Nokia E55

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Nokia E55

Post od milann »

Po meni trenutno najzanimljiviji model koji je predstavljen u Barseloni. Dizajn me je potpuno osvojio, a pored monstruozne baterije poseduje i procesor na 600Mhz :)


Slika


General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Announced 2009, February
Status Coming soon. Exp. release 2009, Q2
Size Dimensions 116 x 49 x 9.9 mm, 54 cc
Weight 98 g
Display Type TFT, 16M colors
Size 240 x 320 pixels, 2.4 inches
- Half-QWERTY keyboard
Ringtones Type Polyphonic, MP3
Customization Download
Vibration Yes
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Detailed, max 30 days
Card slot microSD (TransFlash), up to 16GB, 2GB included
- 60 MB shared memory
Data GPRS Class 32
HSCSD Yes
EDGE Class 32, 296 / 178.8 kbits
3G HSDPA, 10.2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0 microUSB
Features OS Symbian OS, S60 rel. 3.2
Messaging SMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Games Yes + downloadable
Colors Black Aluminium, White Aluminium
Camera 3.2 MP, 2048x1536 pixels, autofocus, video(VGA), flash; secondary VGA videocall camera
- Built-in GPS
- A-GPS function
- Digital compass
- Nokia Maps 3.0
- Java MIDP 2.1
- Stereo FM radio with RDS
- MP3/MP4/eAAC+/WMA player
- 3.5 mm AV jack
- Built-in handsfree
- Voice memo
- T9
Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh (BP-4L)
Stand-by Up to 672 h
Talk time Up to 8 h

Izvor: www.gsmarena.com

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ne svidja mi se samo polu qwerty... Sve ostalo je bas dobro... i bat i procesor.. komplet telefon :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Meni ne izgleda nista posebno. Narocito mi se ne svidja to suzenje u donjem delu.

Pristalica sam "klasicnog" dizajna.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Meni se ovaj telefon strasno dopada,mozda i vise nego E75.Ima jako dobre specif. na papiru, sad ostaje da se vidi kako ce se ponasati u real life.Sve mi je OK osim ove tastature,nesto mi ne uliva poverenje... :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

delim misljenjeWicker Man, skroz je ekstra, pitanje je samo kako ce se ovakva tastatura pokazati u praksi...mozda da su mogli da ga naprave z akoji milimetar krace, bio bi jos ludji !

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Postoje samo dve mogućnosti sa tastaturom.ili će biti kao na SE M600i,klik na levi ugao tastera je jedno slovo,na desni drugo.Ili kao na Blackberry Pearl,gde jedan klik daj prvo slovo,a dva brza klika daju drugo slovo.Sudeći po ravnim tasterima,tojest neizdignutim uglovima,rekao bih da je ovo drugo u pitanju.

Ne deluje loše,i nada postoji da će kvalitet biti na mestu,s obzirom da je E serija u pitanju.mada,kako je Nokia krenula,ne zna se.Ako je aluminium stvarno aluminium,onda ok.

Generalno,lep je aparat.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

araphel, E vidis to je i mene zbubunjivalo,posto vidim da su tasteri ravni a ne izdignuti kao kod SE M600.Pretpostavljam da si ti koristio BB Pearl pa ako ti nije tesko da napises kako se pokazala u praksi ova druga mogucnost sa ravnim tasterima?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Wicker Man, probao sam Pearl,posto kod mene u firmi dele njih i Curve kao sluzbeni telefon...U principu je potpuno isto kao na obcnim tasterima.Kao sto na ABC treba dvaput brzo da stisnes da bi dobio B tako i ovde.Znaci ako je na jednom tasteru QW,jedan stisak daje Q,a dva brza stiska daju W.Krajnje jednostavno,ali zahteva malo navikavanja.Nije bas toliko brzo kao resenje sa M600/P1,ali je svakako brze nego kucanje na obicnoj numerickoj tastaturi.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Bas me zanima hoce baterija uspeti da izdrzi i do pola dana ? 600 Mhz na 800 mAh je jako lose !


EDIT : Moja greska, mislio sam na onaj od 600 mhz i 820 mAh ... :P

Ovo je super... 1500 mAh + 600 mhz = lepi efekti :D
Nokia 5800XM

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

NemanjA^,
Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
8)
Слобода или смрт

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

araphel napisao:Krajnje jednostavno,ali zahteva malo navikavanja.Nije bas toliko brzo kao resenje sa M600/P1,ali je svakako brze nego kucanje na obicnoj numerickoj tastaturi.
Znaci neka zlatna sredina. :roll:
Ok, hvala za info.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Nokia E55 Hands-On @ MWC 2009 Barcelona
http://www.youtube.com/watch?v=CDOclUfodEo

fingon82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2009. 16:23

Post od fingon82 »

kaaako je dobar....280 evrica bez poreza,bice oko 300 kod nas na crno.Bas povoljno 8) e75 bice skup,tako da je ovo naslednik mog e51 :D

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

zna li neko sta znaci ono Q2, deo godine u kojom se pojavljuje, posle kojeg se pojavljuje...zna li neko tacan mesec kad ce se to cudo pojaviti kod nas u prodaji...kako bi znao da li mogu da sacekam !

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

kostadin
Q2 2009- други квартал односно од 1.4.2009.год. до 1.7.2009.год. :wink:
Слобода или смрт

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

bestboy, hvala na objasnjenju...po ovome bi trebalo da je vec u prodaji ?!!! Cu li neko nesto o tome... 8)

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Svaka cast jedino za dizajn :) ali nisam preterano impresioniran ostalim i ne vidim razlog za odusevljenje... sta ce 600 Mhz za nezahtevan op. sistem kao sto je symbian... samo da brze potrosi bateriju koja bi u suprotnom trajala veoma veoma dugo... onaj procesor od 369 mhz je puna kapa i gura symbian vrlo brzo...

licno da bih hteo da kupim neki telefon on mora imati znacajno bolje funkcije i mogucnosti od mog postojeceg a to ovaj nema cak ni u poredjenju sa starom n80ie a ko ima bolji tel i da ne govorimo...

Sem gps-a i malo veceg ekrana nema nekih spec. prednosti. :D a gps mi ne treba jer imam pravi navigator.

Wifi ima i moj tel, hsdpa, 3g, 3mp kameru,symbian... :roll: tastatura nije prava qwerty...

ne znam sta nokia cea sa zbcivanjem telefona sa windows mobile operativnim sistemom i sa masovnijim izbacivanjem souchscreen telefona... e to bih bio spreman da kupim :)
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

ilkebgd, nece nokia skoro poceti da izbacuje wm telefone zato sto ima 52% deonica symbiana i nece ih se odreci tako lako. ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

ilkebgd
Брзине никада доста!Ако је бржи не значи да ће много више трошити батерију.
kostadin
Има још времена до краја јуна. :)
Слобода или смрт

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

ma meni uopste nije jasna nokijina strategija, mnogo mi je logicniji samsungov pristup... oni imaju kompletnu ponudu, dok nokia nema...

znaci samsung ima i win mobile i symbian i dumb telefone, pa ko sta voli nek izvoli, imaju za svakog po nesto... a imaju i touchscreen telefone... imaju omniu, i780, inno 8v itd itd, veoma kompletni i zaokruzeni telefoni... recimo omnia- kompletan telefon koji bukvalno sve ima!

dok nokia gura samo svoj symbian i ni jedan win mobile telefon nema, a do 5800 nije imala ni jedan touchscreen telefon... i nema cime da konkurise recimo omniji i htc-ovima, jer 5800 im ne moze biti prava konkurencija mada je i jeftiniji zato...

ne vidim zasto bi morali da se odreknu deonica symbiana ako bi izbacili i neki wm telefon... :unsure: i kako ne kapiraju da symbian ima svoja ogranicenja i da je win mobile ipak mocnija platforma pri tome i vise odgovara mnogim poslovnim korisnicima kojima u nekim situacijama smartphone treba da zameni lap top...

a stavljati procesor od 600 Mhz u tel sa symbianom je po meni bespotrebno, jer znam kako rade telefoni sa procesorom od 369 Mhz, jednostavno symbian niej toliko hardverski zahtevan... to je isto kao da u juga koji vec ima motor od 150 konjskih snaga i sa tim motorom ide ko metak, stavljas motor od 220ks sto je previse za tu karoseriju :lol: :D
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

Odgovori