Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zokism
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 03:56

Post od zokism »

Nista ne pomaze. Telefon jeste polovan, ali je stvarno ocuvan kao da je sad iz radnje izasao, tako da sumnjam da ima neka fizicka ostecenja. Otvorio sam ga skroz i izduvao malo prasine sto je bilo ali naravno opet nista.
Full formatirao HDD, sa svim ukljucenim opcijama za popravku, ali nikakva greska nije ni nadjena.
Ipak hvala svima na predlozima. Zivi bili!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

zokism, obzirom na sve to,moje misljenje je da je ipak hardverski kvar u pitanju,tako da je jedino resenje servis.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

zokism, zaboravih da te pitam - kako se ponaša mob prilikom reprodukcije prebačenih 3gp i mp4 klipova? Jesi li probao da snimaš na internu memoriju, čisto za test?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ja za ovoliko vremena nisam uspio da provalim, možda neko od "iskusnijih" korisnika ovog modela zna: da li je moguće podesiti ringtone koji je sačuvan na HDD-u da zvoni za alarm? Nikako da provalim kako! Ima li možda neki program koji može da pomogne?

I da li se može provjeriti bitrate pjesme?

Jedno zapažanje od ranije: kada se dođe do zadnje stavke i u All Music i u Artist i u Playlist meniju - ne može se skrolovati na prvu!!! Ostaje na zadnjoj i mora sve unazad! Isto kad ste na prvoj stavci - ne može se skrolovati na zadnju!!! Nevjerovatno, ali istinito! To nikako ne znači da mu zamijeram na tome - i dalje je za mene telefon bez premca! :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

moye da se stavi bilo sta sa HDD za alarm. zasigurno znam da su mi svi ringtonovi na HDD i da svi ok rade,ali ne secam se tacno kojom putanjom sam isao.Za bitrate pojma nemam a ovo za skrolovanje nikad i nisam probao.Ja sam izgleda od onih ludaka kojima je sasvim logicno da kad stignu na kraj menija,skroluju skroz nazad na pocetak....nikad nisam imao potrebu ni da probam to preskakanje,sad cu bas morati :D

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Sinoć sam čačkao da provalim kako, pošto meni nijednu pjesmu sa HDD-a ne prepoznaje u Alarm. Provalio sam u čemu je štos: da bi ih prepoznao Alarm (čak i HandyAlarm), kao i Profiles, potrebno je da se tonovi nalaze na HDD-u u folderu Sound Clips!!! To je caka! Meni je sva muzika u folderu Music, jer sam je ubacio preko WMP i on ređa u taj folder. Znači s time se mučim otkad imam telefon, pomirio sam se da ne može i onda kad mi ti reče da može, čačkao sam jedno pola sata i provalio!!! Hvala na podsticaju 8) Što se tiče skrolovanja, prilično sam siguran da ne može, ali može ovo: zapamtiš koje su ti prve pjesme s kraja i s početka i kad hoćeš na kraj kucaš tu zadnju pa kad je pustiš skoroluješ nagore! Kad hoćeš na početak, samo kucaš prvu i isti princip. Nije baš ono što sam tražio, ali skoro.
:) :oops: :P

Zašto ne poštuješ pravila za "čuvanje" HDD-a i držiš zvona na internoj memoriji? Ja sam ta uputstva prilično ozbiljno shvatio... :roll: :oops:

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

Vincent, ni kod mene skrolovanje ne radi, a tek sam sad vidio ovu temu, aVincent, je vec dao odgovor tako da... :oops:
N97, iPhone 4 on its way!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Never mind, dude! Hvala svakako :wink:
Da ne znas gdje se u CG moze naci maska za N91? Treba mi siva, mnogo mi je ljepsa od ove crne... A svakako moram da ga otvaram zbog prasine, pa rekoh dvije muve jednim udarcem!
Ako znas sta, javljaj na PP, da ne zatrpavamo temu.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

cema
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2007. 19:57

Post od cema »

Imam jedno pitanje u vezi wlana naime sve je funkcionisalo fino medjutim sada kad pokusam da se konektujem on mi izbacuje "No gateway reply" i nakon toga ne moze da otvori ni jednu stranicu a konekciju drzi dok se ne izgubi signal.U menadzeru veze mi naizmenicno prikazuje da je konekcija aktivna i neaktivna i na kraju da je neaktivna dali je problem u telefonu ili u mrezi koju koristim?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Problem je u mreži - i meni se dešava ista stvar ponekad. To je do slabog signala WLAN-a, što je posebno kod nas u Podgorici čest slučaj. A može da se desi i da si pogrešno ukucao šifru.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

cema
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2007. 19:57

Post od cema »

I ja sam sumljao na signal ali se desava u nekim slucajevima i da kad je jak ne prihvati uopste konekciju pa sam mislio da je do telefona jer sam probao na par otvorenih mreza bez sifre i nece.Mozda su mreze zasticene ili nisu podesene ali ne i zakljucane pa da zbog toga ne prihvata.
U svakom slucaju hvala posto sam otklonio sumnju da se telefon nije poremetio i da on radi. :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Cujem ljudi se zale na malu ram memoriju n91,pa zar je moguce da ima manje od 19-20mb pri paljenju telefona?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Da, ima manje od toga... To je najgora stvar koju su mogli da urade: daju ti HDD od 4/8GB, a internu memoriju i RAM osakate! Strašno! Nego, eto, može se i sa time, nije sad smak svijeta... Malo je zeznuto kad se ide na Internet, moraju da se zatvaraju ostale aplikacije...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

cema
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2007. 19:57

Post od cema »

Da li neko zna gde mogu da se nadju slusalice hs 28 sa ili bez daljinca ad 36 hitno mi trebaju.Unapred hvala.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Narode, kupio sam prekjuče maketu N91 i rastavio je. Skinuo sam sve metalne djelove: vratanca sa muzičkom tastaturom, poklopac (koji nije kakav bi trebao da bude sa unutrašnje strane), gornji dio prednje maske, džojstik, menu dugme... Sve te djelove sam htio da stavim na svoj telefon, čisto da mu malo promijenim izgled, a ne daje mi se sto eura za novu masku, koju uz to mogu uzeti samo u Beogradu. Dakle, može li mi neko pomoći kako da "osposobim" poklopac (vlasnici N91 će znati zašto nije kakav treba da bude) i kako da zalijepim, ako je uopšte potrebno, djelove koji su razdvojeni a treba da budu spojeni? Svi djelovi koji treba da budu metalni to jesu i djeluju prilično "autentično". P.S. Maska je skroz siva, ne sivo-plava.

See for yourselves:

Slika

Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Vincent ja ti mogu samo ovako pomoci:
Nokia N91 disassembly
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Hvala, kljun! Evo upravo skidam, mada mi se čini da je to ono što ja već imam, a to nije od naročite pomoći što se tiče lijepljenja. Ako se ubrzo ne javi Miškoni, počeću ja sa skidanjem maske, pa što mi Bog da! :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, koliko te je izašla maketica? :)

Prednju masku slobodno možeš da zalepiš super lepkom, ali slajder ćeš morati pažljivo da prepakuješ da bi mogao eventualno da vratiš kako je bilo. Potraži negde tanku dvostranu lepljivu traku jer je tako pričvršćen poklopac oko komandi na slajderu. Videćeš na video snimku kako se skida taj poklopac, kao i sve ostalo. Srećno! ;)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pošteno su me odrali za maketu, 25€! Ali sam se bio primio samo tako... :) Krivo mi što je nisam slikao dok je bila čitava, original N91! Idem u petak za Podgoricu, pa možda nabavim još jednu! Večeras radim modovanje, ali mislim da neće ići...
Prvo, ne znam kako da skinem crni metalni dio sa prednje maske, jer on valjda ima plastiku ispod metala...
Drugo, mislim da vratanca neće funkcionisati, pogledaj na slici kakva su, a pogledaj u klipu za disassembly!
Treće, niko mi ne reče šta da uradim sa zadnjim poklopcem... :oops: Inače, kao što se vidi na slici, skinuo sam poklopac na slajderu oko komandi. Da li može izolir-traka umjesto super-lijepka?

Bilo kako bilo, ja večeras pokušavam, pa javljam šta je ispalo!

EDIT:
Ništa od promjene maske! Koliko god ista autentično izgledala, nije u potpunosti takva! Nisam mogao prednju maksu nikako staviti (zbog gore navedenog), a muzičku tastaturu nisam promijenio, jer nisam uspio staru da skinem (bilo me strah da ću nešto zeznuti). Bilo kako bilo, vratio sam staru masku i dok ne nađem sigurnu masku od N91 neću se više cimati sa ovim (pretrnuo sam da sam nešto pokvario). Mislim da nisam najsrećnije zatvorio telefon, ali u četvrtak, petak ga nosim u Nokijin servis da mi ga oni očiste (ostalo mi je brdo prašine ispod, jer me bilo strah i krenuo sam što prije da ga sklopim :)) i zatvore kako treba. Ipak, vrijedilo je pokušati! :) P. S. Miškoni je u pravu: telefon je perverzno dobro urađen iznutra!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nemoj ni da pokušavaš da skidaš prednji deo gornje maske, oštetićeš je sigurno. Ako već ne može da se uklopi prednja maska sa makete, a razlikuje se i slajder - diži ruke. Možemo da napravimo neki dogovor, meni treba kapica za džojstik i gornja plastika oko komandi za slajder, to svakako može da se uklopi na original. :D

A koji je problem sa zadnjim poklopcem, ni on ne može da se uklopi?

Odgovori