RCS SMS

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

RCS SMS

Post od MedaMiska »

Ovako zanima me jel neko podesio googlovu sms aplikaciju za RCS ja sam sve podesio ali kad posaljem recimo sliku automatski prebaci u mms ali bi trebalo da bude kao obican sms moje ptanje dali su nasi operateri omogucili RCS sms ??

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: RCS SMS

Post od antec »

Ne može to kod nas koliko znam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: RCS SMS

Post od MedaMiska »

Evo sad da odgovorim poslao sam poruku telenoru i rekli su mi da jos nije dostupna usluga kod nas i da nemaju inforamciju kada ce biti :x tako sam i mislio jer smo mi generalno propala i lopovska drzava

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: RCS SMS

Post od antec »

Rekao bih da je, makar trenutno, veći problem u Google-u. Trenutno je RCS aktivan samo u US, UK i Fr a Google-u se uopšte ne žuri. Čak i kada se Srbija bude uvrstila u listu podržanih zemalja tek će tada zavisiti od operatera kada će servis biti podržan. Još jedna bitna stvar je da RCS trenutno ne podržava end-to-end enkripciju tako da će poruke, ukoliko zakonodavni organ zatraži, biti dostupne. Plašim se da neće ovo skoro.

P.S. Siguran sam da nisu imali pojma o čemu pričaš kada si pozvao haha

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: RCS SMS

Post od Green »

Postoji navodno metod koji omogucava aktivaciju RCS-a u zemljama koje nisu zvanicno aktivirale.
LINK
Mozda je komplikovano, mozda nije. Ko zeli moze da proba.
U sustini i ne vidim neku preteranu svrhu toga, pored dobro poznatih chat aplikacija koje vec goidnama koristimo. Google jednostavno zeli rivala Apple-ovoj iMessage aplikaciji.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: RCS SMS

Post od antec »

Evo nije me mrzelo, stvarno radi ova metoda. Aktivirao RCS. Prepoznaje da li drugi klijent ima RCS omogućen pa zavisno od toga šalje SMS ili chat poruku. Nije loše osim što nije end to end.
Slika

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: RCS SMS

Post od Evindzer »

Koja je prednost ovoga u odnosu na Votsap, Vajber, Telegram...?

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: RCS SMS

Post od PetarVetar »

Telegram nema alternativu. [emoji3590]

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: RCS SMS

Post od antec »

Evindzer napisao:Koja je prednost ovoga u odnosu na Votsap, Vajber, Telegram...?
Trenutno nema prednosti. U jednom trenutku će sigurno imati prednost u vidu broja korisnika jer ovo bi trebalo da postane dostupno na svim telefonima. I izuzetno lepo je integrisano sa asistentom.
Inače trebalo bi da se pojavi opcija za RCS i u Samsungovoj fabričkoj aplikaciji za SMS u nekom trenutku. Trenutno samo u ove dve postoji - Samsung i Android messaging.

Inače se apsolutno slažem da je trenutno Telegram najbolja aplikacija za dopisivanje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: RCS SMS

Post od Evindzer »

Hvala, bivši komšija. [emoji6]
Onda mi nije potrebno dok ne bude pružalo više od ovih rasprostranjenih aplikacija. [emoji4]

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: RCS SMS

Post od Mirko BGD »

dobre vesti, od juce je aktiviran RCS u Srbiji, probao sa mts mrezom i radi, takodje sam na netu nasao informacije da radi i sa telenor mrezom, a aktiviran je i za celu A1 grupaciju u Evropi, obzrom da je VIP = A1 trebalo bi i kod njih da sljaka... inace rcs ne funkcionise sa native samsung aplikacijom vec samo sa google messages i Operator services instaliranim
ono sto je trenutno najveci nedostatak je End to End enkripcija koja bi trebalo da startuje do kraja godine.
prednosti ovoga su visestruke a jedna od meni licno najbitnijih da se razbije ta razliciost i ne kompatibilnost, neko koristi viber, nego telegram, nego whatsapp, ovi koji koriste viber nemaju whatsapp i ne zele da ga imaju i obrnuto... dok nama koji smo zbog prirodae posla stalno u kontaktu sa ljudima ostaje da skacemo sa jedne na druge app, onda se cesto desava da je neko npr probao whatsapp ali ga ne koristi a nije deaktivirao nalog i onda posaljete poruku koja nikad ne stigne.. jednostavno univerzalno resenje za sve koje radi bez greske i bez potrebe onog:"ok, posalcu ti na viber", "nemam ja viber kod nas svi koriste XY" :D

Odgovori