Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ceftriaxone, mozes li da mi das to uputstvo za pravljenje particija koje si pronasao da ga ja isprobam.Nije mi jasno zasto nas dvojica ne mozemo da napravimo particije preko Room Managera posto su neki to vec uradili na taj nacin.Kao da postoji jos nesto sto ne znamo da bi mogli da odradimo pi uputstvu
Note IV N9100 dual

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ja napravih particije al ne znam sta dalje :?
nisam nasao ni jedan valjan tutorial
sad samo znam da sam od 2gb kartice nacinio 1.2 :D :D genijalno
gde sad metnuti app2sd.7z i sta dalje...moze malko pomoci :?

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

Nikako ne mogu da udjem u recovery mod da vratim na fabricki 1.6 tattoo.Znna li nemo u cemu je problem

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

skar, koji rom koristis?
Ja imam onaj LeeDroid sas a2sd+ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768703
Sad sve sto treba da uradis je da instaliras aplikacije :)
ex ivan87

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Ja koristim officijalni 2.1 froyo,Rogersov :D :D
nisam te razumeo da instaliram sad app2sd.aplikaciju i to je to?? :uhuh:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

skar, 2.1 nije FroYo :wink:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ajoooooj :o :o sad vidjeh,pa dobro ko pise taj i gresi Eclair..koristim...
nego daj te neki Froyo za Magic,al da je proban!!!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Zelim da rootujetm gw620 ali mi sev nije bas jasno. Prvo, kaze da treba da imama ADB pristup. medjutim kada pokrenem ADB.exe u SDK, prozor se samo otvori i zatvori. vec sam i prije imao ovaj problem a i sada, nakon svjeze instaliranog sistema (win7 pro x64).

Da li nekao zna sta trebam odraditi ?

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Post od kenzoki »

Da li se se deaktivira telenor klik usluga kada rootujuem fon, zanima me posto klik moze da se aktivira samo jednom mesecno?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

kenzoki, ne brini,naravno da se ne deaktivira jer to nema veze sa root-om .
Note IV N9100 dual

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

vidim da i sasabor ima isti problem kao i ja...ne mogu nikako u recovery mod...ni preko rom managera niti preko kombinacije home+power....

da li neko zna sta je problem...?

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Ја већ неко вријеме размишљам о рутовању...прочитао сам ових неколико тема али бих волио да добијем неке директне одговоре и провјерим да ли сам тобро укапирао неке ствари...
- Ако рутујем телефон, да ли морам да убацујем неки РОМ или могу само да га оставим тако, са отвореним приступом?
- Да бих промијенио фонт или сличицу батерије, да ли морам да убацујем неки РОМ или може само да се преправи у официјелном?
- Који би био најлакши и најнекомпликованији :D начин да рутујем Wildfire?

Хвала унапријед :wink:

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ja imam isto prvo pitanje kao i Draco, samo bih dodao i:

Ако рутујем телефон, да ли морам да убацујем неки РОМ или могу само да га оставим тако, са отвореним приступом? I ako je to moguce, da li tada sa fabrickim softwerom mogu koristiti app2sd??

EDIT: Zaboravih da napisem da koristim Samsung I5700 Galaxy Spica sa zvanicnim 2.1 Android-om.
Poslednja izmena od Evil_Zo u Pet, 19. Nov 2010. 15:39, izmenjeno 1 put ukupno.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Draco imam ja alat za root wildfire instaliraju se drjaveri i onda pokrenes neku aplikaciju dok je telefon prikacen na usb i ona ti odradi root, i ubacivanje recovery-ija prosto kao pasulj dva klika misem. E sada imam neku aplikaciju i za fontove za wildfire za to ti treba root, e sada to za pormenu task bara nisam siguran da li treba, za to sam postavio jedan video na xda sajtu kako se to radi ljudi su odradili izmene tog task bara i ikonica jedino da pogledas tamo ili da ti dam link na pm. Ako ga rootujes mozes da ga ostavis da bude fabricki nije obavezno da se menja rom niti bilo sta

Evil_Zo ne podrzava za wildfire (ne znam za ostale) sa tim oficionalnim sistemom app2sd moze da se napravi na kartici ali mislim da nece moci da se prebace aplikacije

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Нађох ОВО, али нисам сигуран да ли треба неки кувани ром или може са званичним? :?

Ко ми успјешно објасни има гајбу пива :D

Edit:
Одрадио root из прве, по упутству од lesa0208.
Сад остаје само да убацим Super battery circle а да не убацујем кувани ром :| Пронашао сам мод који ради на stocku па ћу пробати, а неко ако има неки други предлог нека се јави :)

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Ријешио сам проблем,тј убацио сам Super battery circle и сад сам срећан као дијете :D
Пробао сам са модом за stock rom али није успијевао да подигне систем после флешовања, стално је вртио boot анимацију. Онда сам пронашао измијењени stock за Wildfire, убацио кружић и то је било то.
Сад сам поносан на себе 8) :roll:

ПС: Само једно питање... Да ли могу да промијеним boot анимацију само замјеном тог фајла у припадајућем фолдеру? Пошто ова са новим ромом никако не одговара резолуцији Wildfirea.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

moze da se menja e sada moras videti kako se to radi ima na xda sajtu u temi wildfire kako da promenis boot animaciju mada kapiram da se radi ovako kako sto si ti rekao.

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

ima li neko kompletno uputstvo kako rutovati samsung i5700 spicu,telefon je nov pa me zanima kako da ga rutujem i ubacim novi rom

Bogy1985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2008. 09:14

Post od Bogy1985 »

Da li neko zna kako da otkljucam tattoo sa VIP-a? Kupio sam preko neta na dva mesta unlock key doduse oba su ista i ne rade. Poslao sam imei i sve podatke...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Bogy1985, koliko ja znam nije ga moguce otkljucati..:-( Postavi pitanje u odeljku Servisiranje.. Neko od servisera ce ti dati tacan podatak..
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori