Nokia 6288 - problem sa mts-ovim ortak lokatorom???

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Nokia 6288 - problem sa mts-ovim ortak lokatorom???

Post od Evil_Zo »

Nevjerovatno, mora da postoji nesto sto ja ne znam, neka caka. Dakle, telefon radi odlicno u svim uslovima i mrezama (probao sam i 063 i 064 i 067 i 069 i 068). Medjutim, odjednom mi se javio taj smijesan problem koji me uzasno nervira. Naime, od kako sam aktivirao mts-ovu uslugu "Ortak lokator" (od tada je proslo pet dana) niko ne moze da me locira i ja nikoga ne mogu da lociram. Stalno dobijam na Mondu: "Greska, pokusajte ponovo". Dzabe ja pokusavam, nema sanse. Cak i kada posaljem poruku da preko nje lociram nekoga, opet ne moze (isto vazi kada neko pokusava da locira mene a kartica je u ovom telefonu). Ali kada sam prebacio karticu u svoj drugi telefon (Samsung D900) sve radi normalno (osim sto ni on nece da mi da mapu u boji vec crno-bijelu ali to sada nije bitno). Moje pitanje je, da li ja treba nesto posebno da podesim da bi mi ovo radilo, tj. da li tu ima neka caka??? :smutny:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Nisi nam rekao u kom modelu telefona ti ne radi opcija Ortak lokatora?

Imash opcije vidljivosti i tako to, da li si chachkao neshto tamo?

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Napisao sam u naslovu - u pitanju je Nokia 6288
Da, namjestio sam vidljivost na ukljuceno, ali vec sam napomenuo da je sve to radilo na Samsungu.
Evo sada sam primjetio i jos jedan problem, kada hocu da ukljucim opciju "Cell info display" on mi izbaci upozorenje de mreza ne podrzava ovu opciju, a znam da 064 podrzava to. Pocinjem opasno da se nerviram... :dry:

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

E brate ovaj post nema veze sa tvojim problemom, ali hteo bi da te zamolim nesto, ja imam nokiu 6280 i hocu da na nju nabacim firmware od 6288, a nigde ne mogu da nadjem dobar product code...Pa hocu da te zamolim da pogledas na svom telefonu koji ti je product code(ako ne znas to ti pise ispod baterije)
Hvala ti puno!!!

Odgovori