Nokia N95 8GB

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

U Jagodini su za delodiranje meni trazili 10-ak eurica,mada imas mnogo bolju soluciju,a to je poseban ulozak za sim karticu koji kosta oko 40 eurica.Fora je da se sim kartica presece na pola,naravno ostavi se deo gde se nalazi kodirani deo pa se ubaci u taj deo za dekodiranje.Extra je fora jer to mozes da koristis na svakom nedekodiranom telefonu i neces da rizikujes da ti ubiju telefon na dekodiranju ili da ga dobrim delom onesposobe nesposobni serviseri
Note IV N9100 dual

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

makibiki, dekodiranje košta različito od modela do modela... ja sam dekodirala 6120 pre tri meseca i cena je bila 35 EUR... A dekodiranje se vrši otključavanjem direktno iz Nokie preko interneta i pristup tome i mogućnost otključavanja se prilično plaća, ali kad to servisi plaćaju za više otključavanja njima se isplati... Ovim načinom telefon je zauvek otključan, a toda81, ne bih se složila da je uložak za SIM bolja solucija od dekodiranja, jer nije trajno rešenje...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

jedno pitanjce.da li je moguce instalirati efekte u meniju kao na fonu nokia n79,u pitanju je n95 8gb sa zadnjim firmware-om v31 koji sam hakovao,znam da moze na v20....

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

tekt, ne može... ne podržava Theme effects, tj. nemaš tu opciju koju je neophodno da aktiviraš da bi efekti bili primenjeni... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

aham,znaci da bih imao te efekte morao bi da downrade firmware,rizik je uraditi to mada pokusacu da vratim v20 verziju sw-a

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

a nije mi jasno ako kad bih ga npr flesovao sam kuci i skinem balkanski kod zar ne bih automatski bio dekodiran?izvinjavam se ako sam postavi retardirano pitanje :) hvala opet.pozzz

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

makibiki, pa ako ti je telefon zaključan za određenu mrežu, tj. kodiran onda ti promena Product Coda koji bi promenio na Balkan Cod ne bi pomoglo... Kad je telefon kodiran za određenu mrežu znači da ne prihvata ubacivanje bilo koje SIM kartice koja nije sa te mreže... kad ubaciš drugu karticu pisaće ti na display-u Invalid SIM, i tada nećeš moći da s njom koristiš telefon... O tome smo ovde pisali... Product Code je oznaka za određeni region i sa njim samo menjaš jezike koji su ubačeni u firmware... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

valerian
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2005. 00:56
Lokacija: bg

Post od valerian »

a da meni neko objasni kako da instaliram garmin ili vec neku drugu navigaciju na N95 8g ??? jel ima neko uputstvo za laika :)

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

ahaaa e sad mi je jasno......hvala sve u svemu.pozzzz

valerian potrazi malo ovde po forumu... :wink: :wink:

francy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 05. Feb 2009. 22:40
Kontakt:

Post od francy »

valerian,javi mi se na ICQ i poslacu ti neki tutoric :)
tutorial koji dobio i ja :D , i moram priznati da se i EXTRA laik sa njim snadje :)
N95 8GB + k750i + MP3 4GB + 5800 + SE XperiaPRO ... sta jos fali ? :D :)

valerian
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2005. 00:56
Lokacija: bg

Post od valerian »

pa jel ima neko da objasni ili ne..ovaj ne pali icq
:-))

francy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 05. Feb 2009. 22:40
Kontakt:

Post od francy »

samo se ti javi slobodno...uvek mi je upaljen ICQ,samo sto je 99% vremena invisible ;)
i kada sam kuci,i kada ne,upaljen je ;)
N95 8GB + k750i + MP3 4GB + 5800 + SE XperiaPRO ... sta jos fali ? :D :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ima li neka fora da su poruke uvek uključene a da ne instaliram neke dodatne programe?samo mi je music uvek uključen što mi je ok ali hteo bih i poruke 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

VeNoM, da ja znam, nema te aplikacije. Ali zar ti je neophodna kad N95 8GB (koje sam ja čačkao) za milisekundu otvaraju poruke?
P. S. Fali ti N95 8GB u potpisu 8) .
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Vincent :oops: zaboravio sam da stavim potpis.pa treba mu nekih 2sec da otvori tako da malo mi to kao smeta 8) 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ima zapravo način: iz poruka ne izlazi na Exit, nego Menu tasterom. Tako će ti biti stalno aktivne... Opet nema dopune u potpisu... :D I zar nisi ti nabavio i E61?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Vincent e61 je otišao,kao što će još neki modeli.mrzi me da 2x stiskam meni taster da bi bio u stanby ekranu.nema veze mogu da čekam tih 2sec eventualnih 3 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

ripy13
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2008. 18:10
Lokacija: Beograd

Post od ripy13 »

Narode, imam novi problem...
Koju god temu da ubacim, ikonice u glavnom meniju su mi iste...uopste se ne menjaju...
Dok npr. u podmeniima su mi drugacije, zavisi od teme do teme...
Npr. u glavnom meniju ikonica za poruku mi je fabricka, a kada udjem u poruke ikonica gore levo i uopste ikonice u meniju poruka su mi od trenutne teme...
Kako je to moguce...Sta sada da mu radim?!
:?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

ripy13
Можда грешим али провери да ли ти је укључена анимација иконица у главном менију.
Хај па јави.
Слобода или смрт

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

VeNoM, a da ti možda ne ulaziš u poruke preko lijevog selekcionog tastera?
Nešto mi dugo tih 2-3 sekunde o kojima pričaš, jer ih meni bukvalno za milisekundu otvori, pa mi palo na pamet da možda ulaziš u poruke preko tastera koji je fabrički podešen na pauzu od oko dvije sekunde prije nego što odradi naredbu(ne samo poruke nego šta god da staviš tu), da bi imao vremena da zaključaš tastaturu ako to ustvari želiš(lijevi + desni selekcioni taster).
Ako je to problem onda prebaci poruke na neku drugu prečicu pa onda probaj da ih otvoriš, ili instaliraj program smart settings pa podesi da se odmah otvara na lijevi selekcioni taster(tj. "no delay"), a zaključavanje tastature stavi na prvo mjesto u smart settings-u, to je svakako najbolji i najbrži način da se zaključa tastatura.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Odgovori