Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 920

Post od araphel »

Meni većina Lumia tako dobro izgleda da je greot sakrivati ih futrolama i glupostima ;)

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Nokia Lumia 920

Post od McSkiltron »

ovako malo sam guglao o ovom mom problemu sa proximity senzorom i vidim da nisam jedini i da se mnoooogo ljudi zali na taj senzor,problemi su razliciti ali sve vezano za njega.pa sam nasao jednu stvar gde se kaze da ce update-om poboljsati kalibraciju.mislim da imam trenutno jedan od najboljih windows phone-a, izuzev L1020 koja samo ima jacu kameru a ostalo skoro identicno,i mislim da stvarno nije u redu da zbog tih malih mana izgube korisnike, sa WP sam prezadovoljan, ali nokia bi trebala malo da poradi na sitnicama.jer ako to ne poprave sa ovim update-om kojeg svakog dana ocekujem siguran sam da se necu nervirati oko takvih gluposti da mi u sred poziva neki mrtvi senzor pravi problm i prekida razgovor.pa evo da vas pitam, da li je moguce takva stvar da se popravi update-om?
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Moguce je, ali ne mora da znaci. Nqjveci problem jeste sto u jednom broju aparata dolazi do prljanja proximity senzora, i to pravi frku. Takodje, razne folije preko ekrana su dokazani krivac za mnoge probleme.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Nokia Lumia 920

Post od McSkiltron »

Foliju sam skinuo,jedino mi sad ostaje da lepo otvorim telefon i pokusam da ocistim taj senzor.sad koliko je to pametna ideja ne znam,ali sigurno znam da ako se iznerviram da cu to uraditi.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od skar »

znas,senzor da ocistis,je malo teze...mozda se otkacio sa fletica,pa malko zeza,
on ima problem jer svetlost dovoljno ne dopire...probaj ga preflesovati..i hard reset

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 920

Post od araphel »

Ja ne znam šta je to na 920 da se ljudi žale na taj proximity senzor? Kod mene na 925 radi savršeno, nikakvih problema nemam,

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 920

Post od Deksi »

I na mojoj 520 ja sa time nemam problema.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

920 je ukeo MioVrag kada je pričao da je najbolji fon :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Ja licno nemam problema sa senzorom, imao sam jednom, ali je prost reboot uradio svoje. Znam da je proximity zezao na Portico update-u, da nije hteo po zavrsenom razgovoru da upali ekran, ali to se desavalo 1 u 10 razgovora.
Sto se ciscenja senzora tice, preporucujem kompresor, i duvanje u slusalicu, ali PAZLJIVO!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 920

Post od markonato »

Na 820 isto nikakvih problema sa senzorom :)................................................................................
Nokia Lumia 820

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Nokia Lumia 920

Post od McSkiltron »

Jeste najbolji fon i stojim iza toga,i sve one stvarcice na pocetku koje su mi smetale prestale su da mi smetaju i navikao sam se na njih.ali taj senzor mi ide jako na zivce.i samo 920 ima taj problem i na po nekoj 820 i 800.prednja kamera je puna prasine,a sto se tice ciscenja,imam alat koji je potreban i ne bi bio prvi telefon koji sam otvarao,samo sto ne bih dzabe da otvaram ako nije do prasine.a citao sam da ne valja kompresorom vec vakum cleener-om(usisivac) jer kompresor samo rastera prasinu po ploci.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Ispada da svaka 920 sad ima ovaj problem sa senzorom? Gledao sam 920 za mene ili devojku, zato se interesujem.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Nokia Lumia 920

Post od open-mind »

15 dana stara, nikakve folije, apsolutno ništa, nema ni poznatog problema prasine u prednjoj kameri, i taj senzor zna nekad da zeza, ne uvjek, ali zna...

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Nokia Lumia 920

Post od McSkiltron »

Ja sam problem resio privremeno.dok ne kupim ili 925 ili 1020.lepo kad stisnem na call dugme stisnem lock sa strane i nikakvih problema nemam ,prestao sam i da se nerviram jednostavno sam se pomirio sa tim :) naravno ne menjam ga sve dok ne skupim pare.to moze potrajati i do nove godine jer opet bi mi trebalo oko 200e doplate za 1020 ili mozda 50ak e za 925,koja je i lepsa,tanja i laksa je od ove moje,a na 1020 sam se sad zesce nameracio,nju cu kad tad kupiti ;) hvala svima na pomoci.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

He,he,ako bi necija 920 trebala da brljavi zbog prasine,onda je to moja.Svaki dan po ceo dan u radnom kombinezonu,a prasina na sve strane.Kad krenem kuci,omlatim ga o cistu majicu i to je to.Nikavih problema sa senzorom nema.Sto znaci da ti McSkiltron jednostavno nisi imao srece pri kupovini telefona.

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Nokia Lumia 920

Post od McSkiltron »

Hahaha pa posle promenjenih licnih oko200 tel u poslednje 4 godine red bi bio da jednom dobijem falican.:D hahaha :lol: salim se ali nisam jedini koji je teze prosao, video sam po netu da nas ima sirom sveta,e sad da li je to citava serija izasla sa tom manom ili je rec o pojedinacnim...to ne mogu reci sa sigurnoscu.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 920

Post od markonato »

Imao sam takav problem na Arc S i ludio zbog toga... Srecom bio je u garanciji, otisao na servis, zamijenili senzor i radio je kako treba posle toga...
Nokia Lumia 820

kame
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 05. Avg 2013. 22:54
:: nokia x7
:: lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od kame »

Imam pitanje vezano za nokia lumia 920,ona aplikacija locianje mog telefona znaci prijavim se na Windows sa istom adresom kao i na telefonu i izaberem opciju pronadji moj telefon i samo mi izbaci tamo sliku nokia lumia 920 ali nigdje i ono d ag apronadjem na karti ili ostale mogucnosti. Pomozite kkao to funkcionise. Hvala unapred

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Lose odradjeno od strane windowsphone.com pisi njima
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Re: Nokia Lumia 920

Post od skols »

Pozz od novopečenog vlasnika crne Lumie 920..da polako isčitam sve ovde pa da počnem sa pitanjima :)
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

Odgovori