Да ли се Nokia диже из мртвих?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od NSX »

nema to više nikakve veze sa Nokiom, potpuno drugačiji koncept...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Evindzer »

Naravno da nema, to je sad nešto potpuno drugo. A ja ove godine očekujem da vidim kakav će Android (preostala) Nokija izbaciti, pošto je sad skoro sigurno da će biti nekog Androida.

EDIT


http://pocketnow.com/2016/01/11/leak-nokia
Garantovano neka sprdnja, nisu nenormalni da ovo izbace. :o :wacko:

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Drakenzen »

Htc m8?
Nokia se inače već sigurno 2 godine diže iz mrtvih al nikako sa se vrate. [emoji38]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

Pa tek od ove godine ponovo imaju pravo na proizvodnju telefona, kako da se vrate pre toga. Nista se jos ne zna tacno, ljudi vec sad kritikuju... :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Evindzer »

Niste shvatili moj komentar - pogledajte sliku telefona: alfanumerički, sa ekranom od oko 2,5". Kao njihovi stari modeli "glupih" telefona od pre nekoliko godina. Zato kažem da mora da je neka sprdnja, jer sumnjam da su toliko glupi da s ovim žele da se vrate na tržište.
A tačno je, naravno, da od prodaje MS-u do sad (i još malo ubuduće) nisu smeli da proizvode telefone. Takav ugovor potpisali. ;)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

Evindzer napisao:.....sumnjam da su toliko glupi da s ovim žele da se vrate na tržište.
Nisu više toliko glupi, čim su odlučili da bude Android umesto Windows-a koji ih je zakopao.
Očekuje se ovako nešto i pouzdano se zna da je Android, a kako će tačno da izgleda nije ni važno jer danas svi uređaji izgledaju slično.
http://www.gsmarena.com/nokia_c1-6885.php

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Evindzer »

Čitao sam da su odustali od tog C1.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od miodrage »

Jos jedan u nizu Androida, i to pametan potez? Ma daj... Pa HTC ne moze da se oporavi, u konstantnom su gubitku, kao i ostali proizvodjaci, jedino samsung pravi neke pare u mobilnoj diviziji i to je to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Evindzer »

miodrage, zaboravio si (ili namerno izostavio jer nije Android :wink:) Ajfone.
Negde sam čitao da preko 90% zarade iz oblasti prodaje mobilnih telefona drži Epl sa svojim Ajfonima. Je li to uopšte moguće, ili je bila dezinformacija na netu? :blinky: :o :shock:

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od iamivan »

A WP sektori inače donose ogromnu zaradu, pa je skroz suludo što su se okrenuli Androidu...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

miodrage napisao:Pa HTC ne moze da se oporavi, u konstantnom su gubitku, kao i ostali proizvodjaci, jedino samsung pravi neke pare u mobilnoj diviziji i to je to.
Zato što je većini već odavno formirana svest da samo Apple i Samsung mogu da naprave najbolje uređaje i ponude ih tržištu. Zato i mlate pare. Drugi razlog je prezasićeno tržište. U svakoj industriji je tako, ne samo mobilnoj.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

miodrage napisao:Jos jedan u nizu Androida, i to pametan potez? Ma daj... .
Možeš samo da plačeš, što razvoj događaja ide protiv tvoje volje. Kad pogledam u ovaj tvoj potpis (na latinskom) koji ovde guraš već par godina, onda mi nekako dođe i drago što je ta tvoja potpuno iracionalna pakost ovako ubedljivo poražena (uništena). :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

Polako, polako... Da li će to biti opet Nokia ili će samo iznajmljivati ime? To je ono što mene u svemu ovome zanima. :)
Što se tiče izbora OS za dalje ni ne znam šta je bolje.
Win? Nisam baš siguran.
Da rade svoj OS? To im je još gore nego da su ostali na Winu.
Android? Postaju samo ješ jedan proizvođač generičkih telefona.

Nekako mi se čini da bi trebalo da urade kao Xiaomi i Meizu. Uzmu Android osnovu i nadograde svoj OS. Dobiju pola posla već odrađeno, a opet će imati nešto svoje kad srede UI i našteluju za svoje uređaje. :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Apolo »

sugarcoated_ass, Koliko god bismo mi fanovi Nokije voleli da je to ona stara, nazalost bojim se da nije tako. Nokija je svoje mobilno odeljenje prodala MS-u koji se pokazao nesposobnim da uradi nesto na trzistu sa takvom komparativnom prednoscu. Pre ranijim navodima Nokija je iznajmiti ime trecem licu koje ce za njih proizvoditi telefon (Foxcon ili ko vec).
Slazem se sa tobom da bi im najbolje bilo da naprave svoj UI kao Xiaomi i Meizu i da se na taj nacin diferenciraju medju brdom danasnjih proizvodjaca. Imao sam prilike da koristim Xiaomi i zaista sam se odusevio sa MIUI, baziran na Androidu a ne izgleda kao Android, da tako kazem. Sto se Nokije tice mislim da ce ovaj povratak na trziste mobilnih telefona biti samo bleda senka nekadasnjeg giganta.
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

Pa dobro, neka i bude samo ime, ali onda da kompanija koja stoji iza tog imena zna šta radi. Alcatel ime se opet proguralo iako to više nije Alcatel i sa Idol 3 su napravili super stvar, ali su pre toga imali kikseva i gomilu nepotrebnih modela.

Trebalo bi da se drže izbacivanja par modela godišnje i to bi bio pun pogodak jer bi lakše mogli da reše sistem za 3 ili 5 modela nego za 20+!

Dobijaju jako ime, da udare po kvalitetu, a ne po kvantitetu i uz malo strpljenja eto i nekog uspeha! :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od miodrage »

Evindzer, tacno, Apple ne racunam, oni su sve za sebe, i to odlican svet.
Green: Zato sto su ljudi generalno stoka, koja ne razmislja svojom glavom, nego uzmu ono sto im se servira, bez da se malo zadube u materiju - tipicno potrosacko drustvo.
1808: Bic puca na kraju. Jeste Android najrasprostranjeniji, ali dok god ima alternative, dobro je. Sto se mog potpisa tice, vrlo rado bih ga primenio na sve sto ima veze sa Google-om.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

miodrage napisao:1808: Bic puca na kraju.
Naravno, ali neće ti se to baš svideti. Na kraju će biti da Microsof odustaje od WP-a i počinje da pravi smart telefone sa Androidom :D (kao što je počeo BlackBerry, a evo krajem godine i Nokia). 8)
miodrage napisao:.... Jeste Android najrasprostranjeniji, ali dok god ima alternative, dobro je.
Alternative i sada ima koliko hoćeš čak i bez WP-a, evo tu su iOS, Sailfish, Tizen, Firefox,.... pa biraj šta ti drago. :P

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

miodrage napisao:Green: Zato sto su ljudi generalno stoka, koja ne razmislja svojom glavom, nego uzmu ono sto im se servira, bez da se malo zadube u materiju - tipicno potrosacko drustvo.
Sta, onaj ko nije uzeo Win telefon je stoka? :D
Pa i ti si uzeo ono sto su ti Nokia/Microsoft servirali, zar ne? Nije da si sam sebi napravio neki unikatni uredjaj pa da kazes ostalima ej stoko jedna potrosacka, pogledajte sta ja furam... :roll:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od cvoruga »

Nikad ne bi uzeo Nokiu Android .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od miodrage »

Green, ja nisam rekao da su ljudi koji nisu uzeli win telefon stoka, ali generalno ljudi to jesu. Mas mediji nas zatupljuju i svi kao zombiji gledamo da uzmemo sa reklame... Ja gledam drugacije na sve. Meni reklame svakako neverovatno idu na zivce i sto se vise nesto reklamira, meni je ogavnije.
1808, znam za sve moguce alternative, ali SailFish, Tizen i FireFox previse lice na Android.
Sto se iOS-a tice, o njemu znam sve, zadnjih par godina ne pratim toliko, ali verujem da nema neke preterane razlike u odnosu na vreme kad sam ja koristio. Drugi najprivlacniji sistem posle WP.
E sad, Alcatel je izbacio Pixi3 tablet, 8" sa Win10mobile u sebi, i ima mogucnost telefoniranja. Uredjaj nije vrhunskih specifikacija, ali Alcatel najavljuje takav uredjaj u drugoj polovini godine. To mi je vrlo interesantno, i vec razmisljam u tom pravcu, kao i u pravcu Surface Phone-a.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori