Nokia N95 8GB

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Msilim da je bespotrebno izbacen pokoopac. Ako se malo bolje ztagleda, primeti se da je cak n95 na tom delu gde kamera, deblja zta nekih 2mm bas zbog poklopca. Kod n958G je to ravno, tacnije ako i nije malo uvuceno.

Toliko izdubljenje naspram jako debelog telefona i nije tako strasno, znaci... poklopac je bez razloiga izostavljen.

Sto se tice brisanja i prljanja.. uvek je bolje s poklopcem nego bez njega. AK onista moze doci do ostecenja sa ostrim predmetima tipa kljucevi i slicno. Tak oda je po meni uvek bolji poklopac.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Jel' vama N95 8GB deluje mnogo veći od N95 clasic???Meni iz nekog razloga deluje ogromno naspram N95 :wacko:
Nokia C6

mixajlo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 05. Jan 2009. 01:26

Post od mixajlo »

Pa dobro bre ljudi samo sam pitao da li je neko imao iskustva sa telefonom N95 8GB koji je skinut sa mreže.A koliko ste vi vaše plaćali ako nije tajna,i da li stvarno mislite da su vaši 100% originalni?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

tehno maniac, veći djeluje naspram njega ali ogromno sigurno ne. Baš sam do juče imao dvije obične n95ice kod mene pa sam ih direktno poredio sa mojom n95 8gb. I zbog toga što je gornji dio telefona(onaj na kome se nalazi displej) razvučen do kraja donjeg dijela po širini, 8gb ostavlja utisak da je širi, pa čak i deblji od n95 classic, namjerno kažem ostavlja utisak jer su zapravo potpuno istih dimenzija!
mixajlo, to što je telefon sa mreže ne znači da nije originalan, svi su oni original nokie, a sad to što su pravljeni za neku mrežu može da ima nekih problema sa softverom, ali oni su i dalje original ;)
Uostalom pročitaj temu o nokia sw update-u pa ćeš vidjeti kako da ubaciš "čist" sw u telefon, znači nećeš više imati nikakve oznake mreže, osim one koje su na samom telefonu.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mixajlo, I telefoni skinuti sa mreze su 100% originalni - ne radi se tu o kopijama vec o telefonima koji originalno prodavani od strane raznih mobilnih operatera i bili su kodirani na njihove mreze. Ti telefoni nisu bili namenjeni slobodnoj prodaji i u nasim prodavnicama zavrse na razne sumnjive nacine. Ti telefoni nisu legalno uzezeni i ovlasceni servisi ne priznaju njihove garancije. Pored toga kada tako kupujes telefon onda nemas nikakve garancije da je nov, cak ni "nov" u smislu da ga je pre tebe koristio samo onaj koji ga je kupio u originalnom paketu kod operatera (u tvom slucaju italijanski operater Tim - Telecom Italia Mobile). Pored toga takvi telefoni su cesto i kradeni. I mada je rizik prilicno mali - mozes da ostanes bez njega i da imas neprijatnosti - posebno u inostranstvu.

Da bi se (pre)prodavcima vise isplatila niza cena koju ces ti platiti oni stede na svemu i u maksimalno ce izbegavati da ispune svaku svoju garantnu obavezu.

Jedino mozes biti siguran ako kupis kod ovlascenog distributera i njegovih partnera - takvi telefoni naravno kostaju vise.

Naravno odluka je krajnjeg kupca da bira izmedju (kakve-takve) sigurnosti kupovine kod legalnog prodavca/distributera i nize cene ilegalno nabavljenih/svercovanih/dekodiranih telefona.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Pon, 05. Jan 2009. 20:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Dimenzije n95 8GB i obicne su 53 x 99 x 21mm jedino je n95 8GB teska 128 grama a n95 120 grama.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

napalm death, jedno je čitati dimenzije sa papira a skroz drugo gledati telefone uživo jedan pored drugog ;)
Podatke o dimenzijama svi znamo ali kad ih direktno porediš ipak ne izgledaju isto :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Crna boja, veći ekran, širi prednji deo slajdera, manji tasteri...sve to utiče da N95 8gb izgleda veće :)
Nokia C6

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ma nek' izgleda! Taj telefon je svjetlosnim godinama ispred svog plastikanerskog prethodnika-igračke! Priznajem da je i originalni N95 OK sa stanovišta softvera i kamere, ali taj aparat je bruka za dizajnere i hardverski tim Nokije! N95 8GB je viša klasa u hardverskom smislu za njega. Kako vi kažete, daleko da je savršen sa tim svojim guljenjem, ali N95 je IGRAČKA i tačka!
Ta optička varka je sigurno povezana sa displejem koji je i znatno veći i sa staklom preko ekrana, što "otvara" aparat, tj. daje perspektivu da je veći, dok "uvučeni" ekran odaje utisak neke "skučenosti", odnosno manjih dimenzija. Sjećate se na starim pakovanjima "Milka" čokolade su bili oni kvadrati sa optičkim iluzijama, sa širim i užim žutim okvirom oko plave površine. To vam je ista ta fora kao sa N95 i N95 8GB.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

mixajlo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 05. Jan 2009. 01:26

Post od mixajlo »

Sensei ;tomas.hokenberi, hvala,u svakom slučaju,vratio sam se pre desetak minuta iz prodavnice,čovek mi je uredno vratio lovu,pitao me da li želim drugi telefon,da nije do njega,već do dobavljača,uzeo sam pare i to je to.Potražiću sreću negde drugde

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Sensei, ..naravno ne zeli mda se prepirem, + ti si taj koji ima n95 8G odnosno poredio si. Ja nisma imao take prilike al isam ubedjen da su iste dimentija samo da izgleda vara. Mislim bilo bi logicki od strane nokije koja je koristila gotovo 90% isti hardwer na oba telefona.

U ostalom, vidiecemo ovih dana ..cetvrtak petak, kada bi trebao uzetifon, ako padne n95 8G imat cu priliku usporediti pa javim ;)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

napalm death, pa nemamo o čemu da se raspravljamo :)
Nisi dobro shvatio moj post, i ja kažem da su istih dimenzija, to je svima jasno, ali n95 8gb izgleda veći zbog šireg prednjeg dijela slajda, a iz istog tog razloga izgleda i deblje kad se gleda sa strane!
Znači zadnji dio slajda im je identičan ali prednji je širi na 8gb i zbog toga je cijela frka ;)
Ali što kaže Vincent sve to je potpuno nebitno jer je n95 8gb neuporedivo bolji telefon od običnog! :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Sensei, sad zamisli da sam ti se naklonio u znak zahvalnosti kao oni srednjevjekovni vitezovi, jer nema smajlija koji će to prikazati. :) napalm death, svi jedva čekamo da uzmeš N95 8GB, možda ti se malo poboljša mišljenje o Nokijinim smartphone aparatima koje je N80 poljuljao. :) Srećno!
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

@all:
jel moze neko da mi posalje na pp kako se krecu cene ovog fona po srbiji?
unapred zahvalan ;) :lol: :lol: :lol:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Sensei, nisam odma primetio ovo "izgleda" veci.. ok, razumemo se u potpunosti.. i ja tvrdim da izgleda veci zbog displeja ;)

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Poz ljudi, evo i mene među ljubitelje Nokia telefona, PONOVO (prvi mob bio Nokia, prije ihaaa godina...) :)
Zadnja dva fona su mi bila SE, K800 i K850! SE je stvarno solidan telefon, ali me ovaj K850 opasno smorio i rješio sam
da se vratim na Nokiu! Tek danas vidim koliko sam se navikao na SE, ali navići ću se i na N95 8Gb brzo nadam se... :)

Telefon je došao u full packu, USB/Tv kabal, CD, slušalice, punjač, neki kabal koji ne znam čemu služi... :oops: :D
Skinut je sa TIM mreže što me žešće nervira, jer mu je Meni pun nepotrebnih TIM ikona i ne koristim ga ni pola sata vremena
(punio se čitav dan) a već sam morao da mu vadim bateriju da ga resetujem jer je zabagovao! :shock:

Eto, samo da vas pozdravim i da vam kažem da ću brzo da se
vratim sa nekim pitanjima! :)


mrkixxx napisao:@all:
jel moze neko da mi posalje na pp kako se krecu cene ovog fona po srbiji?

Ja mogu da ti kažem za CG, 315€ ga platih danas, iznenadih se kako mu je pala cijena...

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Evo 2 pitanjca za početak... (;


Da li je normalno da ukupan kapacitet memorije bude 7804mb (Phone memory+Mass memory/132mb+7672mb)??
Vidim da na info stranici stoji da je kapacitet telefona 8192mb! http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1520/Nokia/N95-8GB

Kada telefon ode na stand by i pojavi se sat, koje dugme treba pritisnuti da se upali back light i
da se sat vidi jasnije?

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

marko 0401, to je normalno, kao i kod Ipod-a (jaka stvar 300mb)
2.Ako misliš na screensaver, nikako...ako misliš na onaj standardni sat na stand-by, podigneš slajder i pali se svetlo naravno :D
Nokia C6

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

tehno maniac napisao: to je normalno, kao i kod Ipod-a (jaka stvar 300mb
Ok, predpostavljao sam da se o tome radi (kao i kod PC-ja kod HDD-a, kažu ima 80Gb a ono 72/73Gb...) ali sam sumnjao
zbog toga što se na onoj info stranici navodi tačan broj u megabajtima!

Ma ne znam ja ni šta ću s' ovih 7800mb nego samo da nije aparat neispravan... :D




tehno maniac napisao:ako misliš na onaj standardni sat na
stand-by, podigneš slajder i pali se svetlo naravno :D

Ajoj pa nije valjda da mora tako... :ohmy:
Čudi me da mu to nisu napravili, to je glupost dobro ali smara, na SE-u je trebalo
samo pritisnuti na gore/dolje dugme za pojačavanje koje stoji sa strane, a koje i ovaj mob ima....



P.S.
HVALA!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

marko 0401, a misliš na to!To je bio i na D900, U600.....nema na nokiji... :smutny:
Nokia C6

Odgovori