N76 - ultratanki

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

s2pido, ne brini... ako ga koristis kao 3310, autonomija ce biti kao 3310 :wink: . Jos uvek tehnologija nije otisla toliko daleko, da u malom pakovanju za pristupacnu cenu smesti bateriju koja bi mogla da izdrzi trodnevnu GPRS ili wi-fi eksploataciju uz 24/7 slusanje muzike i skljocanje kamere, sto ne znaci da te napredne funkcije ne treba da postoje...
Pozdrav 8)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Ljudi pa meni bas neide u glavu kakvu bi bateriju hteli! Ja se slazem da je ova baterija ne moze da izdrzi ni dva dana ali sve zavisi koliko koristite telefon. Ja ne znam ni jedan telefon na kom mozes da slusas muziku, koristis kameru itd. a da ti baterija traje tri dana? Uostalom nista nije savrseno pa ni onda ovaj telefon :)

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Baterija mi nikada nije presudna,ali mora da izdrzi bar jedan dan(ja ne slusam mp3 na mob-u),malo saljem poruke i pricam.Moju n70 punim svako vece i izdrzi mi do sledece veceri(mislim skinu se dve crtice i ja ga punim,ali one ostale se odmah brzo skinu tako da cim se skinu prve dve ja ga punim) i to mi ne predstavlja nikakav probem.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Dajana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:36

Post od Dajana »

Generalno, svi to znamo, da nokia ima slabije baterije, ali s obzirom na sistem koji treba da podrzi normalno je da ne moze predugo da izdrzi. Znam da u slim tel ne moze jaka baterija, ali ovo je stvarno preslabo, zato kome je bitniji dizajn nego funkcionalnost neka kupi ovaj model. Meni je vazno da baterija izdrzi makar taj 1 dan sa koriscenjem.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Funkcija pre svega. Ostalo me ne interesuje. Ovo je bre modni fensi telefon za pokazivanje. Najbolje stavis neku bezveze karticu njega i njega pokazujes pred drustvom, i imas jos neki normalan fon na koji ce ljudi moci da te zovu :P I onda jos ispadnes veca faca sa 2 telefona :P :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Izvolite review ovog telefona ovde -> klik here


Impressions

Apart from the battery life and absence of stereo-speakers, Nokia 6290 and Nokia N76 are twins. I should mention it that the design of the senior solution is different and one could hardly make a mistake about that – Nokia N76 is positioned as a fashion solution, with vivid trims speaking in favor of this assumption, specifically red and black color schemes. Overall the handset looks pretty stylish and will surely appeal to many; to me this is what the company is betting on – to draw attention of those who have struck Nokia 6290 off their short-lists for some reasons.

Getting down to the N76’s flaws, I have to name its ergonomics in the first place – as a matter of fact it’s the most awkward folder of all I have got my hands on over the past few years, flipping it open is a real pain. Also, I do not like the casing’s being a true magnet for gunk and mediocre battery life. It turns out that this very handset has fashion conscious users as its target audience, but does it really need S60 platform? Simple – it doesn’t, however those picking the N76 will get it as a makeweight to the stylish design, even being not aware of it on some occasions. And this might let the handset down, as glamorous buyers (girls) are likely to overlook what it has to offer.

On the one hand Nokia N76 sports prowess in the music department (presence of standard 3.5 mm audio jack, more advanced player that that of Nokia 6290), at that the manufacturer himself tried to put the music abilities of the phone into the limelight by etching corresponding captions on the dedicated music keys located under the external display. But on the other hand I could hardly endow it with the title “music centric” offering – far-below-average lifetime in music layback mode (4-5 hours is very and very insufficient) just won’t let me do it.

The model is arriving in the market in March, two or three weeks after Nokia 6290 at a tax-free price of 390 Euro, the changes made to the sales package are almost non-existent and include only presence of USB data cable DKE-2. The company is looking forward to benefiting from the top-notch design, since these are otherwise two identical offerings. However there are – on one handset buttons on the front cover are dubbed as music tailored, whereas on the other phone they simply lack captions. All in all, consumers will have a hard time deciding which of these models to go for.

P.S. As for the handset’s hardware and some software-related highlights, they were covered in the review on Nokia 6290, so I strongly recommend that you read it.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Najbitnije mi je da fon ima dobre funkcije ali dosta mi znaci i jaka baterija, sto me odusevljava kod E61, gde mi baterija izdrzava i 3,5 dana normalnog ( sat vremena price, 30tak poruka,malo wifi,gledanje klipova) koriscenja a ima i odlicne funkcije.
and justice for all...

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Naravno da trajanje baterije vazno koliko i sam telefon, ali ja sam rekao da ne mogu da verujem da ga neko nece kupiti zato sto ce mu baterija trajati max. 3. dana!!!!

Ovaj model je prvenstveno za lepsi pol, zato mislim da njima baterija i nije toliko bitna.
Jer one se ne zanose toliko kao mi (mislim na jacu polovinu 8)) koji po citav dan samo nesto cackamo po telefunu!

Svako ima pravo na svoje misljenje, mozda sam ja malo ugrozio necije ali mi nije bila namera!

:oops:

Sale2322
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 13:56

Post od Sale2322 »

Ma odlican je telefon, samo mislim da ce mu cena biti nesto visa od sada aktuelnih modela slicnih karakteristika. Prodace ga izgled, i to naravno lepsem polu. Ja licno mislim da mu baterija nije slaba i da moze da izdrzi i do 3 dana, a i nije problem svaki dan puniti, jer je to samo 1,5 sati.
Uskoro: P990i + 2 GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako mu baterija bude drzala duze od 2 dana neke normalne upotrebe ja sam avion. Dream Weaver moj E61 drzi po4-5 dana, zavisno od upotrebe, a ja ga cesto koristim kao MP3 player. Kad mi dodje na 1 crticu znam da imam jos oko 8 sati dok se ne ugasi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

miodrage meni je rekord nesto malo ispod 4 dana i to uz nesto slabije koriscenje, koliko imas price, poruka, wifi-a za tih 4-5 dana?
U proseku mi baterija izdrzava 3 dana ali imam preko sat vremena price i 30-40 poruka, malo wifi, malo gprs i malo slusanja muzike.
Prezadovoljan sam baterijom jer na predhodnim symbian fonovima nije drzala ni 2 dana.
and justice for all...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Odoste u off topic sa tom diskusijom o trajanju baterije....

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Nesto nisam bas siguran kom polu je ovaj telefon vise namenjen bez obzira na crnu i crvenu boju u kojoj se proizvodi??! Da je malo pomodan ili malo vise to stoji samo kome bi to vise odgovaralo.
Da li postoji odgovor na ovo pitanje?
poz

Milos!1!
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 21. Feb 2007. 10:55

Post od Milos!1! »

Ma ne svidja mi se uopste... po meni je mnogo bolji N73. jeste veci,al je nekako bolji... a i nije nokia za tanke telefone... nek to ostave samsungu 8)

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Evo pojavio se u prodaji u inostranstvu, cena oko 500e. Link
Nije losa reklama. :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

sven ista stvar kao i sa v3, znaci, telefon je feMsi, mogu ga koristiti i ribice, i ortaci, pogotovo shto ima symbian, pa je stoga logicno razmishljati - pametni ortaci, i pametne devojke (da li sam ja to upravo rekao - pametne devojke ?? !?)
There is no knowledge that is not power

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Naučno je dokazano da Symbiane ne kupuju samo pametni, nego često i pozeri koji bi da njihov telefon može sve. Pa makar to nikad i ne koristili.
A što pametnih devojaka nema? Mislim ne znam šta tebi ulazi u radnju, ali ovde na forumu ih ima nekoliko, a još i zainteresovanih za ovu tematiku. Naravno da je mnogo veći broj riba koje imaju Symbian nego članica foruma, ali tako je i sa muškarcima, tako daa........

Relativno lep, možda i dovoljno čvrst, sa super ekranom i softverom, i potencijalno gomilom problema u vezi flet kablića, i malo preteranom cenom. Baš da vidimo kako će ići sa tom cenovnom politikom kod ovog modela.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Jel neko uopste ima ovaj telefon, tj. jel ima bilo kakve utiske o njemu?
A cena mu nesto naglo pada, to je barem moje zapazanje!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

dobio ga je jedan drugar iz nemačke novog i nije kodiran.tipu nije trebao mob njemu je dao za cenu koju je on platio u pretplati.on je kao zadovoljan ali nije to baš to.
moj utisci su sledeći
fon ne vredi te pare.tj vredi on 250€ ali ne vredi davati 350+€ koliko košta ovde kod nas. SW je klasika nema ništa i ne donosi ništa novo naspram n73 itd.kamera je slaba. a velika mana i veliko razočarenje je bilo to što sam na suncu ga gledao.ekran nisam mogao jasno da vidim morao sam da pravim zaklon da bi bilo šta pročitao na ekranu.to je sramota za nokia telefone.
paketić je lep dobija se sve uz nju kao što piše on ima crnu verziju fona i kada sam ga video mislio sam da je neki v3 ili pak neka jača verzija.posle sam mislio da je neki EF81 drugo izdanje.nije mi ni na kraj pameti bilo da je to nokia n76
tek kada sam video n76 oznaku provalio sam da je nokia.pogledao sam na tastaturu i video one prepoznatljive tastere.
padaće njemu cena još.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Pa? Jel koristi neko ovaj mob pa da iznese utiske iz prve ruke?
Po stranim sajtovima se stalno žale kako se često kvari, lomi i tako to... Samo ne znam šta oni rade sa telefonom kad sam na YouTube-u gledao kako Hummer prelazi preko njega i nije mu bilo ništa... Mislim, maskica je bila malo smrvljena al je zvonio :)
Ajde pomažite pre nego što napravim glupost i zamenim w950 za n76 :D
make. believe

Odgovori