Nokia 6120

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Moja ti je preporuka da ipak uradis reset telefona sa *#7370# i tada bi trebao da se resi taj tvoj problem.Ti jesi obrisao te dve app sto ne znaci da si ih totalno odstranio iz telefona jer po nekad ostaju i repovi od nekih app koji znaju da prave velike probleme.Zato sam ti preporucio da uradis reset telefona,a na tebi je sada da odlucis sta valja ciniti
Note IV N9100 dual

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

kako mogu da ovaj telefon koristim kao modem i da li se isplati, koja je brzina itd, skinuo sam nokia maps 2.0 i da li kad ih instaliram mogu da ih koristim kao mapu bez gps prijemnika i kako?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

toda81, izgleda da je nesto lose sa tim app sa nastavkom info,ja sam "rucno" brisao sve app iz tela i kada sam obrisao tu sa info nastavkom problem je nestao(brisao sam "rucno" jer tada nisam znao za taj kod za restart *#7370#)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

@znemanja,ne znam sta rade sa tim app sa nastavkom info jer ja imam bas losa iskustva kada je ona u pitanju.Zato je preporucujem nikome da je instalira u tel.@ivcha90,bitno je da si resio taj problem
Note IV N9100 dual

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

Da li u srbiji moze da se koristi onaj W-CDMA (384 Kb/s) i HSDPA, sta je to u opste?Mislim da se *#7370# moze koristiti samo jednom, jer kod mog burazera na 6300 hoce samo jednom a posle kaze da je los kod.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Nije tacno.Tel se moze resetovati sa *#7370# koliko god puta hoces i taj kod je samo za symbian telefone,a 6300 nije symbian telefon tako da na njemu taj kod ne moze da radi
Note IV N9100 dual

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

ja mislim da kodovi *#7370# i *#7070# su za sve nokie?Koji su jos dobri kodovi za proveravanje fona, znam one za lifetimer, id, i verziju softa...jel imate odgovor za ono vezano s konekcijama?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ne,taj kod *#7370# je samo za symbian telefone i sluzi za reset telefona i on ne reaguje na drugim telefonima koji nisu symbian
Note IV N9100 dual

zeljko79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Nov 2008. 00:27

Post od zeljko79 »

Imam problem pri memorisanju videa na memorisku karticu desi se da mi zakuca tel e sad ovako kupljen je u telenoru memoriska je 1g kingston imao sam softver 3.83 pa sam pokusao na fabricko stanje reset pa sam probao da formatizujem ponovo karticu onda sam udateovao 6.01 i opet isto a kad snima na tel onda ne zakucava aklo neko ima sl problem ili iskustvo neka mi pojasni sta je i kada zakuca moram da raskacujem bat i palim ako neko ima neku temu mozda da posalje ili aplikaciju ili igicu bio bih mu zahvalan ovo mi je prvi symbian tel pa je svaka pomoc dobrodosla interesuje me jos posto sam imao sonyericsson ranije i mogu reci da k750i ima bolju kameru 100 putaa cistije slike al ok jos jedno pitanje ovde kad dobijem poruku nema nigde vreme kad je poslata nego mora u opcije pa detalji da li ima neki progr za to da prikaze il je takav softver i za lampicu blic da li moze da radi kao lampa hvala svima koji pomognu i ako se nadje neko za neku temu lepo

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Problem moze da bude i do same masine posto ti ni update nije resio problem.Mozes da skines app Best.Full.Screen.Message.v1.0 koja ce ti pristigli sms odmah ocitati na displayu kao da ti je neko poslao flash sms,a videces i te detalje koji te interesuju
Note IV N9100 dual

zeljko79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Nov 2008. 00:27

Post od zeljko79 »

ne znam todo da li je do masine ne verujem jer sam probao sad da kad zakuca pri memorisanju na karticu kad zablokira i ne moze da se udje u meni da izvadim karticu micro i onda radi normalo bez resetovanja i kad ubacim karticu ponovo on radi tako da je na relaciji memorisanja na karticu i primetio sam da kad je duzi snimak postoji probl mozda je do kartice al kingston 1 giga ne bi trebao da bude problem al ako neko zna sta je ili ima iskustva slicna nek javu hvala todo u sv slucaju ne znam probacu dr karticu da ubacim da vidim kako se ponasa

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Pa imam ti ja resenje i za to ☺☻ Desavalo se meni da se telefon nece upaliti sa mmc,tj pocne da se pali i bude samo beo display.Problem se nalazi na mmc ocigledno sto se lako resava.Kao prvo trebas da hacknes telefon,ali obavezno x-plore instaliraj na C kada budes radio hack.Posle hacka trebas da ujes u x-plore i da kliknes na broj 0 o da stilkiras sve opcije i klikni back.Zatim klikni na ikonicu capsOFF i udji u x-plore pa na E obrisi foldere data,private,resource,sys i system i posle toga uradi reset telefona sa *#7370# .Posle toga ce ti sve raditi kako treba.Naravno posle svega toga opet hackuj telefon,ali tada slobodno x-plore instaliraj na E i uzivaj
Note IV N9100 dual

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Bilo bi lepo da moze tako da resi problem, na zalost v6.01 ne dozvoljava hack! Nadam se da ce se pojaviti neki novi X-plore i ostalo...
HOX Titanium gray

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Nema nikakve veze to koji je x-plore u pitanju.Nemogucnost hacka telefona je u direktnoj vezi sa softwerom jer je nokia videla sta se radi i zato pokusava tome da stane na put
Note IV N9100 dual

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

Imam problem, kada mi je telefon pored zvucnika cuje se onaj zvuk kao kad me neko zove ili salje poruku, ali nista mi ne stize, da li ima neka podesavanje za to?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da nisi mozda u tim trenutcima konektovan na internet jer se i tada to dersava?Ako ti stize sms i tada moze da se cuje to zujanje
Note IV N9100 dual

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

Ne mora da znaci da tebi stize nesto... moguce da je neko u stanu iznad/ispod tebe ili tako nesto :)

Hajde neko neka mi kaze gde ima da se kupi adapter sa 2.5mm na 3.5mm, ali da bude Nokia a ne neki kineski (kao sto sam ja kupio pa mi ne radi desna slusalica :( ). Probao sam u sigurno 15-20 prodavnica i nema nigde :(((
NOKIA 5800

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Ne znam za Nokia, ali sam uzeo Hamin koji super radi posao, i košta 1.80 evra, uzeto u Delta Šitiju Podgorica, Neptun. Čak radi FM radio bez slušalica, naravno s lošijim signalom.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

bjela, slusaj da te naucim uzeo si mono dzek... to ti je za handsfree no ako imas sluske videces da dole postoje dva prstena na muskom delu?! e takav i dzek moras naci sa 2 PRSTENA ne jednim obrati paznju! ako ne shvatas slikacu!

Jovanca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 12:25

Post od Jovanca »

Imam problem sa ovim telefonom. Naime ljudi koji me zovu cesto kazu da nisam dostupan a telfon je staljno ukljucen i signal je pun.Da li je problem u telefonu ili u mrezi?Korisnik sam 063 mreze.Da li je moguce resiti ovaj problem reinstalacijom softvera?Napominjem da je telefon star 2 meseca

Odgovori