Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
srdjanm7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 17:29

Post od srdjanm7 »

Zdravo upravo sam kupio e61 i interesuju me njegove mogucnosti kako se koristi i podesava WLAN E-mail dali moze da se prima maill sa PC na phone i moze li posto ja imam adsl nekako koristiti preko phona i kako?Takodje sta mi treba da proradi navigacija na njemu i podesavanja u principu dosta stvari pa ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan!I da ima li negde kod nas da se nadje kozna futrola za njega?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

srdjanm7, cestitke na kupovini kao prvo. Kao drugo, mogucnosti E61 su skoro neogranichene - odnosno ogranichen si samo sopstvenom mastom kao i kod svakog racunara. Imas jedan ogroman broj aplikacija za ovaj telefon koje mu visestruko uvecavaju funkcionalnost.
Za WLAN u telefonu ne moras nista da podesavas, sve sam radi, bitno je samo da je access point na koji se kachis open, ili ako nije, onda da ti je poznat WEP/WPA key. Email imas u samom phone-u da podesis, ili imas dodatne aplikacije da skines. ADSL se moze koristiti na telefonu, recimo da dokupis neki WiFi ruter, ili makar WiFi karticu, da je prebacis u ad-hoc AP mode, da bridgeujes konekciju i to je to. Za futrolu pogledaj po mobilnim radnjama.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

srdjanm7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 17:29

Post od srdjanm7 »

Ok druze a kada uzmem WiFi ruter tek+lefon se kaci kablom ili moze bluetooth-om na net idali mogu da primam mailove sa PC Outlook Express na E61 i kako i kako da ga osposobim za navigaciju sta mi sve treba?Upravo sam sada skinuo TomTom Mobile v6 - SymbianOS9.1/UIQ3 [fullpack 460MB]trazi mi ID cega ID ikoji je i dali ovo radi na e61?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

srdjanm7, nisi pohvatao osnovu... wifi jeste bezicno povezivanje telefona tj uredjaja na postojecu mrezu. Znaci, ako imas ruter onda jednostano se telefon "nakaci" na tu mrezu i imas net na telefonu. Navigaciju mozes da imas ali ne i u stvarnom vremenu bez gps modula koji nije integrisan u E61. Znaci, mozes da instaliras taj TomTom koji si skinuo i da ga koristis kao kartu, da ti odredi rutu ali te nece navoditi ako nemas modul. Naravno, modul mozes da kupis za nekih 50-80 eura i onda ces imati pravu navigaciju.

srdjanm7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 17:29

Post od srdjanm7 »

OK hvala ti imam samo jos jedno pitanje,nemam sound na igricama nijedna sve ukljucim enable sound i nista sta moze da bude u pitanju?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pojma nemam zasto nece da ti radi zvuk. Mozda je utisan na samom telefonu? :? Moze biti i da su te igrice koje si probao trial pa da je tu kao neko ogranicenje, mozda nisu dobro krekovane...ko zna.. Poskidaj ti jos nesto od igara pa isprobaj i mora da ti prorade.

P.S. Pucaj na vec proverene linkove, trazi da ti neko posalje na PP :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da ti nije ukljuchen silent profil na telefonu? Josh mi jedino to pada na pamet.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

@araphel,kakav si to problem imao da namestis gmail na tel?Koja si mreza?Znas nadam se za profi mail?Na njemu se vrlo lako namesti profi mail.Ako nekome trebaju podesavanja ja sam napravio tutorijal u tel u korak pa ga mogu pastovati ovde.Danas sam nabavio garmin navigaciju sa srpskim "glasom".Moram da se pripremam dok mi ne stigne e61i iz Germanije :) Taj garmin radi perfektno kod mog druga na n95 8giga
Note IV N9100 dual

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

miodrage, pa kako ne radi? Ne mogu da vjerujem! A znaš kako je korisna stvarčica! Razumio bih da ti je stari softver, pa da je toga. Ali ti si valjda flešovao telefon, tako da mi je potpuno bezveze i neshvatljivo...

araphel, drago mi je da si tako zadovoljan telefonom. :) Mislio sam i ja da uzmem E61(i), pa sve aplikacije da držim na njemu i preko njega da radim, a N91 da koristim samo za muziku i pozive. Otom potom... :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

toda81, ma nešto je brljavio,neki put hoće da se konektuje preko MTS internet podešavanja,nekda samo preko MTS wap,a nekad nijedno...Lepo sam pobrisao sva podešavanja iz fona,bilo tu i telesmora i koječega,i onda skinuo ponovo samo MTS,i sad radi sa njegovom mail aplikacijom bez greške.Probao sam profimail na 9300,i ni malo mi se ne sviđa kako to izgleda.Iskreno,najlepši mi je ovaj MTSov mail2phone,ali smara što non stop održava živu vezu sa serverom,umesto da se skida sa gprs i u povremenim intervalima skida poštu i push-uje na fon.Ovako je on non stop online,i kad naleti poruke,on je odmah hvata i prosleđuje....mnogo para kume :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, ja sam to probao sam Mail4Exchange o kojem sam pisao, za 12h koliko sam ga drzao ukljuchenog, otislo mi je 24 din. Ipak nije mi mail toliko potreban.
Vincent, jednostavno, nema tu liniju za WLAN scanning. ZA E61 imam poslednji softver v3.0633... ali jednostavno to u ovom fonu NIJE predvidjeno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

srdjanm7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 17:29

Post od srdjanm7 »

NIje mi na silent profilu pojacan je do max...a intalirao sam 20 razlicitih igrica i ulljucio enable sound kacio sam ga i na sluske i nista!!Samo na igricama nema zvuk!! Imali neko pametnu ideju u vezi ovog problema? :blinky: :dry: Evo upravo sam nasao glupi problem!!U profilu sam ukljucio warning tones na (on) pojma nisam imao kakve ovo veze ima sa igricama sad rade OK!!!Zna li neko postoje li original maske za njega i ima li ih negda na lageru kao i futrole(kozne).I treba mi preporuka za GPS modul I kako to sljaka kod nas?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

araphel,na 064 mrezi treba samo da se napravi poseban profil i da apn bude gprsinternet,login mts,password 064,ali bez ip adrese i porta i sa tim profilom ce ti savrseno raditi profi mail,kao i tel mail,a i sve java app koje se konektuju na net
Note IV N9100 dual

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Danas sam prvi put drzio u ruku ovaj telefon. sta da kazem...moj n82 pored ovoga je obicna i jeftina plasticna kirbajka igracka...neverovatno kako je tezak, kvalitetno iradjen. majko moja :o :blinky: :ohmy: ovo moram imati! ovo je cisti metal, au... :ohmy: :ohmy: :ohmy:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tacnije u pitanju je legura magnezijuma i aluminijuma. Uz to sve je jos pomeshano sa plastikom, pa se dobije osecaj da je od metala, ali nije cist metal. E serija je zakon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

miodrage, neverovatno...tako je elgantno, moracu nabaviti jednu, ovo je pravi biznisfon, od ovoga ce biti bolji samo e77, ali zbog cene kod mene neigra...

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

materijalmen, pa čitava e serija je vrhunski odrađena.Ja sam dosad propustio kroz ruke e65,e61(i),e50,e60 ali ova trojka ima neprikosnoven i fenomenalan dizajn:e51,e71 i e66.Takav kvalitet lepota i malenost je neviđena.Pogotovu zato što je e51 manje od 200e,a ima vrhunske poslovne opcije.e71 i e66 su na isti fazon urađene i fenomenalno izgledaju.Porediti n i e seriju je isto kao i porediti‚8800 sa bilo kojim drugim telefonom po pitanju izrade!
Nokia C6

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

materijalmen koji je to e77 jos ga nisam video a ni cuo za njega,,,,,,,,,!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!1

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

materijalmen napisao:od ovoga ce biti bolji samo e77, al
markosvaba,buduće vreme,takozvani futur.Znači da će tek izaći nokia e77.
Nokia C6

srdjanm7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 17:29

Post od srdjanm7 »

Zna li neko zbog cega mi teme same nestaju posle instaliranja i zasto kad deinstaliram neku temu kada hocu ponovo da instaliram izbaca Unable to Install.I kako se u sustini brisu teme samo delete ili ..........

Odgovori