Nokia C6-01

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, e da... to i mene nekad jede, ali sam skontao da se ne vrijedi zbog toga nervirati... A onda me poslije na pp pitaju sto sporo odgovaramo... :x Druga stvar, u sanducetu imam 10 poruka za slanje, samo zato sto ljudi dodju jednom godisnje, nesto pitaju i onda ni traga ni glasa, ali sledeci put cu se malo suzdrzati od bilo kakvog komenta, pa nek pomoc potraze negdje drugo ;(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa oni zato i dodju, napisu dve tri poruke rese problem i caos nema ih vise. Ali dobro valjda ce se negde pohvaliti kako na forumu M.S. ima dobrih strucnjaka i tako to.
A Miskoni se samo hvali "pa to su moji ljudi ja sam ih vaspitao mada me ponekad i neslusaju hmm".
Slika

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ma sto je najgore ne znas ni da li su rijesili problem, ali cim se ne javljaju, dobro je... Ali ok, od sad cu malo da pazim kome pisem postove i tak`... :D samo opusteno :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

nemanjan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2011. 07:13

Post od nemanjan »

Da li neko zna kako da se ubaci srpski u C6-01 RM-718 Language Set 014.002.04.01? Citao sam da treba preko Nokia Cooker-a, ali nigde nisam nasao detaljno uputstvo. Hvala Unapred!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

nemanjan, s obzorom da pitas tako nesto bolje ti je da das nekom ko je to zna. Najednostavniji nacin ti je da skines preko navifirma firmware za nase podrucje, i flashujes preko JAF-a

nemanjan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2011. 07:13

Post od nemanjan »

Nazalost, nema u J.A.F-u C6-01 tako da je jos izgleda ne moguce ubaciti srpski. Nema veze, cekacemo bolje dane. Ako neko zna neki drugi nacin neka to podeli sa nama.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

nemanjan, ne razumem kako nema u jaf? mislis jaf ti ne prepoznaje telefon? ako ti ne ide s jafom probaj phonix. isti djavo ko jaf samo drugaciji interfejs

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

nameravam da kupim ovaj mobitel, pa ima nekoliko stvari koje me zanimaju pre kupovine i nadam se da ćete biti ljubazni da mi odgovorite:

1) koja je RM oznaka softvera kod ovog modela?

2) jeli zaista teško kucati sms poruke, kao što u nekim recenzijama piše? trenutno posedujem 5530 koji ima ekran od 2.9 incha, tako da mi nema logike da je na ekranu od 3.2 incha teško pisati poruke.

3) koliko je zaista kamera loša i da li ima macromode? 5530 ima 3.2mpx kameru sa autofokusom, pa i nije neka kvaliteta slika u odnosu na recimo n73 koji sam imao pre 5530.

4) da li se ovaj model može apgrejdovati na novi symbian annu ili belle i kad?

hvala unapred ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

kopitaneskita, Pokušaću da ti odgovorim na neka tvoja pitanja.Što se tiče verzije softvera, predpostavljam da je zadnja verzija 1.2, pošto još uvek nije izašao update za symbiana Anna-u.Ako si već koristio symbian telefon sa TS,onda znaš da nije teško kucati poruke na ekranu od 3.2 inča, komentar kojim je kucanje poruka na C6-01 negativno ocenjeno odnosi se na ekrane koje postoje na N8, E7, i C7 modelima, oni imaju veći ekran i za današnje standarde 3.2 inča je malo, mada, kao što rekoh, na toj veličini ekrana mogu bez problema da se komotno kucaju poruke.
Kamera koju poseduje C6-01 je 8MPx kamera u EDOF tehnologiji, što znači da ima FixedFocus, pa samim time ne moše da pravi close-up fotografije tj. nema macro mode, sa ovom modelom možeš da se opropstiš od slikanja dokumenata, teksta i sl.Za sve ostalo kamera je sasvim Ok, ali sve bliše od 60cm će ispasti zamućeno.Naravno prednost je u tome što kamera može da zabeleži snimak u HD rezoluciji koji je dosta jasan i čist.Što se tiče tvog poslednjeg pitanja, odgovor je da, ovaj model se može update-ovati na symbian Anna verziju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

za JAF mora da se skinu najnoviji JAF INI fajl,tako da moze da se flashuju i novi telefoni,ne mozes odma reci da nema,googlaj malo,pa ces naci..

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

znemanja, za početak, puno hvala na odgovorima i pojašnjenjima ;)

što se tiče prvog pitanja, mislim da me nisi shvatio, zanima me koja je RM oznaka modela, a ne verzija softvera. po toj oznaci se proverava SAR vrednost. zato mi je bitno koju oznaku RM oznaku ima c6-01. pa ako nije problem i to da se proveri ;).

što se pitanja o kameri tiče, lično ne slikam baš često dokumente i tekstove, bitno mi je da kada odem negde na put da neku lepu panoramu uslikam, nadam se da te slike nisu loše, da su bolje od ovih koje 5530 uslika, a ima autofokus.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

kopitaneskita, mozes da proguglas ili skines navifirm i sam proveris rm oznaku.
slike su extra 8mp ako ne koristic macro mod bices prezadovoljan

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

snenad, prvo sam probao preko neta da nađem i nisam uspeo, jer većnom pokazuje RM oznake "običnog" c6.

i ne vidim zbog čega je toliki problem nekom ko poseduje ovaj c6-01 da proveri RM broj. ne oduzima više od minute posla da se proveri i napiše na forum.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

kopitaneskita, postoje dva rm broja 601 i 718. 718 je za evropu. tako je po navifirmu. poslednja verzija firmwarea je 14.2

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

snenad napisao:kopitaneskita, postoje dva rm broja 601 i 718. 718 je za evropu. tako je po navifirmu. poslednja verzija firmwarea je 14.2
znači samo su te dve RM oznake za c6-01?

hvala ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, ja samo znam sa 718-icu ali ne znam gdje si nasao 601? Ali ako ti kazes, ja ti vjerujem ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

snenad, Takođe, znam za RM oznaku 718, ali nisam čuo za 601, ali ako si proverio na navifirmu, verovaću ti na reč.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ocigledno je resio problem i sada mu nismo potrebni :) Meni se svideo ovaj tel.Koleginica sa posla ga ima pa sam imao zadovoljstvo da ga budzim tako da je ona odusevljena.Samo da mu je malo veci ekran bio bi kao pucka
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, tako je sa svakim telefonom... Mora da nesto ima, odnosno nema, jer da ima sve ko bi kupovao telefone vise :) ?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zavodnick, slazem se sa tobom.Nikad niko nece napraviti savrseni twl,mada ja uzivam u ovoj mojoj igrackice kao nikad do sada
Note IV N9100 dual

Odgovori