Nokia 6120

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

antegra a koji to program treba da bi ti led dioda bila aktivna i u rezimu snimanja video zapisa? to me bas interesuje, jer sam imao dosta camera programa i nijedan to nije mogao da radi.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

paz ovako, pre mesec dana sam naleteo na program koji omogućava da uključiš ili isključiš led diodu. kako me to uopšte ne interesuje, nisam ga ni skinuo ni probao, ali sam u listo kompatibilnih telefona video 6120. znači, traži taj program i probaj ga.
mislim da se zove nešto tipa: flash lamp, a možda i ne.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Kakva je jacina zvucnika prilikom video poziva i kakva je uopste jacina zvucnika?Sta mislite o fotografijama sa ovog telefona?

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

zvučnik je dobar, jedan od glasnijih, ali samo sa fabričkim melodijama. svaki moj mp3 slabije zvuči, ili probija.

fotografije sa mobilnih telefona su uvek sranje, a konkretno na ovom - baš sranje. kupi canon.

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Слажем се

Post od DukeofSerbia »

Потврђујем писање антегре.

У недељу сам стојао са пријатељем близу раскрснице и ишла су три шлепера један за другим. Каже он упали музику већ једном, а музика ради на максимуму. :ohmy: Затим он пустио са своје Нокије 6233 и чуло се без икаквих проблема. Али добро, 6233 има брутално јаке стерео звучнике.
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

ns78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 16:42

Post od ns78 »

Jel moze neko da mi objasni zasto ne mogu da koristim 3G za gledanje tv-a,naime uzeo sam telefon preko mts i aktivirao i wap i 3G,medjutim kada se konektujem preko njihovog portala Real Player nece da mi otvori nijedan stream.Pokusavao sam da namestim neke proxy servere u podesavanjima,medjutim ne vredi.Ne znam da li je stvar u playeru ili setingsu.Btw iz NS-a sam i imam normalan signal.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ns78 i ja sam imao problema sa tim al sam resio, evo ovako:
1. namesti da ti telefon bude u UMTS only modu.
2. konektuj se preko Mt:s 3G, nemoj preko Mt:s Wap.
3. U Real Player treba da podesis za aces point: Mts Streaming
4. I sad kad se konektujes trebalo bi da radi.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

ns78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 16:42

Post od ns78 »

U Real Playeru imam podesavanja za Proxy i za Network.U Network imam kao opciju za Acess Point Mts 3G.Da li je to isto sto i Mts Streaming?Da li treba da ubacujem neku Proxy Server adresu?Gde se podesava UMTS mod?Jbg sorry,ali nisam bas upucen.Hvala unapred.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ns78 pazi ovako:
1. Proxy nemoj podesavati.
2. U Network (U Real Player) kao opciju Acess Point stavi Mt:s Streaming, trebalo bi da si dobio i ova podesavanja uz Mt:s 3G podesavanja.
3. Mt:s 3G i Mt:s Streaming nije isto.
4. Nemoj ubacivati nikakvu Proxy server adresu.
5. UMTS mod podesavas tako sto udjes u:
Menu, Tools, Settings, Network, i tu ti se nalazi negde opcija da biras da li ces UMTS ili GSM ili UMTS i GSM, e ti tu treba da odaberes UMTS, i onda bi trebalo da se restartuje telefon. ovako je kod Nokie N71, mada trebalo bi da bude slicno i kod 6120.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

ns78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 16:42

Post od ns78 »

Sve sam namestio ali od Acess Point-a imam Mts 3G,MTS MMS i MTS WAP.Ajd ako imas parametre za Streaming postuj mi pa da ih ubacim kao novi Acess Point.Jos samo jedno pitanje,da li treba da namestim UMTS kao Acess point i u Packet data podesavanjima.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ns78 streaming podesavanja imaju da se poruce na nokia site-u, al trenutno ta podesavanja se nemogu poruciti za Srbiju, tako da bi morao da odes u neki od korisnickih servisa mt:s-a i da ti oni posalju ta podesavanja. Netreba da namestas UMTS kao Acess point, treba samo da namestis UMTS kao vrstu mreze.
podesavanja za telefon mozes da vidis na ovoj adresi:
http://europe.nokia.com/A4144889 i tu ces videti streaming podesavanja ali nema za Srbiju.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

ns78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 16:42

Post od ns78 »

Hvala puno.Btw bio sam u korisnickom servisu a bolje da nisam.Neka riba mi kao sve podesila,otisla na portal za 3G,pokazala mi stranicu a nije otisla na nijedan link i vratila mi telefon.Jedino sto mi je pametno rekla je da preko Mts 3G ne mozes da surfujes nego samo preko Wapa.Mislim da je taj mts nema veze sa ozbiljnom telekomunikacionom tehnologijom.Mozda je razlog nerazvijenost nasih sistema komunikacija a mozda i slabi strucni kadrovi u njihovoj kompaniji.


Izmenio:gameforce:Zabranjena upotreba psovki, nismo na ulici.Pročitaj OVO

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Jesam ja jedina budala koja bi da menja 6233 za 6120 u smislu prodaje prvog i naravno kupovine drugog uz dodatnu paru. A mozda i nisam. Jel zna neko? Pitao sam gore za zvucnik koliko je glasan prilikom razgvora a ljudi mi odgovorise za slusanje muzike?! Jel istina da se guli ono srebrno oko navi tastera?

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

zvučnik za razgovor je glasan. eto, do sada nisam imao priliku da nekoga ne čujem na ovom telefonu, a iskreno, nikad nisam koristio ni jedan telefon koji nema dovoljno glasan zvučnik za razgovor. to pitanje je valjda samo tebi jasno.

a meni se ništa nije ogulilo na telefonu.

darkodav
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 23:45

Post od darkodav »

Kupio sam danas ovasj telefon. Imam nekoliko pitanja u vezi sa njim:

Koje tacne tipove video fajla cita ovaj telefon. Ubacio sam jedan klip koji je .avi ili .mpg i nije hteo da mi pusti telefon. Prekopirao sam klip u memoriju telefona a on ne pokazuje da ga ima. Da li ovaj telefon moze da cita sve video tipove ili samo neke.

Jos nesto, uzeo sam telefon preko mts-a i nisam dobio micro karticu za njega, da li se uopste dobija, nisam ih pitao.

I jos jedno pitanje, proslo je vec 5 sati od kako sam ubacio karticu u telefon i nisu je jos ukljucili, pise registracija kartice nije uspela. Da li treba odredjeno vreme i koliko da prodje da bi je ukljucili.

Hvala

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

darkodav ovaj telefon cita ove tipove fajlova:
MP3/AAC/MPEG4 player, prva dva su muzicka fajla dok je drugi video tip, trebalo bi da cita i 3gp fajlove. a s obzirom da je ovo symbian telefon, onda mozes da snimis smart movie koji inace moze da cita .avi faljove.
Uz ovaj telefon se nedobija memorijska. moras zasebno da je kupis.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

darkodav
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 23:45

Post od darkodav »

Gde mogu da skinem taj smart movie, kao i gde mogu da skinem ostale zanimljive programe za ovaj telefon...

Hvala ti...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

darkodav smart movie mozes da skines sa ove adrese:
h**p://www.lonelycatgames.com/?product=smartmo ... g_3_41.zip
a programe i igre skidaj sa ove adrese:
h**p://gallery.mobile9.com/c/symbian-series-60-3rd-ed-softwares/1/
theme mozes skidati sa ovog sajta:
h**p://www.zedge.net
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

darkodav
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 23:45

Post od darkodav »

Hvala ti kljun ,

izvini sto ti dosadjujem, samo jos nesto.


kako se instaliraju programi na 6120, do pre sam imao k750i. Kod njega se fajl skinut sa neta kopirao u njegovu memoriju i onda direktno sa telefonas se instalirao, recimo opera. E sada, zanima me kako se radi na 6120, jer sam skinuo ono sto si mi rekao. To je zapakovan faj i ne znam da li treba ceo fajl prekopirati u telefon (gde tacno utelefon) ili ga treba otpakovati pa neki fajl iz njega kopiratyi.


Ako mozes samo da mi pojasnis instalaciju na nokii i bio bih ti zahvalan. Toliko i jos jednom izvini, ali razumes me, prvi put koristim Symbian.

Hvala jos jednom

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

darkodav pa proces instalacije je veoma jednostavan, prebacis instalaciju na fon(bilo gde) pokrenes je i instaliras, i trebalo bi da se program pojavi u my own folderu(neznam kako je to odradjeno kod 6120) al sve je to isto. prebacujes na fon samo .sis i .sisx fajlove, a ako je u pitanju java onda samo prebacujes .jar fajlove.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori