Particionisanje memorijske kartice

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Particionisanje memorijske kartice

Post od acamatic »

Nažalost vidi se kolike su kante ti tableti teslini. Ni za te pare koliko koštaju ne mogu da se koriste koliko toliko..

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Particionisanje memorijske kartice

Post od sizif »

Ima istine što kažeš, srećom pa ga je DOBIO :)

Ali i opšte su poznati problemi tj. dosta različitih iskustava s karticama na Android OS. Činjenica da i firmirani Brendovi nisu imuni na problema s različitim tipovima kartica. I oni više vole da proizvode uredjaje bez mogućnosti slota za karticu, zbog mogućih problema u radu, loša reklama nije poželjna na preplavljenom tržištu.;)

Kolegini problemi su jedan od razloga što ne preferiram ajd da kažem manje poznate brendove, em slabija podrška developera, samim tim manjak tutorijala, mogućnosti za root, romova naravno ako ima potrebe. A za slabije, jeftinije uredjaje, root je nažalost potreba, uglavnom manjak GB-a, pa kartica dobro dodje za proširenje data memorije itd.
Ma samo da ga kolega oživi, naće se kartica koja će raditi s STESLOM :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Particionisanje memorijske kartice

Post od toda81 »

Lepo zborite kolege, cinjenica je da veci krs od tableta nisam video.

Sinoc sam malo istrazivao i naletim na cenu od skoro 11.000din za ovu kantu. Jadan je onaj ko da novac za ovako nesto. Meni je ovaj tablet jedino bio od koristi kada putujem autom pa onda nakacim tablet na punjac i pustim neki crtac kada se klinac unervozi.

Sve ostalo je gotovo nemoguce raditi na njemu bez obzira na to sto pise u njegovoj specifikaciji pa se ljudi ponadaju da ce raditi fino, mada se ja uopste tome nisam nadao.

Jedva sam pronasao nacin kako se root-uje ova kanta. Moj prijatelj sa jednog foruma mi je napisao detaljni tutorijal kako se root-uje ova kanta. Postoji i na xda tema za root intelovih procesora, ali to kod mene nije bilo od koristi.

Ja licno nikada ne bih kupio neprooverenu marku i model, ali posto je ovo bio poklon, dobro je dosao, a koliko mi se cini da je "dobro i otisao".

Zaboravih da kazem da se staklo na ekranu klkmalo, ocigledno se odlepilo jos u kutiji ore nego sto sam ga prvi put upalio :D To mi je u samom startu pokazalo o kakvoj se kanti radi.

Probacu ja jos malo da istrazujem kako se moze resiti ovaj problem, mada verujem da resenje ne postoji i da mora u servis. Ako ga i posaljem u servis obavezno cu im reci ako ovo ne podleze garanciji da nemam nameru da placam nikakvu popravku ove kante.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Particionisanje memorijske kartice

Post od Azimuth »

Evo rešenja ako neko muči muku sa internom memorijom, a unutar telefona ima memorijsku karticu.
https://forum.xda-developers.com/androi ... l-t3583875

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Particionisanje memorijske kartice

Post od acamatic »

@azimuth, jel je ovo samo za uređaje sa mamčelom+

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Particionisanje memorijske kartice

Post od Azimuth »

Pa da, piše tamo. Od MM pa na gore.

Odgovori