Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

kljun, da, ali oni traze za crnu verziju-8gb... A hvala na ovom kodu, trebao mi je... :lol: :D :wink:
N97, iPhone 4 on its way!

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Miškoni napisao:nick6, pošto imaš N91 8GB sa ubačenim srpskim jezikom, napiši nam ovde product code da ga ne jurcamo po netu.
Miskoni, u pitanju je N91 4gb.

Na 8gb nema srpskog jezika.

BTW, kad kazes "Product code", jel mislis na IMEI ili FW ili nesto trece (ako je ovo poslednje u pitanju kako da ga pronadjem ?)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

A, je l'? Mislio sam da je 8GB varijanta. Mora da postoji srpski i za nju, samo treba pročačkati na netu. Product code (nešto treće) se nalazi na nalepnici ispod baterije, baci pogled na link - step 2/2. :wink:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Počeo je telefon da mi baguje, ne znam zašto... Dugme za ulaz u muzički meni ne radi kako treba. Često ne odreaguje uopšte, pokrene reprodukciju ili uđe u radio (a uopšte ge ne zadržim malo duže, već normalno pritisnem). Palo mi je na pamet da je zato što koristim telefon lijevom rukom, pa pod čudnim uglom pritiskam, ali nema šanse da je to u pitanju... Pao mi je samo jednom i to baš davno, nemoguće da je od toga... I nešto mi je baš usporio, a ne radi mi se nikako fleš, nemam vremena ni živaca da ga opet podešavam, instaliram masu programa i sl. Ako neko zna, neka pomogne!

@araphel: Ovo je neki product code Poland, teoretski je moguće da ima hrvatski jezik, pa ako te ne mrzi da flešuješ, probaj: 0539383.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Treba prvo videti da li je RM-43 ili RM-158 da ne bude "sad mu više nije ništa"... :wink: RM-158 nije 3G i nema WiFi.

Vincent, što se tiče problematičnog tastera, moguće je da je posledica takvog ponašanja upravo usporenost telefona. Desi se i meni ponekad da čudno reaguje. Druga mogućnost je oksidacija, ili samog tastera ili kontakata koji se nalaze ispod slajdera. A ne moraš da radiš fleš, dovoljan je format. :wink:

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

ne znam je li ko poredio w950 i n91... ja sam imao w950 i mjenjao za n91, nisam se pokajao, morao sam da se odviknem touchscreen-a, bolje organizacije muzike, manjeg i lakseg aparata, boljih sluski a dobio sam kameru, jaci zvuk (ne kazem kvalitetniji barem na stock slusalicama, jer mi je zvuk na w950 nekako "meksi" sa ljepsim basom) dok n91 "ispada iz usiju kako grmi" sve u svemu n91 mi se vise svidja, mada je i znatno sporija ali Boze moj.... i ako sam pogrijesio, barem za promjenu malo ;)
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, hvala. Pretpostavljam da je ipak zbog sporosti. Mada, odradiću format. Ako si se meni obraćao, prilično sam siguran da je onaj kod za RM-43.
Sn1p3r, ja sam poredio, drugar ima W950. Jačina zvuka je neuporediva u korist N91, a ja nisam uspio da primijetim bolji kvalitet W950 o kome govoriš. Lično mislim da nisi pogriješio, ja sam zadovoljan, N91 mi pokriva sve što očekujem od telefona (što je poprilično, kao i svima ovdje :))
Zna li neko hoće li opet biti ovih N91 što su koštale 200€? Dobio sam ponudu K800 odlično očuvan + 170€ za moj N91, pa bih to rado odradio, posebno ako mogu da uzmem N91 za 200€.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

k800i +170e pa za taj novac mozes da nadjes n91 sa full pack-om + ti ostane k800 8) ko je levat :D u bih ja sam uzeo n91 kao nova, u fullu sa dock station i svim bajama za nekih 160-170e
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ne mogu ja to nigdje da nađem ovamo... Nema ni u Srbiji ni u CG. U CG nema za lijek, a u Srbiji je 400 i kusur... Gdje to može u BiH? Imam drugaricu koja možda putuje tamo ovih dana, ako ne bude imala obaveza...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

zokism
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 03:56

Post od zokism »

Ljudi pomagajte! Imam n91 4gb, firmware 2.20.008, 07-02-07, RM-43, n91 (01.01). Telefon izuzetno sljaka osim jedne stvari. Kada hocu da snimam video klipove telefon se restartuje. Od 30 pokusaja, 25 puta se odmah restartuje, a ostalih 5 puta pocne da snima ali samo nekoliko sekundi izdrzi i opet restart :( . Inace kamera ovako pri fotografisanju radi normalno tako da sumnjam da je neki fizicki kvar u pitanju.
Ako neko ima neki predlog bio bih veoma zahvalan, pa i ako treba da platim. Hvala svima unapred!

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Uh, potpuno zaboravih na ovo, izvinjavajte... :oops:
...evo ako nekom jos uvek treba product code N91 4gb (ima srpski jezik):

0523193

Vincent, i meni se desavalo to s Media button-om (nije reagovao, ili ulazio u radioFM), ali posle nekog vremena se sam vratio na normalu :?
Motorola Moto G

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

zokism, koliko vidim firmware ti je dosta star.Ne bi skodilo da uradis update softvera na najnoviju verziju.Ako ne budes odmah radio,mozes da probas sa softver ili hard resetom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zokism
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 03:56

Post od zokism »

Sale_M, kad se nakacim na NSU kaze da imam najnoviji firmware. Jedino ima 3.00 ali za verziju 8gb. Koliko sam procitao njen firmware ne odgovara za ovu 4gb. Sto se tice reseta, probao sam nekoliko puta i hard i soft, ali nista ne pomaze.
Ipak, ako postoji neki noviji firmware molim te reci mi koja je verzija. Hvala

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

zokism, nisam baš expert, ali teorijski je moguće da je izbrisan neki važan sistemski fajl. Predlažem da probaš preko NSU-a da ubaciš taj firmver koji ti nudi, tj. da reinstaliraš verziju firmvera koju već imaš. Prilično sam siguran da će upaliti. Znači, iako ti kaže da imaš najnoviju verziju, ti svakako uradi fleš. Javi da li je upalilo!

nick6, izgleda da ja generalno imam problem sa mojim N91, žalio sam se Miškoniju - ponekad, nakon 3-4 mjeseca počne telefon da mi šušti u razgovoru i da me sagovornik ne čuje. Pretpostavljam da je prašina, jer su mi ga na servisu samo čistili od prašine i radi dobro sada. Takođe i Media Button. Mislim da se isto sam vrati, kao i tebi. U principu sam zadovoljan veoma, ali me jako nerviraju takve stvari.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

zokism
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 03:56

Post od zokism »

Flesovao sam telefon, ponovo sa istim softverom preko NSU, ali opet ne pomaze. Takodje sam formatirao hard, ali ne pomaze nista. Jel ima neko link za verziju 2.00.052 da probam downgrade?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Mislim da downgrade ne može da se uradi... Koliko je star telefon? Što ga jednostavno ne odneseš gdje si ga kupio i uložiš reklamaciju, ukoliko je još pod garancijom, ili fino platiš da ti ga srede ako je prošao garantni rok? Naravno, pod uslovom da nije preskupo. Ako jeste, žali se da nije do tebe, da nije padao, da je radio OK i traži novi ili već neku povoljnu kompenzaciju za drugi... Telefon ima prilično dobar video-zapis, šteta što ne možeš da ga koristiš... :(

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

zokism
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 03:56

Post od zokism »

Kupio sam je polovnnu jbg. Znam da ima solidan video zapis, imao sam i ranije isti telefon i upravo zato pokusavam da osposobim kameru. Ajde ljudi dalje sa sugestijama :cry:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

zokism, jesi probao sa ovim product cod-om sto je nick6 ostavio 0523193 koji sadrzi srpski jezik.Probaj preko NSS-a da stavis taj kod i verovatno ce ti NSU ponuditi najnoviju verziju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zokism
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 03:56

Post od zokism »

Uradjeno i to. Dobio sam srpski i sve je to lepo, ali video da snimi nece pa nece. Inace 2.20.008 je poslednja verzija. Novije nema. Ako neko ima link za 2.00.052 pa da je downgrade pomocu phoenix-a

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

zokism, jesi li radio quick ili full format diska? Full format bi mogao da pomogne ako je došlo do pojave 'bad' sektora. Možeš da probaš i check disk na kompu sa uključenom opcijom "Automatically fix file system errors". Menjanje firmvera ti očigledno neće pomoći pa nemoj ni da se drndaš sa tim. Pošto si uzeo polovan mob, moguće je da je ušla prašina ili je nešto prosuto pa to pravi problem. Ako si vičan rasklapanju, ne bi bilo loše da proveriš kakvo je stanje unutra.

Odgovori