!!
A ne znam bas za taj HD da li se greje i da li je nedostatak zato sto dosta utice na tezinu,ipak je to stvarcica dijagonale oko 2cm,nekoliko milimetara debljine,i jos se nalazi iza ekrana otprilike (bar tako izgleda na jednom dijagramu) i jos povrh svega je u metalnom kucistu,tako da tu nema govora o zagrevanju,bar ja nisam primetio a tezina aparata je"solidna"vise zbog maske od metala nego zbog neke velike tezine HD-a!!
Pozdrav 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa sad, Lomnice jeste da memorije nisu toliko pouzdane ali one i ne služe za trajno čuvanje podataka. A i 10.000 upisa je sasvim dovoljno za do pojavljivanja nove tehnologije (ipak to ne možeš da porediš sa flešom koji služi isključivo tome, i više se "haba" time što na primer direktno na njemu edituješ fajlove). Znači ipak su memorije dovoljno puzdane, a u svakom slučajus e lakše nabavljaju. Po meni jedini ralzog zašto tu nije stavljena CF kartica od 8GB, je što je ovo fencije i što ta kartica košta više od ovog diska, a brzina upisa na ULTRA III karticama sigurno ne zaostaje.

Bile su i kritike na račun ekrana, kojim smo do sada (na 6630, N70, etc.) bili prezadovoljni, a danas pojavom 9.1. telefona smo se razmazili. Ja i priznajem da jesam, ali 220x176 je ipak i više nego upotrebljivo.

Btw. referenca vam je iPod koji čak nije ni najbolji plejer? Jeste probali možda vajni shufle? Pa taj ne da nema basove nego treba da ima spikera koji kaže:"ovo je TREBALO da bude bas". Ovi veći su znatno bolji, ali iRiver i Sony ga ipak šiju za par klasa.

Ali završio bih samo propagiranjem Vladine i moje sekte: ljubitelja dobrih slušalica. Ako iPod slušate sa originalnim slušalicama, to je na nivou slušanja Symbian teelfona sa HS-23. Znači probajte bilo koji od ovih primeraka koji ste i do sada probali, sa stvarno kvalitetnim slušalicama (Sennheiser, Koss, BO i sl. klase), i generalni utisak će se popraviti za minimum 20% (možda negde čujete i nedostatke koje do sad niste :wink: )

:)
Poslednja izmena od gargamel4 u Pet, 06. Jul 2007. 23:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To je to Miškoni :) , kucajte "n91 vs" na guglu
nick6, ja nemam NIKAKAV problem po pitanju dimenzija, težine, dizajna, itd, sve to mi je - :)
Nadam se da je i ovo :)
A crazy journalist and N91 fan is known to drop the device repeatedly - 300 times to be perfect, from a height of 3 feet in the presence of a Nokia representative. What happened? Nothing! Nokia N91 survived the falls and continued to work well. Whereas, an ipod mini stopped working after 110 or so falls…
Znači, hdd kao takav, ipak se ovakav fon ne kupuje za kratko druženje, ja ako pazarim, to je onda kraj priče za barem 1,5 godinu...
Eve i LINK za basic. :wink:
Edit:
gargamel4, naravno, učlanjenje u sektu je obavezno ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

To sa bacanjem telefona na zemlju 300 puta je takva glupost da je to neverovatno... Da li će neko normalan da poveruje u to??? :lol:

Pa nema telefona koji bi radio normalno posle toliko tumbanja, statistički gledano barem jednom bi pao nezgodno... :wink:

Još ako proradi Marfi... :)

Nego brža je flash memorija... mrzi me sad da tražim link ka verifikaciji ali je tako... što se tiče osetljivosti hd ona je izražena ali ništa zabrinjavajuće... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa naravno da neće da poveruje, to je više kao provokacija zbog izdržljivosti hdd... A Marfi je čudan, "saksija mi pala na glavu pa sam sad na urgentnom".
Fokus je na n91 i na iskustvima korisnika. :wink:
Edit:
Zanima me kakav je interfejs FM radia, može neki screenshot.
I da li je neko probao ovo
Slika

znam vrlo dobro šta je to "podcast" ali kako to ide na mobu?
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Radio je standardan, ništa specijalno. Sličica iz testa.

Slika

Podcasting sam probao preko wireless-a, radi ok, moguće je reprodukovati audio sadržaj u toku skidanja. Prilično neisplativo ako se koristi gprs ili 3G jer fajlovi mogu da budu teški i po par desetina MB.

Što se tiče HDD-a i grejanja, pri dužoj reprodukciji audio/video fajlova mob se osetno zagreje, najviše u predelu baterije.

"Sektaši", jeste li bacili pogled na pomenute Shure E3c sluške? Ima i drugih modela, cena sitnica... ;) link

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

E baš ovih dana razmišljam o nabavci Shure E500PTH... i to 2-3 komada :lol:
Ne stvarno, dizajn je vrhunski, u kvalitet ne treba sumnjati, cene kao ferari - 15%(ili koliko već beše) odlazi na proizvodnju, gro ostatka na ulaganje&research :D
U vezi podkastinga (pošto sam ja radio FManijak) - dobra je to fora, posebno što će doći sve povoljniji Net paketi (tu nema Boga) - za skidanje nekog info-a, 1h na 16kbps je nešto preko 6MB, super :wink:
Jedno pitanje, jel to N91 aplikacija ili ubačena? ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Miškoni napisao:...
Što se tiče HDD-a i grejanja, pri dužoj reprodukciji audio/video fajlova mob se osetno zagreje, najviše u predelu baterije.
Skini odnekud N91 Dismantle .pdf uputstvo i videces da je HD maltene iza ekrana,zato je gornji deo i zadebljan i rasiren,koliko sam ja video sa slika HD nije toliko nisko gde je i baterija,to se greje sama baterija,isto kao pri punjenju ili intenzivnom koriscenju na drugim telefonima,ili se nekako toplota prenosi na deo gde je baterija iz prostog razloga sto je deo iza HD-a od plastike jer stiti i antenu a plastika ne zadrzava toplotu isto kao i metal jelte,a poklopac baterije je od metala pa mozda deluje zato da se greje u predelu baterije odnosno donjoj polovini telefona!? :?
Pozdrav 8)

markoni_po
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Dec 2006. 20:37

Post od markoni_po »

Drugari..Ajmo neku pomoć..ova raspravka ne vodi nikuda..

Imam problem.. Već 3 puta mi se dešava da ubacim 1.5Gb-2Gb muzike,150slika..sve radi ok i odjednom PRC---No Songs,No Images or Video..Odem pogledam stanje HDD-a,stoji zauzeto koliko treba a muzike i slika nigde! Defragmentišem---ništa..Onda Format i sve obrisano pa ajmo Jovo Nanovo..To mi se dešava češće u posl.vreme..

Šta da radim? Da zavalim telefon nekome? ima li neko rešenje? Nerviram se,očajan sam,krivo mi je--vezao sam se za GADA! :smutny: :smutny: :cry:

btw softver mi je v3.00.060.pi16 rm-43 N91 (07.01)
N91..moja ljubav!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vlado, ubačena aplikacija, made by Nokia. :)

Lomnice, otvarao ja mob već dva puta. :D Disk je odmah ispod kamere, ušuškan u izolovanu alu foliju. Ugreje se i on kada konstantno radi, naravno, greje se i baterija a metalno kućište sve to upija i prenosi. Pre dve nedelje sam bio na Akademiji na Diorami i snimao sam video skoro dva sata. Upućeni znaju kako tamo ume da bude vruće i zagušljivo, mislim da je bilo preko 40°C i mob se doslovno usijao, ali je tek pred kraj prijavio disk error. Posle restarta je normalno nastavio da radi bez ikakvih problema, jedino je taj klip bio oštećen, tačnije - nije ga ni bilo. Ako je izdržao te ekstremne uslove, izdržaće sve. :D

Markoni, kako prebacuješ fajlove, u PC Suite ili Mass Storage modu? Ovaj drugi je prilično brži i sigurniji. Kako organizuješ fajlove u okviru foldera, sve u jedan ili ih razvrstavaš u posebne? Da li možeš da pristupiš ostatku fajlova na disku u trenutku kada nestanu slike, muzika i klipovi? Da li vidiš sve podatke kada spojiš mob na komp? Meni se to još nije desilo, iako imam tonu podataka (preko 2000 slika, oko 250 klipova, sve razvrstano u albume, 1.7GB muzike, sve zajedno oko 3GB, plus još oko 450MB ostalih stvari). Otvaranje galerije mi se prilično usporilo ali music player radi kao zmaj. Desi se ponekad da se mob zaludi, ali restart rešava problem. Daj još malo detalja.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Za brzi pregled Galerije (fotki) instalirajte Resco Photo, sve ce ici brze (ima i SlideShow opciju :roll: ).

Markoni, mozda je glupo pitanje ali jesi probao da ides na "Refresh Music Library"?
Motorola Moto G

markoni_po
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 07. Dec 2006. 20:37

Post od markoni_po »

Miškoni napisao:
Brate ja cu tebe da vodim na jedan rucak kad dodjem u Bg koliko si mi puta izasao u susret :))

Uvek idem na PC Suite,kad ga otvorim idem na File Menager i copy-paste..Mass Storage nikada nisam koristio..Pitanje jel sa Mass-om mogu da prebacujem sa usb kablom bez Suite-a na bilo kom compu? Kako se sa njime radi?? Kad mi nestanu slike,muzika nemam nikakv ostatak,udjem ja gde su stajale ali je prazno tj no images-video i no songs a kad udjem da pogledam HDD stoji mi Used.1.85Gb (primer)

E da..Nikad nisam razvrstavao po albumima.. I zanima me zasto ne mogu kao na 6630 kad udjem u galeriju fotografija da mi ne izbaci sve slike zajedno?hteo bih napr da mi neke fajlove(xxx) ne otvara odmah.. I koji program da koristim da bih zakljucao pojedine foldere?? PHOTO SAFE fazon..
Da li napr smeta kad u music folderu imam mixeve od po 2sata? poslednji puta sam ubacio Giga zike ali bez mixeva i evo 2-3dan mi se nista ne brishe,nestaje...Radi ok..

HvALA drug!
nick6 napisao:Markoni, mozda je glupo pitanje ali jesi probao da ides na "Refresh Music Library"?
Tebra,nije glupo pitanje ali uvek idem na Refresh...i nishta!..Uradim i defragmentaciju pa REFRESH I O5 nishta...hvsls

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka!
N91..moja ljubav!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Markoni, mob se u Mass Storage modu prijavljuje kao bilo koji standardni prenosni disk i možeš da ga spojiš na svaki komp bez potrebe za PC Suite-om. Kako si ti uopšte radio defragmentaciju? To vrlo lako može da bude uzrok gubljenja fajlova. Defragmentacija i provera diska se rade sa kompa isključivo u Mass Storage modu.

Ako hoćeš da skloniš klipove i slike da ne budu baš "na izvol'te", možeš da kreiraš albume i da potrebne stvari prebaciš u njih. Albumi se uvek postave na dnu liste i u njih mora da se uđe da bi se video sadržaj.
Options - Organise - New folder pa onda označiš šta hoćeš i Move to folder koji si kreirao...

Ako hoćeš potpuno da ih ukloniš iz galerije, kreiraj na disku folder Temp, pa u okviru njega recimo Pictures i Video i u njih potrpaj sve eksplicitne fajlove. Ovako se više neće videti u galeriji a moći ćeš da im pristupiš pomoću nekog fajl menadžera. ;)

Veličina audio fajlova ne pravi nikakav problem, ja isto imam dosta mikseva, fajlovi od 100-200MB.

hagor
Banned
Postovi: 89
Pridružio se: Sub, 23. Sep 2006. 16:51

Post od hagor »

citajuci vase komentare, veoma sam se nalozio na ovaj fon, nasao sam ga u radnji polovan, sa 51h razgovora, i full opremom za 220 evra, telefon je lepo ocuvan, sta mislite dali se isplati uzeti ga?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ako je 8gb, onda definitivno!!! A ni ako je od 4gb to nije loša kupovina ako je očuvan i sve radi kako treba. Isprobaj ga malo u radnji...

A gdje je ta radnja, ako nije tajna i da li ih ima još? :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

hagor
Banned
Postovi: 89
Pridružio se: Sub, 23. Sep 2006. 16:51

Post od hagor »

evo uzeo sam N91 sa 4 Gb, odlicno stanje, samo je malo *eba sto nemam sluske, ali zato imam od kompa Canyon CN-HS3 i mogu reci da je zvook extra 8)

Radnja je u krusevcu, i to je cena za mene kao stalnog musteriju, inace je skuplje :D

Odgovori