Poslovni telefoni kao sto su bili 6310 i 6310i? Naslednici??

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Poslovni telefoni kao sto su bili 6310 i 6310i? Naslednici??

Post od Evil_Zo »

Iskreno, ne podnosim Nokia telefone, imao sam razne modele, ali mi nikako ne odgovaraju. Danas koristim Samsung i izuzetno sam zadovoljan sa njim i sa markom Sony Ericsson...
Nego, da predjem na stvar. Jedino sto je od Nokia telefona stvarno valjalo i odusevljavalo su modeli 6210 i legendarni 6310 i 6310i. Meni bi sada trebao bas jedan takav. Imam licni telefon koji je stalno uz mene, a ovaj bi mi trebao za poslovni broj telefona koji bi nosio pored za potrebe firme i okolo kada radim... Kupio bih bas 6310i ali je brate mnogo skupa!!! Ako neko od vas zna dje ima da se kupi 6310i ili 6310 i 6210, po malo povoljnijim cijenama, molim da mi javi.
I sada pitanje koje nosi temu:
Koji je to sada telefon marke Nokia koji je strogo namjenjem poslovnim korisnicima kao sto su ova tri bili? Tj. koji je naslednik ovih modela i da li takva stvar uopste postoji?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar nisu kao poslovni telefoni predstavljani 6220 i 6230 sad unapredjen u 6230i?Ili su ih samo tako nazvali ovi u nasim casopisima o mobilnim telefonima!?Nikako se ne isplati kupovati 6310 i 6310i (pre neki dan videh lika koji prodaje istu za 100 evra,mislim ludilo od cena) kad imas za par desetina evra vise polovnu 6230!
Pozdrav 8)

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

serija 6 je prvenstveno namijenjena poslovnim korisnicima,( mada je skoro svi koriste) , to su klasično dizajnirani telefoni , tehnološki vrlo jaki , (npr.6680 , 6630 , 6230 , 6600 , 6310i , 6280......) , po meni tu spada i serija N. :wink: :) :D :lol:

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

u te poslovne telefone ti spada n60 koji josh nije rkenuo u prodaju! telefon ima sve shto moze da se zamisli sem kamere prema tome smatram da ce se kupovati samo za posao!

volim sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2005. 00:01

Post od volim sony »

Ja sam nosio 6310i i platio je ko petra kajganu... kasnije sam uzeo 6610 (njega sam platio jos vise)
sada nosim 6630
sva tri su iz serije 6 i svi su poslovna klasa... onaj prvi mi je zakon ako ti ne treba nikakva karakondzula (mada je velik) ima najjacu bateriju i strasno je pouzdan...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da su promenili smisao poslovnih telefona,mislim na ono sto se nekada nudilo kao glavne opcije u njima kao jaka baterija,organajzer,razni nacini za povezivanje sa drugim aparatima,diktafon a kamera cisto nek ima,a onda je sa Symbian telefonima u 6-ici promenjeno razmisljanje skroz,sad imaju operativni sistem kako bi donekle izbacili PDA kao dodatni uredjaj,dobre kamere,ali opet bas slabe baterije i povece dimenzije tako da je sve izokrenuto i sad moras da razmislis sta ti treba od poslovnog telefona pa da se odlucis za recimo 6230i ili 6630.
Naravno ako zelis sto vise za svoj novac po jedva nesto visoj ceni bolje uzmi 6630,ne bacaj pare na polovne starudije kao 6310!Ako mislis da ti Symbian nece biti neophodan a zelis manje gabarite i jacu bateriju bolje uzmi 6230i.
Pozdrav 8)

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

U pravu si, smisao je totalno pobrkan :(
Mislim da je totalno glupo stavljati Symbian za nekoga ko hoce da razgovara, prima i salje SMS i MMS i zeli da mu baterija izdrzi par dana i da pritom to cudo izgleda pristojno. Kod 6310i me odusevljava bas njen oblik i velicina. Veliki i jasni tasteri koje mozes dok vozis bez gledanja da tacno i precizno pritiskas, jasan i jednostavan ekran bez suvusnih informacija, a ono sto je prikazano se jasno i pregledno vidi. Ali iako je velik, on je dosta tanak tako da stane u dzep od sakoa i ne smeta toliko. Nokia takvu stvar vise nema :(
Kada malo bolje razmislim, u danasnje vrijeme, u neku ruku, ovaj fon bi oblikom mogla da zamjeni Motorola V3? Ali opet, nije to 6310i... :(

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ima naravno,napisah ti da su 6230 ili 6230i bas za takve koji ne zele Symbian a hoce da im baterija traje duze od dan i po-dva i"izgleda pristojno"(sigurno mislis na dimenzije) a imaju lepe,krupne i mekane tastere u lepo stanu u dzep sakoa tako da ni sa jednom neces pogresiti!
Za V3 neznam sta da kazem,sminkerski telefon,5MB memorije,neznam bas,vise mi deluje kao fancy igracka a ne poslovni telefon!
Pozdrav 8)

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

evo sad malo pretrazivao internet i gledao nokiinu seriju E , i telefoni iz te serije su najavljeni kao poslovni telefoni , i odlicni su i po izgledu , a i po spec. , vidjecemo kakvi su kada se pojave na nasim prostorima.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

6230 ima dosta losu bateriju, kad ga puno koristis za razgovor.
Inace malo mi je glupo to poslovni telefon, ono, ako ti treba za razgovor i sms, uzmi neki jeftiniji mob, npr. 6030...

Odgovori