Nokia C6

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Je li poznato nekome da li u C6-00 može da se instalira Symbian 3 OS? Mislim na ovu novu verziju Symbiana koja je u modelu C6-01 preinstalirana.

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

Ertan, koliko ja znam symbiani se ne mogu menjati kao androidi, tako da ces verovatno moci samo neki update rel 5

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Symbian-i se mogu menjati ali tek od verzije 3, npr. Nokia N8 koja ima OS 3 ce moci de se update-uje na OS 4, ali ovi s60v5 telefoni nazalost nece moci.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma neko ce to sigurno pokusati da uradi ali sumnjam da ce nesto postici jer hardverski se dosta razlikuju.

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Pretpostavljao sam da ne može, jer ni na jednom symbian telefonu nije mogao da se uradi upgrade OS, ali rekoh ipak da pitam :) Zahvaljujem na odgovorima.

mermaidc6
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 20. Sep 2010. 21:49

Post od mermaidc6 »

Totalni sam laik, pa mi treba mala pomoc. Kako se formatira kartica? Treba li neki program ili sta vec? :wacko:
Hvala :D

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

mermaidc6, idi u fajl manager pa na memorisku karticu, u opcijama imas opciju format memory card

mermaidc6
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 20. Sep 2010. 21:49

Post od mermaidc6 »

snenad hvala :)
A sad kada sam formatirala karticu moram li ponovo da uradim update softwer?
Hvala

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

mermaidc6, ne naravno da ne trebas. ne postoji nacin da downgradujes firmware telefona bez racunara

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Zasto nemoze,pa to su mogle nokie jos pre dve ipo godine zasto da nemoze i c6 uz pomoc wifi-ja.Svi FP2 uredjaji to mogu.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, kako mozes da downgredujes firmware samo uz pomoc telefona. ja jedino znam da moze preko jafa ili phonixa i nss-a?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

snenad,pitanje je da li uz pomoc tih programa uopste moze da se odradi downgrade a da se ne ubije telefon.
U svakom slucaju,ne kapiram zbog cega se prica o downgrade-u kada niko nije ni pitao ni spomenuo (sem tebe),pojam downgrade-a.
A kolega deksicom je pricao o update-u koji se moze lako odraditi preko samog uredjaja.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Tako je Fox, ja sam ga tako razumeo i zato to i napisao.Jer na ovaj nacin skine se softver ako za model ima nove verzije i on se nemora odmah instalirati.Telefon njega upamti na memoriju telefona i on je tu ali se nikako odatle nemze izvuci u komp pa da kasnije posluzi za neke reinstalacije ili mozda i moze ako neko zna nek napise.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ok. ocigledno se nismo razumeli. u svakom slucaju na neki nacin svi smo u pravu. nadam se samo da nisam izazvao zabunu kod clana mermaidc6,

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Znate li gde može da se nađe nokia C6 u beloj boji tj. bela verzija modela.Da li je možad mt:s ima u pondu beli C6.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

jel postoji neki nacin da se skinu ovi mape i da mogu da ih gledam bez internet konekcije?imam program ovi maps koji sam dobio uz telefon ali on stalno ucitava sa interneta i nepodrzava srbiju...inace cuo sam da je i srbija podrzana u ovi mapama odnedavno...
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

woo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 12:05

Post od woo »

c6 mi je spor, brat mi ima 5800 a ja uzeo c6 i nekako mi je njegov 5800 brzi kod otvaranja menija ,poruka aplikacija, c6 nekako "trepne" pa onda otvori, a kod njega otvara istog trenutka. gledam isti im je procesor isto imaju ram memorije, ja sam moj uzeo sa poslednjim update-om softvera a kod brata je ko zna koji stari softver i opet je brzi .

kad c6 restartujem ima oko 50 mb slobodnog rama a posle par sati upotrebe ima oko 30 mb.
ima li neko ideju sta mu je, i sta mi je ciniti, jer sam ja pobegao od n73 jer je bio jako jako jako spor i to me jako nervira kod telefona a vidim da ne mora biti tako.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

woo, pa trebo bi da da ide brzo,nemam c6 ali na 5228 isto je brzina odlicna .Mozda moze da ti pomogne neki od reseta. Oce to da ga uspori i neka aplikacija pa se seti sta si zadnje instalirao.

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

woo, ja sam zamalo presao sa n73 na c6 ali sam u medjuvremenu shvatio da je nokia po karakteristikama daleko iza konkurencije a po cenama i dalje prednjaci. tako da sam uzeo samsung wave (pre nisam mogao ni da zamislim da uzmem telefon koji nije napravila nokia), i mogu ti reci da fenomenalan. doduse nema aplikacija kao symbian i android ali ja to nikad nisam ni koristio, ali mu je zato brzina extra. otvara skoro sve u trenutku. daj u oglase c6 i menjaj ga za wave, to bih bar ja uradio.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

jel postoji mogucnost da namestim da kad me neko zove i ja se nejavim da telefon preusmeri poziv na moj drugi broj?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Odgovori