Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od srđan obradović »

Kada preko udate advisora završi instalaciju tada lupim HR jer pola stvari ne radi, onda fresh start bez povlačenja backup-a. Dalje više ne radim HR.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Znači sve PSu, i ipak zeza...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

milos24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 21. Sep 2013. 19:18
:: Lumia 735
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od milos24 »

Pozdrav ljudi :roll:

Recite mi, zasto kada skinem Upgrade Advisor pise da W10 nije dostupan za moj uredjaj (L735)? Nisam tacno upucen sta je Windows Insider, ali vidim da ljudi ne preporucuju da se skine W10 uz pomoc te aplikacije ako ne more.

Zahvaljujem

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Zanimljivo... Moguće da nešto zeza sad oko Microsoftovih servera, pa da tako dobijaš taj odgovor. Ne pada mi na pamet kako bi tako nešto mnogo biti zbog nekog problemčića lokalno na tvom telefonu.

A jeste bolje izbeći insajder, da ne bi posle dobijao beta nadogradnje aplikacija.

Kad uspeš da uradiš nadogradnju, onda:
- odmah hard reset čim ti stigne desetka
- ažuriraš aplikacije, i podesiš najbitnije aplikacije uključujući i kalendar
- ažuriraš dalje sistem
- ažuriraš opet aplikacije, i sve ostalo podesiš što ti je ostalo.

DODATAK: Možda bi ti pomoglo ako bi reinstalirao softver sa Windows Device Recovery Toolom. Ne bih to da ti savetujem jer ti možda i ne pomogne, ali sam postupak brzo prođe. Jedino što, ako opet ne bi mogao da pređeš na desetku, morao bi dosta toga na osmici opet ručno da podešavaš.

Svakako nam javi kako si i šta uspeo.

DRUGI DODATAK: Nemoj ipak gubiti vreme na WDRT, hard reset, i slično. Isti problem ima i još neko sa Windows Central foruma sa Lumijom 640. Nema druge nego malo da se sačeka dok Microsoft ne reši problem.
I am having this issue on my 640.

I had some 4g issues a few weeks ago and decided to do WDRT to see if rolling back to 8.1 would solve it. (It didn't, it was a messup on the providers end)

Yesterday I finally decided to go back to WM10, so I checked Phone Updates: Nothing. Installed Upgrade Advisor: Not available for my phone at this moment.

I did a soft reset, checked again: Nothing. I did a factory reset, checked again: Nothing. I did a hard reset, checked again: Nothing. Installed Insider: I only get the Preview option and when selected I get the message that there are no builds available.

I am at a loss. It's a 640. Unlocked. I had WM10 for a year, I should be able to get it again?

edit: I am on 8.1 Update 2 8.10.15148.160 after WDRT
Sent from mTalk on Windows 10 phone

milos24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 21. Sep 2013. 19:18
:: Lumia 735
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od milos24 »

@gari
Hvala na detaljnom odgovoru. Dakle samo mi preostaje da cekam. Ono sto me brine je cinjenica da je W10 izasao vec skoro godinu dana ranije, pa se bojim da 735 nije svrstan medju modele (920,1020..) za koje je obecavano da ce dobiti W10 ali posle ipak ne :( - iskreno, skroz ne fer od Microsofta

Uglavnom, cekam jos malo pa cu probati i javljam.
Puno hvala :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Ali Lumia 735 jeste svrstana među modele koji zvanično dobijaju w10m - za razliku od Lumije 920 ili 1020...

Nema na čemu, i mene je odmah zainteresovalo šta se to dešava.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Edit:

Probaj sad da se nadogradiš sa Upgrade Advisorom, izgleda da sad to radi. Javi da li si uspeo. :)
Poslednja izmena od Azimuth u Uto, 18. Apr 2017. 11:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom. Koristi opciju "izmeni".

milos24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 21. Sep 2013. 19:18
:: Lumia 735
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od milos24 »

Zdravo ljudi,

Da javim samo da je, kao sto je "gari" pretpostavio, uspeo sam najzad da stavim W10. Sve ful radi osim viber-a. Ne radi mi notifikacija uposte. Znaci dok ne otvorim aplikaciju necu znati da sam primio poruku. Da li jos neko ima isti problem?

Poz

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Mislim da ti prvi put kad pokreneš Viber kaže da trebaš push notifikacije da omogućiš. Možda si slučajno tapnuo na "Ne sad", ili tako nešto?

Probaj prvo da proveriš da li ti je sve kako treba u Viberu: U Settings\Notifications.

Možeš da vidiš i u glavnim podešavanjima telefona. U Background apps. I u Battery\ Battery usage by apps, tu treba da je Viber Managed by Windows. Ili u System\Notifications, pa i tu da se uveriš da se je uključena notifikacija za Viber.

Pored ovoga - možeš probati soft reset telefona. Ili da reinstaliraš Viber ako ne ide drugačije.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Nebedab
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 07. Jul 2015. 17:45
:: Nokia Lumia 735

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Nebedab »

Dobar dan dobri ljudi :D Pre nekog vremena sam pitao nesto ovde, dobio odgovore i... Nije mi to resilo problem.

Evo pitanja:

Nebedab napisao:Obrisao sam kontakt iz telefona ( Lumia 735 ) ali je on NEKAKO a ja NE ZNAM kako vezan na skyp. Ja obrisem iz skyp pregleda ali avaj...to ne resava moj problem, a on je sledeci:

Keva imala br u mts, sad je presla u Telenor i ja obrisem mts jer ne koristi. I sad...ja posaljem poruku ali poruka se prosledjuje na 064 br (koji ne postoji vise) a ne na 069 :S I TAKO JE*ENO KONSTANTNO. Sve sam pokusao da namestim to, ali ne uspevam. A kad je pozovem sve ok, zove 069 O_o !?!?!?!

Pomagajte.
Evo i odgovora:

гари napisao:Imaš wp8.1 ili w10m?

Inače, možda joj je taj broj vezan za nešto, kao za Skype, ili nešto slično, pa da ti zbog toga ostao nekako još taj broj? Jel su probao da podesiš da se u imeniku ne vide kontakti sa Skype-a, tj. da se vidi samo ono što je u People?

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Naravno imam WM10. Da, jesam, podeseno je tako kako je navedeno. Sigurno nije vezan za nista. Nema ona skype i te druge app-s, njoj fon sluzi za pozovi posalji poruku. Sve sam probao, i kad god kliknem na kontakt pise da je to 069 broj, a kada posalje poruku salje je na 064...

TosaNS napisao:U imeniku imaš opciju da kontakte vežeš za neki nalog pokušaj tu da proveriš da li ti je imenik vezan sa Skype. A drugo probaj da se izloguješ sa Skype pa probaj da li se taj problem sa sms javlja. Ukoliko se to dešava proveri da i u porukama imaš opciju da prosleđuješ sms na drugi broj. Za poziv znam da možeš da preusmeriš ali nisam znao da možeš i sms.

Soilent Green is People

Ovu opciju NIGDE nisam nasao, ali kada otvorim bilo koj kontakt pise outlook, poneki outlook, skype. Jedino ako na to mislis...


Znaci, idalje nece da joj posalje poruku, a poziva normalno broj kad kliknem na taj kontakt... Zbog ovog problema ja sad ne smem da brisem druge kontakte koji imaju po 2, 3 broja a ne koriste neke od njih, iz straha da nece slati poruke na broj koji koriste.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Hmm, a da li su ta dva 64 i 69 broja slična? Tipa, da se razlikuju samo u toj četvorci i devetci?

I još jednom da pitam za svaki slučaj. Kad uđeš u People aplikaciju, tamo imaš mamin kontakt, i u tom kontaktu samo jedan broj telefona, i on je 069? I ni jedan drugi broj nemaš? I da li ti se igde na telefonu pojavljuje njen broj na Skypu ili tako nečemu? Mislim, nema ona na telefonu Skype, ali da li ga je ubacila taj svoj stari broj negde? Iz tvog odgovora ne sledi da tvoja mama nema Skype ili Facebook uopšte, niti da li je negde unela taj broj.

Izvini zbog gomile bezveznih pitanja, pretpostavljam da su odgovori na pitanja iz drugog pasusa očigledni, ali bolje da pitam, da bude jasno. :)

Windows hoće da ima problem kad imaš dva kontakta sa skoro identičnim brojem telefona. Može biti da to sad tebi pravi problem - ako je mama promenila broj, uzela neki drugi, ali skoro identičan, ali zbog te male razlike telefon ne vidi razliku između novog i starog, pa tako nemajući pojma šalje poruku na stari broj.

Možda bi pomoglo ako bi obrisao celu konverzaciju sa mamom iz telefona, i sve to ako bi ispraznio, pa uradio soft reset, pa onda probao opet. Da sistem u potpunosti zaboravi na taj stari mamin broj.

DODATAK: A ovo što ti je Toša objašnjavao. Kad uđeš u People aplikaciju ideš na tri tačkice, pa na Settings, i onda na Filter contacts. Tamo dobiješ opcije da ti se kontakti sa nekih naloga ne prikazuju. Evo kako je kod mene. (Ja sam trenutno na CU, možda tvoje izgleda malčice drugačije.)

Slika

A kad ideš na nečiji kontakt, na dnu imaš lančić, tj. opciju za link. Tako povezuješ dva naloga da se prikazuju kao jedan. I ako si ranije neka dva povezao, tu nalaziš i opciju da ih rastaviš.

Nebedab
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 07. Jul 2015. 17:45
:: Nokia Lumia 735

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Nebedab »

Isti je potpuno broj telefona, samo sto je razlika u pozivnom :) Znam da hoce da baguje oko toga, ne samo win vec svi telefoni, ali kod drugih OS-ova izbrise bez problema a na Win nece..

Da, samo jedan kontakt i jedan broj, ostalo sam sve poobrisao. Ne pojavljuje mi se nigde, samo imenik, nemam je na skyp-u.

Nije nigde jer zena nema pojma o tome, ja podesavao njen telefon, sve sto ima je fb i to ulazi preko browser-a, jedva sam je naucio...

Nemam konverzaciju, sve sam vec obrisao...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

I jel imaš možda njen stari broj u listi poziva?

DODATAK: Možda glup predlog, ali probao bih hard reset bez povlačenja backupa da uradim na tvom mestu, pa u nadi da će tako telefon zaboraviti mamin stari broj telefona.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Nebedab
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 07. Jul 2015. 17:45
:: Nokia Lumia 735

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Nebedab »

Nemam, bas sam sad pregledao to, samo novi broj. Mislis da to ima neke veze? Lako cu obrisati listu poziva... :)

Gle sad jos cudniju stvar, sad sam NEKAKO ne znam ni sam kako uspeo da obrisem sve brojeve koje je on povezao sa njenim novim brojem (bilo ih je 4, 5) i upisao ponovo taj sto koristi i sad mi pise da njoj salje poruke a ne stignu joj O_O ovo je luda kuca ej :D

I zasto win10 creators nisu pustili za 735 :/ P**ke... Imao kao fora al mi se cini da mora budem na insajderu, a to ne zelim :/

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Može preko insajdera, jeste, ali 99% nisu rešili ovaj problem ni na CU. Možda bi pomogao hard reset bez backupa, pa tako da zaboravi telefon na taj stari broj.

Ili da obrišeš kontakt mama sa tim brojem, a probaš da staviš majka, ili keva, mamica :) sa tim novim brojem.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Baraba »

Kakav je sad ovo update?
Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

To je nadogradnja za AU za one telefone koji (još) nisu dobili CU. Isto kao ranije što je bilo nadogradnji za Threshold 2 i nakon što je Redstone 1/Anniversary Update zvanično izašao.

Jedino mi bezveze kako ga niko nije spominjao, spomenuli su samo na te dve nadogradnje za CU.

U svakom slučaju, standardna nadogradnja, nadam se da donosi bolju stabilnost i ispravljanje njih nekih bagova... Svakako je bilo stres da se ispravi. Pušten je inače još na Patch Tuesday ako se ne varam.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Evindzer »

Baraba, još si na Lumiji? :o
Idi do Kvake, čujem da ima nekog dobrog kineza za tebe. :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Baraba »

Tu je kao drugi fon. Za pozive odličan, baš dobar kvalitet zvuka u toku poziva, zvono izuzetno glasno. Samo za to i jeste.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Da kucnem u drvo, ovaj poslednji build na CU mi deluje dosta stabilan. Bolji od onog na kome sam bio na AU sredinom aprila. Jedino što ima bag sa proximity senzorom izgleda, pa ako udaljim telefon od uveta tokom razgovora telefon ne pali ekran (mada bi ga upalio posle ne znam koliko sekundi čačkanja)... Do sad mi to nije napravilo problem, ali moglo bi biti nezgodno.

I naravno, osakatili su mape na CU, pre svega offline pretragu. Navigacija ne radi sa ugašenim ekranom, i većinu ulica i adresa ne nalazi kad si offline. Ali može biti ok ako unapred pr puta sve označiš na mapi, a ja to tako svakako oduvek i radim. Ali nadam se da će se to popraviti. (Ako bi ovako ostalo, onda kome su mape bitne treba da beži od Windowsa.)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od srđan obradović »

Stvarno ok radi, iako sam na insider, ali sada RP. Mape jesu problem. Nikako da testiram sygic, možda ne gubi signal. Inače zdravlje & fitnes radi perfektno, jako jednostavno i stabilno.

klaTm morf tneS
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori