Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sale_M, sa konstatacijom da je NOKIA zabrljala oko zvucnika se slazem. Znam da se svaki telefon ne moze downgrade-ovati i ne predlazem to svakome! Zapravo, nisam nikome to predlagao, ali sam govorio svima da ne "srljaju" sa ubacivanjem novog software-a i naravno, odgovarao sam na pitanja ljudi da li se telefon moze downgrade-ovati... No, postoje ljudi koji me nisu poslusali, instalirali novi soft i zeznuli se, pa sam im rekao da je najbolje ( jer sam vidio da su bili pocetnici u ovome ) da odu do servisa da im tamo to odrade... 8) Jos jednom hvala ti na korisnom savjetu!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

vlajko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Ned, 21. Jun 2009. 23:00
Lokacija: Deep Space

Post od vlajko69 »

Par stranica unazad je pricano(ali malo) o problemu sata i datuma u "power save" modu, sve zivo sam probao i CClock i LargeScreenSaver i Now Player, i nista,najduze sto se zadrzi je dok se ne zakljuca tastatura.Dali je iko uspeo da resi taj problem.Product code mi je 0545623(balcan) a verzija software-a 30.011.051.1 RM-235 Bas bih voleo da me neko iznenadi resavanjem ovog problema, tj. gluposti, ali sad sam se bas zainatio da mu to namestim, pa ako neko ima ideju, neki link ka nekoj aplikaciji koja je u funkciji neka stavi ovde ili na pp. Unapred zahvalan, Vlajko... :blinky:
Mesto za Vasu reklamu

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Vlajko koliko sam ja citao tako ti je to na FP2 telefonima, isto sto ti pokusavas isto sam i ja pokusavao ali nisam uspeo nista sto fabricki postoji u opcijama da podesim da se datum i sat vide i posle gasenja ekrana.
Pretrazio i isprobao sam mlogo aplikacija i jedino LockScreen je odlicno zavrsila posao ali je kod mene bio problem sto mi je baterija trajala krace ali ti je nadji i isprobaj kako to izgleda. Imas je na ipmart forumu.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, hmmm to moze da se vidi, samo onako... nije bas toliko jako, ali moze da se vidi i na iON batery Timer-u... E sad ako ti to odgovara :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick, ma meni se videlo odlicno ali bateriju skrati skoro pola dana.
Kako moze sa iON bateri timer, u opcijama nema tako nesto ??? :|

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, o da, ima! Evo ja recimo imam verziju kao i ti 1.05 ili tako nesto ;)
Settings/General/Personalisation/Themes/Power saver/iON battery timer
I nakon sto ti se "pogasi ekran" na pozadini imas sat koji je vidljiv i datum i koliko baterija ti traje :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick, e da ali to moze na N95 a on je FP1 ali na novijim FP2 tel. to isto podesavanje postoji ali se nista nevidi nakon gasenja ekrana. A to je standardno podesavanje u telefonu, ja sam mislio na neko podesavanje u aplikaciji iON bat. tim.
Kao sto napisah gore jedino LockScreen moze da prikaze ta obavestenja u satu i ostalo, postoji jos puno slicnih aplikacija za tu namenu ali dzabe nista se ne dobija sa njima.

vlajko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Ned, 21. Jun 2009. 23:00
Lokacija: Deep Space

Post od vlajko69 »

Ja na mojoj verziji softwera tu opciju "iON battery timer" nemam, imam default,now playing,animation,slide show, i moje ubacene large time,cclock v1.21 i kalendar, koje inace ne rade.Probacu taj LockScreen, a vi ako nesto iscackate,javite, tu sam. I u svakom slucaju hvala.
izmena:probao i lockscreen, isto ne radi, tj. radi dok se ne zakljuca tel, onda crnilo...ne znam sta ciniti???
Mesto za Vasu reklamu

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

vlajko69, iskreno ne znam sta bi moglo da ti pomogne po tom pitanju! Ne znam, ali pogledaj jos malo po OVI-ju da nema nekakav sat ili tako nesto... :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

vlajko69, ma mora da radi imas tamo u opcijama to da podesis. Nemam instaliranu tu app... pa ti nemogu tacno napisati sta da podesis.
zavodnick, nema nista na ovi za tu namenu, postoje nekakvi satovi ali oni rade kao skrin server ali to nije ono sto vlajku treba.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, znam, ali nisam siguran da ce to moci da nadje... :( Jedino da odes na ipmart forum, youtube ili mozda google pa da tamo probas nesto :wacko:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

vlajko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Ned, 21. Jun 2009. 23:00
Lokacija: Deep Space

Post od vlajko69 »

Jos uvek istrazujem i nista,bojim se da ce mi prducnuti softwer od ovoliko maltretiranja, ali ostajem uporan :?
Mesto za Vasu reklamu

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

vlajko69, Ma mozes to pokusavati do .......... i neces uspeti.
Koju verziju LockScreen si isprobavao. Evo sad sam probao i radi kako treba v0.17.
Evo slike kako trebas podesiti a ostalo nista nediraj.
Slika
Link ces dobiti na pp.
pozzz.......

milovancevicm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 00:55

Post od milovancevicm »

vlajko69 napisao:Jos uvek istrazujem i nista,bojim se da ce mi prducnuti softwer od ovoliko maltretiranja, ali ostajem uporan :?
Imam isti problem u pitanju je nokia N95 8gb, naime sve mi je radilo normalno dok nisam odneo telefon u servis da mi promene flet kabl i od tada ne mogu da namestim power saver samo mi se crni ekran pojavi posle gasenja svetla. Da li si uspeo da resis taj problem???

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

milovancevicm, to mozes resiti na isti nacin kao sto je i vlajko69, instaliranjem aplikacije LockScreen, skoro se je pojavila i novija verzija 0.19 Aplikacija se lako pronalazizi uz pomoc google ali da bi je mogao instalirati telefon ti mora biti hakovan ili da je potpises.
Aplikacije koje se mogu naci slobodne su nepotpisane tj gusarske Slika

milovancevicm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 00:55

Post od milovancevicm »

Pokusao sam sa tom verzijom 0.17 ali ni ona ne pomaze, pokusacu da skinem novu verziju. Jel si siguran da je vlajko 69 bas pomocu ove aplikacije uspeo da resi problem :D?

Edit: 12.11.'11.@09:16
Ne pomaze ni verzija 0.19
:uhuh: :uhuh:
Telefon mi je hackovan tako da mogu bilo koju verziju instaliram, ali i dalje nakon gasenja displaya ne pojavljuje se nista samo crn display, kao da je telefon ugasen.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

milovancevicm, da li si u setingu podesio kao na gornjoj slici koju sam ja postavio?

milovancevicm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 00:55

Post od milovancevicm »

Nemam bas takve opcije ali su slicne ima i nekih dodatnih opcija, ali u sustini to je to.
Ako imas link za pas tu verziju pusi mi u pp, mada kontam da nema pomoci nece da radi i gotovo :/

EDIT:
Instalirao sam ovu verziju sto si mi poslao ali i dalje cim se ugasi osvetljenje ekrana on ostaje crn kao daa je ugasen :(, hvala za trud ali izgleda ovo ne moze da se namesti.

vlajko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Ned, 21. Jun 2009. 23:00
Lokacija: Deep Space

Post od vlajko69 »

Mozda je kasno za odgovor, a mozda i nije.Meni radi ona verzija 0,17 e sad izgleda da stvarno malo skracuje vek baterije, a i treba je malo podesiti da radi kako treba, meni i dalje ponekad nece automatski da startuje kada se zakljuca tel. vec moram manualno da ga zakljucam i onda krene.Pozdrav...
Mesto za Vasu reklamu

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

milovancevicm, ako su ti mijenjali flat onda bi trebao da odes do njih i pitas njih sta se to desava da ti ne moze da radi u power modu! Ako ti je ekran potpuno crn, onda bih ja tako uradio :(
vlajko69, naravno da ce da ti skrati vijek baterije, jer svaka aplikacija koja je pokrenuta u "pozadini" telefona "jede" RAM memoriju i bateriju. Sad koliko "jede" to zavisi od same aplikacije i naravno, koliko je aplikacija pokrenuta :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori