Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Baraba »

Pokušavam da se vratim na 8.1 kako bi nešto proverio i nema šanse. Šta sada?

SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika

Slika

Telefon ne ostaje zaglavljen na poslednjoj slici, resetuje se.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Što, Baraba, opet kroz tu golgotu? :D

Koliko si probao puta? Možda da probaš samo soft reset, pa onda opet. Moguće da telefon u nekom trenutku izgubi konekciju, ili možda da ga trebaš pratiti - pa ako treba uneti PIN, ili tako nešto (mada ne veru)? Mada bi valjda trebalo da se telefon ne pipa.

Sent from mTalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Baraba »

Probao sam bezbroj puta, ugasio sam zaključavanje ekrana. Reinstalirao WDRT, restartovao PC...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Možda je i neka glupa greška do Microsoftovog servera. A možda vredi probati i sa drugim USB kabelom, ako imaš drugi, ili preko drugog nekog USB porta.

E, da, a što se vraćaš na osmicu, šta te zanima tačno?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

Baraba, mislim da je krajnje vreme da prodaš telefon. :D Čvoruga jedva čeka. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

E, jeste, mora da ga je Čvoruga i nagovorio da nešto proveri na wp8.1... :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Evindzer »

Čekamo Čvorugu da se javi i demantuje. A do tada, MS dizgori! :D :D :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Baraba »

гари, vezano je za kameru.

Definitivno posle ovog mi dođe da odustanem od win10 i cele priče. Ovde ništa ne može da prođe kako treba. Ovo postaje smešno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Mada, po primeru sa Lumijom 950 bih rekao da Windows Camera može sama po sebi da napravi dobre fotke, ali da iz nekog razloga ne izvlači iz ovih starijih telefona maksimum. Ne kontam na koju foru. Ili bi možda Lumia 950 imala još bolju kameru da joj je Lumia kamere. :?

S obzirom da vidim sa kakvim sve "igračkama" se zanimaš, ne čudi me što kažeš tako. Kažu da i ako sačuvaš Lumia Cameru na w10m tako što bi izbegavao da je ažuriraš, kvalitet bude bolji, ali i dalje ne dobar kao na wp8.1.

Ranije sam ti predložio onu jednu aplikaciju što je neko negde pisao da je sa fotografijama slična Lumia kameri, ali si i ti primetio da ne može da snima. Mislim da je to bila priča oko one Camera 360 Sight, ili tako nešto. I ne znam kakva bi bila ProShot.

No, s obzirom da ti je Lumia 730 sekundarni telefon, onda će ti verovatno i na wp8.1 on biti dobar.


Za ovo što ne ide to sa WDRT, jel si probao da uradiš hard reset na telefonu? I možda i sa još nekim kompom da probaš. Slažem se, glupa situacija.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Evindzer »

Baraba, prodaj i ne muči se. Ako baš 'oćeš da se zanimaš sa W10M a nećeš da daješ nešto više para za 950/xl, onda traži dobro očuvan 930 koji sad nije skup. Svi problemi koje sam ja imao sa svojim primerkom su preterivanja perfekcioniste u odnosu na te probleme koje ti imaš. Svi ostali modeli iz stare Nokijine ponude tebi neće biti zadovoljavajući.

Gari, mislim da 950/xl i ne može da ima L-kameru, već samo W-kameru, jer dolazi sa 'desetkom'.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Da, tako je, Lumia 950 ne može, to sam rekao samo hipotetički. Doduše, možda bi neko mogao da stavi na Lumiju 950 Lumia kameru ako bi imao .xap fajl za nju.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Da i ja napišem kratko poređenje Lumije 730 i Lumije 650. Ali da počnem sa poređenjem ova dva telefona na Microsoftovoj stranici.

Naravno, oba telefona komentarišem sa Windows 10 mobile sistemom.

Prvo, Lumia 730 mi je mnogo lepša od Lumije 650. Lepše mi leži u ruci, sviđa mi se više taj dizajn, a i više mi odgovara telefon od 4,7 inča nego ovaj od 5. Nekako je Lumia 650 glomaznija, ali nekome će se baš to i sviđati. Mada je ipak razlika u veličini prilično mala, 730 je 7,3mm kraća, 2,4mm šira, i 1,8mm deblja.

Displej mi je lep na oba telefona, nisam primetio neki nedostatak ni na jednom od ta dva. Oba mi imaju lepe boje i čistu sliku koliko vidim.

Osetna razlika je u memoriji - Lumia 650 ima 16GB, a Lumia 730 8GB interne memorije. Ipak, na Lumiji 730 ne osećam nedostatak prostora. Ne igram neke igre tipa Asfalt 8, a da igram stavio bi je na memorijsku karticu (što ruku na srce može učiniti performanse u igri lošijim).

Malo jača baterija na Lumiji 730 koja dodatno ima i manji displej, ali razlika u upotrebi nije osetna.

Od senzora Lumia 730 ima magnetometer, što je pretpostavljam kompas, a to je zanimljivo ako bi neko hteo da gleda zvezde sa nekom od onih aplikacija sa tom namenom. Izvodljivo je to i bez kompasa, ali malo mi je bezveze.

CPU/čipset je na strani Lumije 730. Radio sam jedno od onih po meni besmislenih testova sa otvaranjem aplikacija i zadavanjem istih naredbi istovremeno, i Lumia 730 je tu neosetno brža. Da ih nisam ovako poredio rekao bih da nema razlike. Međutim, do sad mi je utisak da je w10m na Lumiji 650 mnogo stabilniji. Devojkin telefon se jedino restartuje kad dobije neko ažuriranje od meseca do meseca, a moj izdrži sve nedelje. Juče sam ga restartovao nakon 13 dana rada bez restarta jer je nešto negde počeo nešto sporije da obavlja operacije u određenim trenucima, a posle restarta opet sve super. Ali moram napomenuti - ja sam fanatik za telefon koliko ga njakam, možda bi se tako nešto i sa Lumijom 650 dogodilo kad bi je ja koristio kao ovu Lumiju 730. Samo mi je utisak takav da je Lumia 650 stabilnija.

Eh, da, što se tiče bežičnog povezivanja na drugi ekran, Lumia 730 radi savršeno u odnosu na Lumiju 650. Kod Lumije 650 se pojavljuje lag na tom drugom ekranu, dovoljan lag da bi mnogi odustali od te mogućnosti nakon što probaju. Možda bi nekome bilo ok da gleda film tako, verovatno bi bilo gledljivo, ali nije kvalitet uglavnom kakvom bi se nadali. Sa Lumijom 730 to radi prilično dobro! E sad, mogu kasnije to i opet da probam na Lumiji 650, možda je to bilo zbog nečeg privremenog da se ona na tom polju nije dobro pokazala, ali probao sam to već par puta sa istim ishodom.

Nadam se i da će nekom skorijom nadogradnjom pored mogućnosti projektovanja slike na Windows 10 kompjuter sa AU stići i mogućnost da se koriste tastatura i miš sa tog kompjutera za upravljanje telefonom. To bi nam donelo neki "socijalni Continuum". Kod telefona sa Continuumom to radi tako u Continuum režimu (a mislim i prilikom ovakve projekcije), i ovo što kažem zavisi sad samo od Windows 10 mobile koliko znam. Jer prilikom projektovanja ja imam mogućnost da koristim tastaturu, ali mi kad probam odgovoru da to taj moj mobilni uređaj ne podržava. Ja sam to sa tastaturom i mišem sa laptopa probao i sa Lumijom 730 i sa Lumijom 650.

Kamera na oba telefona mi je dobra, i otprilike su iste klase. Nisam primetio tu neku drastičnu razliku.

Lumia 650 ima mogućnost snimanja razgovora, ovo nekome može biti vreme veoma značajno, i to je opcija koja bi i meni u nekim trenucima dobro došla.

Toliko što se tiče mojih zapažanja, ako sam na nešto zaboravio, ako nekog zanima - recite.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Evindzer »

гари, lepo i iscrpno. :)
Znači, nisi uočio razliku u jasnoći slike na ekranima? Meni se čini da 650 ima nekako zamućenu sliku i da je tu 730 dosta bolji.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Da, nisam uočio razliku, makar ne drastičnu. Ali moram ipak da se ogradim, moguće da si u pravu, ali da ja nisam upoređivao možda sa odgovarajućim slikama na oba telefona ili tako nešto.

A ukupan utisak mi je da su telefoni prilično slični. Možda da kažemo da je Lumia 730 starija ali malo jača/kvalitetnija, a 650 malko slabija u nekim poljima ali je noviji model koji je izašao sa Windows 10 mobile, a što za korisnika mnogo znači.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Odličan tekst Gari o poređenju ova dva modela, jasno da je razlika mala između ova dva modela i da bi prelazak na noviji model bio neopravdan ali prelazak na 950 bi po meni bio ok. U poslednje vreme imam problem sa mtalk-om neće da se otvori probao da ponovo instaliram app ali nije pomoglo jednostavno puca ... Dok stari tapatalk koji nisam izbrisao radi savršeno bez greške.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Baš tako, dok je ispravna L730/735 kupovina L650 nije opravdana, ali ko je bio zadovoljan sa 730, i baš mu treba zamena, Lumia 650 bi bila dobra zamena. Ali ako je u pitanju prelazak na novi telefon, onda je Lumia 950 logičan izbor za sledeći telefon.

Zanimljivo, kod mene mTalk i dalje bez greške radi. Jel si probao soft reset možda (power dugme + volume down da se drži dok se telefon ne restartuje i ne zavibrira)? Da, i mTalk ti se instalira u memoriju telefona, ne na karticu?

Mislim da je suvišno reći da svakako i ako bi hteo da radiš hard reset, bolje nemoj. Znaš već za probleme sa pločicom kalendara, a možda bi i u Skypu imao problem. Kod mog brata sam radio samo hard reset sad kad sam mu dao Lumiju 532, i zeza ga kamera u Skype Preview. Brat vidi sagovornika, ali često sagovornik ne vidi njega - iz nekog razloga Skype Preview ne uspeva da pošalje sliku sa kamere njegovog telefona sagovorniku.

Bilo bi sigurno dobro posle WDRT i povratka na desetku, ali nešto ljudi pišu da imaju problem kad instaliraju wp8.1 da se prijave telefonom na Microsoft nalog, pa ne mogu ni da urade nadogradnju na desetku.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Mtalk sam prebacio na telefon obzirom da je bio instaliran na sd kartici ali i dalje neće da se otvori ??? Možda proradi nakon apdejta u martu.

Послато са A1-810 уз помоћ Тапатока
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Možda da ga baš reinstaliraš, pa opet instaliraš. To je sigurno delotvornije. I to sa soft resetom.

A nadogradnja za w10m će biti prekosutra. :) To je drugi utorak u ovom mesecu.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od srđan obradović »

Nije samo kod garijevog brata. Ni meni ne radi kamera na skype. Radila je nekad na win8.1 a i neko vreme na win 10, sada vidim sagovornika ali ne i on mene. Inače na 8.1 posle video poziva ne radi kamera pa mora reset. Nisam probao video poziv na Viberu kako radi.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Znači nisi radio hard reset na Anniversary Update/Redstone 1, i ipak imaš taj problem? Za svaki slučaj pitam, pretpostavljam da nisi, ali čisto reko da dobijem potvrdu da hard reset nema veze sa tim problemom. Inače nekad mu i proradi prednja kamera koliko sam primetio... Ali baš često pravi probleme.

A Viber radi odlično što se video poziva tiče koliko sam skontao.

Ovo za Skype im je baš sr*nje, već više od pola godine imamo taj Skype Preview, i zeza... Ali jbg, šta očekivati od njih, ni na Androidu se nikad neće nakaniti da vrate mogućnost da se bira ton obaveštenja...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori