Nokia 6680 PC Suite problem

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
studiovpc
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2005. 16:19

Nokia 6680 PC Suite problem

Post od studiovpc »

Ljudi imam jedan problem sa nokia pc suiteom i 6680, kad god hocu nesto da iskopiram na telefon ili sa telefona krene on da kopira i dodje pred sam kraj i tad uvek prijavi OPERATION FAILED. Probao sam sa raznim verzijama pc suiteova ali isti djavo. Ajde pomoc ljudi

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,pa najbolji savet koji mozesh da dobijesh je da batalish PC Suite jer po meni on nishta ne valja...Koristi BT ili Card Reader za vece kolichine fajlova.. 8)

studiovpc
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2005. 16:19

Post od studiovpc »

ma imam card reader i bt,ali mislim bedak mi je kad ne mogu da se povezem preko pc suita, skidam ovaj oxygen sad pa cu da vidim sta moze sa njim, mada koliko znam on nema konekciju preko kabla, ipak brze je preko kabla usb 2.0 veza je to ipak, sa card readerom mi sve lepo ide ali me smara da vadim stalno karticu i da na nju snimim instalaciju pa preko nekog file managera da instaliram, lakse je iz pc suita i gotov posao.Ajmo ljudi jos neko ako zna!!!!

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Ako od starta ne krene kako treba tesko mozes sada ispraviti.Skini oxygen i sa njim mozes uraditi dosta stvari a bluetooth je zakon.Imam instaliran pc suite i oxygen ali najvise koristim direktno prebacivanje sa BT-om.Takodje za filmove i mp3 muziku zbog velicine fajlova pozeljno je koristiti card reader.

studiovpc
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2005. 16:19

Post od studiovpc »

ma reinstalirao sam windows i sve je proradilo kako treba, problem resen!! hvala svima sto ste se trudili.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nadam se da se ne ubacujem bas bez veze u ovaj forum! Mislim da je problem koji imam najslicniji ovoj temi. Elem, pre nekog vremena 6680 je poceo da mi izbacuje neku gresku kada pokusam iz PC-Suite-ovog FileManagera da najobicnijim drug'n'drop-om kopiram fajl sa ili na telefon (ne secam se da li je ovo bilo moguce cim sam kupio telefon, ali mislim da jeste). Nastavilo se time da nece da exportuje slike iz telefona (sa Store Images-om), a kulminiralo time da sad ne mogu vise ni nove programe da instaliram (javlja gresku, ukoliko je nekome to bitno pogledacu kasnije pa javiti koje su tacno greske). Imam oko 5Mb free na telefonu, i 15-tak na kartici. A nece ni muziku da mi uploaduje. Ono sto mi je najcudnije je da se isto to desava i na kompu na poslu (ista stvar). Ukoliko treba da osvezim software to je OK, samo me onda zanima kako da i ne izgubim podatke, a ako napravim backup onda zadrzavam i eventualne probleme sa instanjem, jel? Sve ovo radim s originalnim USB kablom, a preko BT (sa fona na fon) mi sve lepo radi (salje i prima), a da li neki BlueSoleil BT za komp mogu da kacim na njega, ne znam. Iz prve mi nije uspelo pa sam batalio (mozda zato sto to nije nokijina varijanta; sta mislite?)! Telefon je inace TIM!
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Slobodno napravi backup, jer time nećeš "zadržati probleme"...

Uradi to "peške", bez PC Suitea, uz pomoć file managera - kopiranjem fajlova contacts.cdb, bookmarks.db, calendar i notepad.dat iz foldera "data" (c/system/data)... Da bi to mogao da uradiš, preimenuj "data" u "data1", a kada iskopiraš, vrati ponovo u "data"... Bekapuj i slike i sve ostalo, jer će formatiranjem sve biti izbrisano. Dakle, PC Suite ti uopšte nije neophodan. Batali ga, ja ga uopšte i ne koristim.

Pisano je već mogo puta o tome, upotrebi malo i search ako ti nešto nije jasno...

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

Sasa_NS napisao:Slobodno napravi backup, jer time nećeš "zadržati probleme"...

Uradi to "peške", bez PC Suitea, uz pomoć file managera - kopiranjem fajlova contacts.cdb, bookmarks.db, calendar i notepad.dat iz foldera "data" (c/system/data)... Da bi to mogao da uradiš, preimenuj "data" u "data1", a kada iskopiraš, vrati ponovo u "data"... Bekapuj i slike i sve ostalo, jer će formatiranjem sve biti izbrisano. Dakle, PC Suite ti uopšte nije neophodan. Batali ga, ja ga uopšte i ne koristim.
Pa konkretno za backup se može snaći "peške", ali ako mu treba sinhronizacija sadržaja telefona (adresar, kalendar, planer) sa Outlookom moraće da upotrebi PC Suite ili Oxygen Phone Manager.

Koristio sam i jedan i drugi, ali preferiram PC Suite jer je besplatan i razvijen od proizvođača samog telefona, dok je Oxygen uvek važio za program za hakere a i obično se nabavlja u crackovanoj varijanti sa svim rizicima koje to donosi (recimo, ranije je ne-symbian verzija bila poznata po tome što ako "provali" da je crackovan ume da pobriše kompletan sadržaj telefona!)

Iako vidim da mnogi imaju muke da uspostave konekciju PC Suite - telefon, prosto ne mogu da verujem da program koji ima desetomilionsku bazu korisnika može da bude toliko bagovit da neće da radi sam po sebi. Jednostavno, treba pročitati i ispoštovati upustvo o instalaciji (npr. ako upustvo kaže da ne treba priključivati telefon na kabl dok to program ne zatraži, ne treba se praviti pametan i sl.).

Znam iz iskustva sa prijateljima da obično uopšte i ne čitaju šta piše na ekranu u toku instalacije programa već celu stvar doživljavaju kao smarajuće "kliktanje na Next dok se ne pojavi Finish i onda još jedan klik na njega za dovršetak" :disgust:

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Obrene tacno je to sto ti kazes, slazem se da treba da se procita uputstvo ali ja dok sam imao 7250i, preko IRa sam se mucio danima da uspostavim vezu tel - PC i onda kada vise nemam ideju sta da radim ostavim ukljucen IR, uperim ga prema adapteru i posle sat vremena iskoci mi poruka da je pronadjem Fashion Phone 7250i, i onda mi i PC Suite prepozna fon i sve radi bez greske, a pre toga mi je PC prepoznao telefon ali bez onog Fashion, samo Nokia 7250i, a PC Suite ni pod tackom razno ga nije video. To znaci da je program stvrano bagovit i resenje nisam pronasao u Readme fajlu, sa 6630 i USB kablom nemam problema samo sto svaki put moram da mu cekiram da mi USB konekcija bude aktivna, odjednom mi je to po default-u iskljuceno pa me malo nervira :|

Pozdrav :)
HOX Titanium gray

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

mkvb napisao:Obrene tacno je to sto ti kazes, slazem se da treba da se procita uputstvo ali ja dok sam imao 7250i, preko IRa sam se mucio danima da uspostavim vezu tel - PC i onda kada vise nemam ideju sta da radim ostavim ukljucen IR, uperim ga prema adapteru i posle sat vremena iskoci mi poruka da je pronadjem Fashion Phone 7250i, i onda mi i PC Suite prepozna fon i sve radi bez greske, a pre toga mi je PC prepoznao telefon ali bez onog Fashion, samo Nokia 7250i, a PC Suite ni pod tackom razno ga nije video. To znaci da je program stvrano bagovit i resenje nisam pronasao u Readme fajlu, sa 6630 i USB kablom nemam problema samo sto svaki put moram da mu cekiram da mi USB konekcija bude aktivna, odjednom mi je to po default-u iskljuceno pa me malo nervira :|

Pozdrav :)
Taj problem sa IrDA komunikacijom koja ne radi na nekim modelima Nokije i IrDA USB adaptera je prilično poznat, jedan moj prijatelj se isto mučio danima (isto N7250i), čak je hteo da reklamira telefon, dok mu jedan serviser nije rekao šta da uradi.

Elem, u Control Panelu je zakucao brzinu na 115.200 bps i promenio protokol za infrared komunikaciju sa default na neki drugi (ne znam koji) i od tada mu je IR veza radila kao sat. Ako ti je to još uvek aktuelno pitaću ga za detalje, mada ne znam da li se i on seća više, prešao je na 6680 u međuvremenu.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

I ja sam u medjuvremenu presao na 6630, 7250i sam ostavio sestri a IR adapter sam dao devojci i sada uzivam u blagodetima USB-a! :lol:
Hvala u svakom slucaju, pozdrav
HOX Titanium gray

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Obren napisao:Pa konkretno za backup se može snaći "peške", ali ako mu treba sinhronizacija sadržaja telefona (adresar, kalendar, planer) sa Outlookom moraće da upotrebi PC Suite ili Oxygen Phone Manager.
Slažem se, ali samo u tom slučaju, no i tada bih radije koristio Oxygen jer se bolje pokazao od PC Suitea (jednostavniji je i efikasniji u povezivanju sa različitim telefonima)...
Iskustvo mi je pokazalo da ako u prvom ili drugom pokušaju ne uspeš da ostvariš konekciju sa telefonom preko PC Suitea, bolje je da i ne pokušavaš dalje jer je to uzaludan posao, ma koliko ti poštovao ili ne uputstvo za instalaciju... :chytry:
Obren napisao:Elem, u Control Panelu je zakucao brzinu na 115.200 bps i promenio protokol za infrared komunikaciju sa default na neki drugi (ne znam koji) i od tada mu je IR veza radila kao sat.
Pa ni ovo baš nije po "uputstvu za instalaciju"... :D

Dakle, kod Nokia PC Suitea nema pravila... Važi samo ono "snađi se kako znaš i umeš". :roll: A izgleda da treba imati i dosta sreće, odnosno "ubosti" pravu kombinaciju Windowsa, drajvera, service packa, lepog vremena i svega ostalog na kompu da bi to "čudo" radilo kako treba...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne bih da se ponavljam pa dostavljam svoj post jer je ova tema više puta u različitim formama načinjana.

viewtopic.php?p=44171&highlight=#44171

Odgovori