.pdf i .doc reader za 6270/6280

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
neminik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 09:20

.pdf i .doc reader za 6270/6280

Post od neminik »

Zanima me da li je neko uspeo da nadje neki software koji omogućava pregled ili još bolje i editovanje pdf i doc fajlova, a koji može da se instalira na nokia 6270/80.
znam da sličan software imaju npr. samsung D600 i D800/820
Ja sam našao neke ali oni idu na telefone koji su serie 40. A po pretraživaču ovog sajta 6270 ne spada u te telefone....
Ako neko može da mi pomogne/pojasni bio bih mu veoma zahvalan

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

neminik, postoje neke Java aplikacije, ali ko god je probao kaze da ne valjaju...tako da nazalost neces moci da citas Office dokumenta na S40 teleofnu....A u D600 je to fabricki ugradjeno ni na njemu ne bi radio neki dodatni Java program... :uhuh:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

neminik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 09:20

Post od neminik »

to znaci 6270 ipak pripada telefonima S40? s'tim što još uvek ne postoji odgovarajući programčić koji bi omogućio pregled.
na sajtu www.nokia.com (software market) nude pod bussines programima Office2Go koji podržava ovaj telefon, pa ne znam jeli on od neke koristi

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa pokusaj sa tim programom...mislim da se sve to sa software marketa placa...nisam ga probal, nije mi trebao... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ima na d600 ali on samo moze da iscita fajl znaci samo pregled ne moze nista da modifikuje i po meni je to skroz glupo :wink:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

E bas je glupo ...ma, symbian rules...hehehe... :wink: :P

Tako da neminik, ako ti je to neophodno, da baratas sa Office dokumentima...kupi lepo telefon sa OS-om i uzivaj... :D :lol:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

neminik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 09:20

Post od neminik »

hehehe ninolina i ja podrzavam u potpunosti tvoj predlog za mob sa OS-om ali me ne podrzavaju finansije cccc posto je nokia slajder (N80) skuplji 200 :blinky: :lol: :lol:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

neminik, pa jel mora da bude slajder?
Imas u ponudi N6630, N6680, N70...toliko je jeftinijih od N80... :roll: :wink: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

neminik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 09:20

Post od neminik »

pa mora bas su mi bez konkurencije po izgledu... kao što su 6680, n70... bez konkurencije po karakteristikama

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Svakako da,po mom licnom misljenju,6680 izgleda elegantnije i cvrsce i od 6630 i od N70 koji su skoro celi od plastike (mislim na oklop) ali zato ima losiju kameru od N70,nema radio i ima manje interne memorije,to je od onog bitnog!
E sad,dal tebi treba sto veca rezolucija kamere ako te slike planiras da postavljas na neki 19" monitor kao wallpaper-e (jer za izradu ipak nisu dovoljno kvalitetne ove Nokia kamere) i dal ti je bitan toliko taj radio?Ako nije,onda ustedi jedno 40-ak eura i kupi 6680 jer je iznutra isti telefon kao N70 sem tih par razlika ako vec zelis smartphone do nekih 250-ak eura!
Ako ti je budzet veci ili ti je kamera jako bitna onda se isprsi jos toliko i kupi N70,neces pogresiti jer je takodje sjajan telefon,mada jeftinije i plasticnije izrade (i dalje mislim na oklop) ali ako ti nije mnogo bitna estetika onda... to je to!
6630 je jos uvek dobar telefon,po nekima ruzan,po nekima lep,ali po svima je jos uvek jedan odlican smartphone iako malo plasticniji i izradjen od losijih materijala od 6680!
Pozdrav 8)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

ninolina napisao:E bas je glupo ...ma, symbian rules...hehehe... :wink: :P

Tako da neminik, ako ti je to neophodno, da baratas sa Office dokumentima...kupi lepo telefon sa OS-om i uzivaj... :D :lol:

Nisam siguran da se u potpunosti moze baratati office dokumentima,preciznije Word-om. Naime,imam instaliran quickoffice i sve sto otvara jeste text,a ne i slike,grafike,seme(sto mi dobro dodje za puskice na ispitima) i dr. kao na kompu. Da li ima neka caka da se ucitaju grafici ili stvarno ne moze?
I sa office suite isti slucaj.


Pozdrav

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

milann, imas noviji i bolji program za rad sa Office dokumentima a zove se Office Suite... 8) ...on omogucava i pregled Word dokumenata sa slikama i Excell dokumenata a znas da postoji i program za .pdf fajlove...A mnogo brze otvara dokumenta od Quick Office-a... :D :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

i meni se OfficeSuite vise svidja nego QuickOffice, jedino sto nema podrsku za PowerPoint fajlove ...... inace imas dve verzije QuickOffice-a: besplatna koja ide uz fon i omogucava samo citanje i QuickOffice Premier koja dozvoljava i editovanje .... ali nista od tabela koliko ja znam...

pozdrav...

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Skinuo sam sa dotsis-a Office Suite v2.00 i na mestu grafikona stavlja neku njegovu default sliku :uhuh: :uhuh:
Slika

Definitivno jos ovo nije usavrseno. :smutny: :(


Pozdrav

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

milann, izasla je i verzija 2.10...mozda ce ona bolje raditi...iskreno nisam pokusavala da preko njega gledam grafikone...mada mislim da ne bi trebalo da bude problema... :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Nece pa nece Ninolina,primetio sam da nova verzija otvara nesto brze dokumenta i to je to. U svakom slucaju hvala za program :wink:



Pozdrav

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

milann, hm ..... ja imam neki fajl na telefonu od preko 2,5MB sa slikama i prikazuje ih :?

pozdrav...

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

b-udder,postajem malo dosadan,ali uploadovao sam ovde http://rapidshare.de/files/32916288/Doc.doc.html mali WORD dokumenat gde sam nacrtao jedan krug i koordinantni sistem. Ako mozes skini ga i javi da li ti telefon prepoznaje grafike.
p.s. Slike u jpg formatu se pokazuju i kod mene ako si na njih mislio. :)


Pozdrav

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

nbnebojsa napisao:ima na d600 ali on samo moze da iscita fajl znaci samo pregled ne moze nista da modifikuje i po meni je to skroz glupo :wink:
Koliko je meni poznato .pdf dokumenta ne mozes da editujes ni na racunaru, a kamoli na mobilnom telefonu :?

neminik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 09:20

Post od neminik »

e stvarno nije fora da 6280 ne može da koristi ove vaše reader programčiće.....
koliko mi se sviđa toliko me je sada smorio

Odgovori