Nokia 8600 Luna, za i protiv

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

vrh,kazes da je antena smestena u dnu telefona :uhuh: :blinky: da li moguce da im je palo tako nesto glupo na pamet :uhuh: :disgust: na 6300 kad stavim prste na zadni,gornji deo,gde mu se nalazi antena,odma pocne da pravi neki odjek i da se cuje blago sustanje :ohmy: :ohmy: mogu onda da zamislim tek sta se desava kad je taj deo prekriven celom sakom :blinky: :shock: :cry:

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

valdevit,

antena jeste u dnu telefona,siguran sam!
u principu i ja sam se plasio toga...normalno je da kada pricas drzis tel upravo dole...jos oni kraljevi stave tu antenu :o :dry: ali verovao ili ne nisam primetio nista losiji prijem u odnosu na recimo n70...nikakvo sustanje.gde je los prijem na Luni,los je i na n70... :wink:

sta god da te zanima pitaj i ako ja mogu da ti pomognem nema frke... ;)
Poslednja izmena od Vrh u Pet, 23. Nov 2007. 19:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Blackberry 9700

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

izvini sto te ovoliko zapitkujem,jer ipak se ne kupuje ovaj tel svaki dan,pa me interesuju kojekakve gluposti i sitnice...ipak je to 500 i nesto evra... 8) 8)

Predator2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 05. Jul 2007. 05:57
Lokacija: Beograd

Post od Predator2 »

Valdevit,uzmi tel i ne razmisljaj,ja sam ga kupio pre 5 meseci i nemam zamerki,samo napred 8)

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ma,uzecu ga,samo pare da mi stignu ove nedelje i krecem u pohode. 8) Nadam se da cu naci ful za pare koje imam :roll:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Izuzetno lep,modni i cini se kvalitetno odradjen telefon ali cena previsoka obzirom na funkcije koje nudi
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Danas sam "čačkao" 8600 u jednoj renomiranoj (=skupoj, 58k dindži) radnji, predstavljajući se kao "ozbiljan" kupac, šta reći osim - haos odrađen mob.
Male zamerke na težinu (stvar navike) i otvaranje slajda (stvar navike). Tastatura (navy i numerička) je odlična, i za ćevap-prste.
To staklo izgleda vrlo sigurno, možda nije najbolje poređenje ali kada biste isekli delić stakla od rerne i zveknuli o pod - samo bi odskočilo, nema šanse da pukne, ovo na Luni mi se naravno čini slabije od toga ali opet "jako" :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

zasto zamerke na slajd :? i ja sam ga cackao u jednoj skupoj prodavnici,al se nisam predstavio kao ozbiljan kupac,pa mi nisu dali da ga upalim i probam 8) :wink:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Slajd je dobro odrađen samo se malo teže "gura" ali ništa strašno - pa mora na nešto već da se stavi zamerka ovdi :D
Uh, bolesno je jednostavan i lep. Dobro je što su navy tasteri otvoreni (za razliku 8800), manje cimanja slajda - bolje za flet kabl, a i upotrebljivije je. Antena je na dnu, što i nije loše, dalje je od mozga :D :wink:

Vrh, koliko prosečno memorije zauzima fotografija u naj rezoluciji (high itd) i koliko je memorije od ovih 128Mb stvarno dostupno??? I negde je pisano da nije "mass storage", mislim da je to glupost, a??? :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Vlada Zem,

:roll: :wink: sve zavisi ali recimo da su slike izmedju 250 i 500 kb,opet kazem zavisi od toga sta slikas...ne znam gde je to napisano :dry: ,ali dostupno ti je bukvalno 128 MB memorije za slikanje snimanj,igrice itd...i ima onu standardnu foru da kad si na izmaku ,memorija daje upozorenje da obrises nesto sto ti ne treba...inace slajd jebe keve...jeste malo tezi,ali nema nikakvog klimanja kod mene i posle 3 meseca...mrzim slajd inace ali su ga ovde extra odradili
Blackberry 9700

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

stani,zar nemas ogranicenu memoriju za igrice i java programe :? pise negde u nekom testu da imas 1mb za sve to :|
nasao sam jos nesto sto me je jako interesovalo,a to je jacina luninih zvucnika,koja je po ovom testu veoma slaba :smutny: :smutny:

http://www.gsmarena.com/latest_features ... -171p3.php

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

valdevit,

mislim da ogranicenja nema...fabricki imas 4 igrice koje vec zauzimaju 2MB tako da to sto pise u tekstu nije tracno :dry: ...sto se tice zvucnika,kao sto vec napisah gore :wacko: ,ja sam ih poredio sa n70 jer ga imam i u odnosu na njega mnogo su slabiji zvucnici...ali su u rangu sa 6230i koji takodje imam...ipaki meni sasvim odgovaraju cak ih nisam stavio ni na najjace a vibraciju ne koristim...i na ovom testu luna nije losa vec prosecna :roll:
Blackberry 9700

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ubedio si me u svakom pogledu,tako da idem da ga kupim ovih dana :D
gledam ovu novu 8800 nokiu,objasnjava mnoge stvari i puna je kojekakvih novina... :o

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Naravno da nema ograničenja za memoriju, nije ovo Samsung, stavljaš gde šta i koliko hoćeš do tog maksimuma. Nego Vrh, nismo se razumeli, da li je ta 128Mb memorija dostupna i bez PCsuita, tj.da li se kad prikačiš usb na komp prijavljuje samostalno kao removeable disk u "My computer" (disk "f" itd)??? :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Vlada Zem, aha nismo se razumeli :?

nisam probao veruj mi :oops: ...iskreno ne znam ni gde mi je kabl :oops: ,na lunu nista nisam prebacivao sa kompa tj. nisam ih ni povezivao...ti uz tel dobijas disc sa pc suit ali da li je mass storage nisam siguran...ako slucajno negde naletim na kabl povezacu se pa cu ti reci...sorry but jebiga...meni je N70 stalno povezan pa i ako mi nesto zatreba ja to cepnem preko bluetootha i cao...
Blackberry 9700

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

uzeo sam tel :P :P full pakovanje,pre par sati,al vec me je zabrinuo,jer mu se desava da na trenutak izgubi mrezu :smutny: videcemo ovih dana,al ako se to bude ponavljalo,eto njega u servisu

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

ej kontam da je to do mrezhe ali mozda i gresim!mislim da mi je neko rekao kako mu se gubi signal...mislim da je na telekomu!

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

nemam pojma,al mi j eto zapalo za oko :unsure: imam ovaj 6300 i mozda mu se par puta desilo da je pao sa mreze,al ko zna,videcemo jos 8) iz sata u sat menjam misljenje o ovom telu,u pocetku sam bio razocaran,zbog nekih meni bitnih stvari,al sad sam se vec polako navikao i za sad imam ok misljenje 8)

twinky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 30. Nov 2007. 02:15

Post od twinky »

s obzirom na dizajn moze da prodje.na kratko sam ga pregledala i dosta je oskudan funkcijama bar po meni.... a i cena.... :o

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

twinky,

nikad 8xxx serija nije bila jeftina,uvek skupa,stalno preko 400-500 e...funkcije su u ovoj seriji u drugom planu.ko zeli funkcije,realno za ove pare ima N95 i milina :D ,ipak u poredjenju sa ranijim modelima iz 8xxx serija luna je kao pomenuta 95 ica :D
valdevit,
...realno,ipak su to skupi telefoni i ne moze tek tako da ispada iz mreze a i ako se to desi, desi se svima...jedino ako ti je tel ispao onda i ne mora da bude do mreze :D
Blackberry 9700

Odgovori