Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od staff »

Vidi se da malo trzne na pocetku snimanja ali to je to,ni priblizno kao kod mene gde se sve trese.
Ti si Toso srecan covek.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Iskreno nisam ni znao da ima da se ukljuci stabilizacija moguce kada bih ga vise treskao da bi slika zaigrala do sada sam snimao bez ukljucene te stabilizacije moguce da ce taj problem resiti u nekom narednom periodu ali to nije razlog opisivati telefon kao kantu i sa tim se ne slazem, tacno da ima boljih modela sada naravno treba da uzmemo u obzir datum proizvodnje ... Telefon nije za takmicenje ali ono sto je meni najbitnije da je pouzdan i to je to ..
Poslednja izmena od TosaNS u Uto, 10. Jan 2017. 20:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Da, i meni se ne pojavljuje samo na početku, hoće i kasnije da zasecka kad ga brzo pomeram gore - dole i levo - desno.
TosaNS napisao:(...)moguce kada bih ga vise treskao da bi slika zaigrala do sada sam snima obez te stabilizacije moguce da ce taj problem resiti ali to nije razlog opisivati telefon kao kantu sa tim se ne slazem, tacno da ima boljih modela sada naravno uzmimo u obzir datum proizvodnje ... Telefon nije za takmicenje ali ono sto je meni najbitnije je to da je pouzdan i to je to ..
Baš tako.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Superiorni »

Dobro. Aj sad nesto da priupitam. Izvalio sam iz fioke lumiu 730. Stajala i zaboravio sam na nju pa rekoh da ubacim kartice malo da iznosim WP posto je taj tel koristila moja zena na prelasku sa androida na IOS. Elem, na tel je win 8.1. Koliko znam, nikad tu nije radio Viber, FB je na vrhu feed-a prikazivao postove i lajkove ljudi od pre par godina, nijedna krštena domaca aplikacija, nema YouTube.... Zato je zena i batalila i uzela IP. Vredi li da ga dignem na 10-ku, kakvo je sada stanje... Ima li aplikacija, jel neće da baguje i sl. ili da ga ostavim ovako i šibnem na oglas. Mada mi zao da ga dam :) nije koriscen ni dva meseca, jos dve kartice mogu da metnem... Sem navigacije i maila ima li tu nesto jos funkcionalno ili je win mobile pred rikavelu kao BB.


Sent from my iPad using Tapatalk

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od staff »

Sto bi rekao Jasar:

"Nista vreme promenilo nije
jos baguje isto kao nekad
a zivot mi godine i zelje
u nepovrat odnosi ko reka."

:-D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Da li je pred rikavelu, mislim da nije, ali to je nešto oko čega vodimo bitke, ima onih koji misle jedino, a i koji misle drugo. Po meni ne apsurdno reći da je pred rikavelu, sistem se razvija, i još ima dosta sjajnih stvari u najavi.

A što se tiče aplikacija, za YouTube bi našao dobru aplikaciju, ili myTube, ili MetroTube. Te dve su najbolje valjda, od kako kome koja legne. Viber je sad dobar, i to ostalo, ali sa Facebookom je loša situacija. Postoji Facebookova aplikacija na koju se stalno ljudi žale zbog ovoga ili onoga, pa makar zbog performansi, i ima third party aplikacija za koje mislim da nisu baš kompletne ali mogu da se probaju.

No, nekako mi deluje iz tvoje priče što ženi ranije nije odgovarao telefon da joj ne bi odgovarao ni danas, a deluje mi da i ti imaš slične zahteve, pa da ni te bi ovaj sistem trenutno odgovarao. Ko zna, možda isto uskoro poprave taj Facebook, ali ne očekujem da ovih dana dobijemo odličnu Facebook aplikaciju. :P

To sve za Facebook prenosim iskustvo drugih, ja nisam na Facebooku.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Superiorni »

E hvala Ti, bas odgovor kakav i sam očekivao ;) meni je sve to oko WP uvek bilo simpaticno posto sam uvek u alternativi, ali nedostatak tih po meni sitnica nas je i odbio od cele priče. Ja sam iz istog razloga napustao BB OS, opet mu davao šansu i vraćao se da bih prelomio na kraju da ipak želim komfor Androida a pre svega IOS-a. Udjem na FB jednom u toku nedelje, ali hocu da tad kad udjem da mi smart fon bude pametan, ne želim da pročitam neku vest preko browsera vise mi se svidja aplikacija tog portala za drugi OS, hocu da platim racun iz aplikacije bez zumiranja po brouzeru prilikom logovanja i pregleda računa ako moja banka već ima aplikaciju m-banking... Hoće neko da kupi ovaj tel? ;) može u pp


Sent from my iPad using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Možda je bolje da telefon ne dižeš na 10 kada do sada to već nisi uradio, mislim da 10 lepša na oko, a fb aplikacija radi sa sadrškom prvi put kada se pokrene treba vremena nekoliko sekundi da učita nije instant tek nakon sledeg ulaska aplikaciju to ide brže ... Mada ja za fb koristim edge kao i za e banking, youtube ... Obzirom da ga prodaješ želim da ga prodaš brzo, a onom ko ga uzme da bude zadovoljan .... Okačio sam negde video kako radi L550 ništa bolje ne radi i L730/735 ...

Soylent green is people
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

S tim što su mi za ebanking dobre šanse da može i preko aplikacije. Societe Generale i Reiffeisen banka imaju dobre aplikacije.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Baraba »

Superiorni, baš me zanima iskustvo, napiši posle dan-dva korišćenja :)

ps.
Donosi li ova nadogradnja nešto bitno? Popravlja li nešto oko kamere?
Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Stigla mi nova silikonska maska za Lumiju 730 sa TVC mall-a, sad sam je skroz upakovao po svome kako sam hteo. :D Slična maska kao i od druga što sam dobio kad dam uzeo telefon, ali ova je moja, niko je nije koristio. 8) A i što nisam ni primetio prilikom naručivanja, ova maska je sad za razliku od te prethodne skroz crna (ta prethodna je nešto svetlija), i površina joj je nekako sjajnija, više glatka. Nekako kao da je lakirana. Mogu slikati kasnije, sad mi to nema smisla jer bi se lošije videlo nego da slikam po danu.

Inače, još jednom da pomenem - TVC mall se meni do sad prilično dobro pokazao. Na njemu sam nalazio i po nešto što nisam nalazio na AliExpressu, pretraga je super urađena kod njih, sve je sortirano po medelima i po vrstama robe, a i zadovoljan sam onim što mi je stizalo. Ne kažem da je bolji od AliExpressa, ali kad se nešto naručuje, mislim da nije loše na oba mesta pogledati.

Sutra ću ubaciti i sliku telefona sa novom maskom u ovu poruku - editovaću je, tj. ako bude moguće. :)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Baš me zanima kako izgleda ta maska, ja sam upakovao telefon u flip cover kožnu futrolu.

Soylent green is people
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Sutra ću ipak slikati, danas nisam bio u prilici. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Par slika telefona sa novom maskom. Slikao sam i sa starom maskom pored njega, tek da se vidi razlika.

[img]http://i.imgur.com/q4CdVNu.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/Fv5KXv9.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/18f1F7W.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/dk2bER7.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/X8Q5eTl.jpg[/img]


Sent from mTalk on Windows 10 phone

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od dachakragujevac80 »

Iskreno,meni se vise svidja stara. [emoji57]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Jeste, da sam birao u radnji između dve takve, i ja bih odabrao takvu kao što je starija. Malo me je i razočaralo u početku što je tako glatka. :) Ali ova nova bolje leže na telefon, što je verovatno i do toga što je novija (ta starija kao da je rastegljena već po nekim ćoškovima), a i iz svog nekog bezveze razloga više volim da koristim baš svoju masku, a ne tu od druga. Ali sam se već prvog dana ipak navikao na tu novu masku, i lepa mi je ipak i ta nova. Uklapa se lepše ta tamnija maska sa prednjim delom telefona recimo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od dachakragujevac80 »

Da,ali ova sjajna je zrela da nalepis foliju preko nje i da u dzepu uvek imas jednu maramicu. [emoji16]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Za to ja koristim majicu. :D Mada se ne hvataju otisci koliko sam mislio da će to biti slučaj. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od TosaNS »

Lepe su obe maske, moći ćeš da menjaš telefon izgleda lepše

Soylent green is people
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od гари »

Pa da, mogu da kombinujem. A nisam probao da vidim da li ima i kod nas u gradu da se kupi po koja maska za Lumiju 730, rekao bih da je to dovoljno čest telefon, ali je i stariji model. Sa druge strane, nikako ne bih za masku tim našima dao 1.000 dinara koliko često traže za one malko bolje, a ovakva koju sam ja platio oko 60 evro centi bi bilo 400 - 500 dinara, ako ne i 600.

Sad ću u aprilu mami uzimati nov telefon, pa ću onda njoj naručivati verovatno i masku, a onda mogu da vidim šta ima i za moj zanimljivo, pa da bude u jednoj turi.

Odgovori