Ukradene i nađene Nokia-e

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
loman_bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 28. Jun 2006. 01:33

Ukradene i nađene Nokia-e

Post od loman_bg »

Nedavno je moj drug izgubio nokiu 6630, pa me zanima da li mogu panduri da nadju taj telefon u nekom roku i da li postoji mogucnost da se promeni IMEI broj telefona....
Poznato je da policija trazi telefone koji kostaju preko 150evra, ovaj telefon prelazi tu cenu....

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

pravilo je: "k'o nadje - njegovo je" ... vec je bila slicna tema .... potrazi malo. u pitanju je bio isti tel. ali ukraden...

poz...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,bilo je vec takvih tema i tamo mozes videti sta treba da radi i gde!A nije to pravilo da panduri traze telefone preko 150 eura vrednosti,to te je neko slagao,samo nemaju dovoljno ljudi i volje pa da se bakcu sa svakim ko je zaboravio telefon u taksiju,ispao mu iz dzepa na fizickom i sl...
Ali zato ako je telefon nestao kao posledica razbojnistva,onda ce postupati drugacije,jer to je ipak teze krivicno delo!
Pozdrav 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Lomnica_city napisao: Ali zato ako je telefon nestao kao posledica razbojnistva,onda ce postupati drugacije, jer to je ipak teze krivicno delo!
Pozdrav 8)
Jel da vam pričam, pa da mi se smejete? Meni su u parku kod Manježa prišli dvojica (malo u mraku) sa lažnim policijskim značkama/legitimacijama (štagod, reko' bio je mrak, a ja mlad i zelen), i posle šatro rutinske kontrole i pretresanja, tip potrpa novčanike i telefone u ranac, kao OK, zadrži ga u ruci i priđe nekom drugom tipu na susednoj klupi, i zajedno zapale. To je tad bio relativno skup telefon 3310, skuplji nego što je danas 150€. Posle dosta maltretiranja u muriji (2-3 dana, a tamo te i kad si oštećena strana gledaju kao da si kriminalac), naravno ništa nisu uradili. Samo su me još jednom zvali da mi kažu da ništa nisu uradili. Bedak, a tek sam mu bio formirao bateriju. :(

Tako da . . . . . . .

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,pa malo se promenila tehnologija u zadnjih 5 GODINA!! :roll: Sada je mnogo lakse da pozicioniraju telefon sa tvojim IMEI brojem a na njihovoj mrezi i posalji muriju na vrata osobe ciji je broj AKO je ta osoba kupila karticu preko licne karte ili je post paid korisnik,tako da su sanse 50:50!
Pozdrav 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

To podelis IMEI telefona po prodavnicama po gradu i ako neko proba da utopi zadrzace fon kao fol na proveru a tebe ce zvati, tako je ortak nasao svoj 7250 pre nekih godinu i po.
A na miliciju se ne oslanjaj, i tacno je pravilo da kradene stvari vrednosti ispod 15000 din, nece traziti.
5130+Koss the plug....

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Masterokrata napisao:To podelis IMEI telefona po prodavnicama po gradu i ako neko proba da utopi zadrzace fon kao fol na proveru a tebe ce zvati, tako je ortak nasao svoj 7250 pre nekih godinu i po.


A prodavnica ima 3X10^4... Taj lopov stvarno treba da bude ****** (umesto zvezdica stavite rec(i) koje bi po vama tu najvise odgovarale :) ) ili ako nista drugo baksuz, pa da ga tako uhvate!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa, dobro jeste, ali ako te ne mrzi da okreneš oglase, tamo se skoro sve prodavnice i servisi reklamiraju, može i telefonom. Ako im još ponudiš i neku kintu . . . . :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma skoro sigurno ce ponuditi na oglasima ako je ukrao (trazi one tipa"Telefon,memorijska i punjac,hitno i veoma povoljno"),a ako ti je ispao onda ga mozda i zadrzi za sebe ili ti vrati ako je dusa od coveka (fat chance)!U svakom slucaju vredi probati,gluposti su da policija ne trazi robu ispod odredjene vrednosti,pa nisu oni privatno obezbedjenje pa da imaju cenovnike ispod kojih cena ne ustaju iz stolice!? :uhuh:
Ako je bila kradja u smislu razbojnistvo uz pretnju oruzjem,onda imas sanse,a ako ti je ispao negde... verovatno ce te malo zezati i moraces da cimas neku vezu,ali za te pare vredi!
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

he,kad se setim kada sam nasao ericsson T65,pre 3-4 godine,to je bio extra skup telefon tada :D !i tek pre 4 dana saznam ko ga je izgubio :lol: ,a lika znam weooooma dugo!!!ladno nisam werowao!a posteno policiju nezanima kradja telefona :P !!!i onako su tootalno bespomocni i retardirani,a kada treba neko da se priwodi,e tu je druga prica,oku.rate se :uhuh: !!!

loman_bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 28. Jun 2006. 01:33

Post od loman_bg »

Hvala na savetima:))
Nego problem je u tome sto telefon nije izgubio (fazon kao da je ispao) niti je bilo nekog razbojnistva ...jednostavno je bio na stolu i neko mu maznuo....I ja mislim da ce moci samo da se oprosti od njega....al` jbg...
Inace nalaze panduri telefone....samo po neki zadrze i za sebe:)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Pitajte lepo u sup-u, nece da dizu optuznicu ili sta vec za kradje ispod 15000din, bio to mobilni, bicikli, kozna jakna, nebitno. tako je kako je.........(znam iz licnog iskustva :uhuh: )
5130+Koss the plug....

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pazi možeš i dobro da prođeš, mada znam(o) koje su šanse za to, kao moj burazer sa strim t230. Zaboravio ga na klupi na Tašu, neki klinci ga pokupili, i ostavili karticu unutra. Ujutro burazer očajan (dugo ima broj), ortak ga cimne na fix što se ne javlja, ovaj mu ispriča, i taj ortak pozove opet dok se neko nije javio, pripreti mu (ne znam kako mentol nije znao da mu ne može ništa?), i ovaj pristane da vrati, za 500 đunti, ili 10€ (ne sećam se tačno).

Šansa = 1:1885 :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sta vam je bre ljudi sa tih 15000 dinara,ko vas je to slagao,jel to samo u BG-u,neka specijalna mera za smanjenje opterecenja policije ili sta!?!'bes BG-ovu policiju onda je stvarno tako kod vas (a ne rekla kazala jer to nije zakonito da rade stvarno tako)!?
Pozdrav 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

naravno da je tako, i ne krivim pandure ni malo zbog toga jer se dnevno u Bgd-u ukrade mnogo telefona i realno inspektori nemaju vremena da traze sve, vetj moraju da prave selekciju, obicno uzimaju slucajeve u kojima je pocinjeno neko teze krivicno delo, retzimo napadne vas neko nozem i uzme vam telefon...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Ja sam 16.06. izgubio telefon sony ericsson s700i ili mi je neko maznuo.Ni sam nisam siguran.Prijavio sam u sup-u i u mobtelu,i mobtel me je zvao posle dvadeset dana odnosno 07.07. da dodjem po telefon u njihov korisnicki servis i da ga preuzmem.Telefon je ok ocuvan ali sam ostao bez memorijske kartice od 32 mb koja ide uz aparat.Pitao sam ih da mi kazu ko mi je uzeo telefon ali su mi rekli da oni to ne znaju i da u mobtelu ima posebna sluzba koja radi na otkrivanju kradenih telefona koja saradjuje sa sup-om.Inace konkretno u mom slucaju meni je mobtel pronasao i vratio telefon.Znam za jos cetri pet slucajeva da su ljudima vraceni telefoni tako da mislim da u poslednje vreme i mobtel i telekom u saradnji sa sup-om rade dosta bolje na pronalazenju telefona.
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blinky:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa to je lepo čuti. :)

Samo ako neko ima nekih novih detalja na ovu temu, tipa da li operater ima IMEI i pre nego što se krađa prijavi (da li ih uopšte zanima), pa tako nađu, ili . . . ? Ovo pitam zbog toga da bi ljudi znali mogućnosti. Jer ako lopov odmah izvadi karticu, a operater nije imao IMEI, onda ništa od ovoga. :cry:

Ali ako su malo ozbiljnije počeli da rade na ovome - odlično :) :) :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Naravno da operater ima IMEI, onog trenutka kada se mob prijavi na neku mrežu - sva crevca iz telefona ulaze u bazu. Dakle operater može da izabere određeni broj i da vidi u kojim je sve telefonima dotična kartica boravila. Isto tako može da vidi koje su sve kartice bile u određenom telefonu. Takođe se vrši internacionalna razmena IMEI brojeva telefona koji su ukradeni.

Srodna tema...
viewtopic.php?p=33498

IMEI, IMSI. itd...
viewtopic.php?p=12382

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

mani su ukrali z130 pa mi je nadjen za 20 dana...ne vraca murija telefone(cast izuzecima)...dok sam cekao da uzmem nazad z130 nasli su i jednu e1000 i pandur razmislja naglas:dal da je vratim?razmislkicu,svidja mi se telefon...a malo kasnije i neki skutewr su nasli i pandur uze m tablice stavi i ode da se vozi...to je moguce samo ako imas neku bas bas dobru vezu

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

:lol: :lol: :lol:
Mogu da zamislim pandura na skuteru sa M teblicama...

Pisao je o ovome na siroko i nadugacko, smoa treba potražiti, ali pametan lopov, ako već radi sa telefonima, prvo što uradi pre nogo što ubaci bilo koji kartivu jeste da mu izmeni IMEI i onda
pa pa, tu tu, di di...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Odgovori