Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Kad otvoriš prvu stavku odozgo izađe prozor sa nekoliko opcija. Taj prozor može da se skroluje i ima još gomila podešavanja za sliku, rezoluciju, itd. Inače, meni je aplikacija vrhunac ružnoće, ali radi posao. U poslednjoj CM verziji ima i touch to focus, što sve može da se odabere iz menija.

E da, što se tiče kvaliteta fotografija. Čuvajte onaj plastični poklopac sočiva sa zadnje strane kako god znate i umete, jer se neviđeno lako izgrebe pa sve izgleda kao fotografisano kroz čarapu. Navodno može da se ispolira, ali je u svakom slučaju plastično smeće. Ja sam svoj uklonio, možda stavim neko staklo koje se neće izgrebati.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Harthouse, nije da ne zelim da ga reklamiram, bas narotiv, nego pojma nemam sta sam skinuo :lol:

Googlao sam official desire 2.2 rooted rom, i prva stvar koju mi je sa xda izbacio se pkazala kao odlicna. fajl koji sam bacio na karticu se bukvalno zvoe OTA 22. zip, nema nista od fancy zajebancija u imenu na osnovu koje obicno zakljucis ko je autor. Podesavanja su sva ok, sve radi, i baterija za sada koliko vidim i dalje drzi od jutra do ponoci moje upotrebe.

zlivan, znam da market zeza u poslednje vreme, ali siguran sam da ovde nije bilo do toga, jer kako sam loadovao taj nosense rom, prestao je da skida bilo sta preko wifi, a preko mreze tek poneku aplikaciju i to iz pet puta. Dva downloada mi je vrteo cele noci i nista. kako sam stavio noviji radio, tako je bilo malo bolje, ali tek sa drugim romom je prestao da baguje market i data konekcija prestala da secka i gubi se.

Sto se indikatora baterije tice, videcu to da pojurim tamo. Nije mi neophodan drugaciji status bar, vec samo da vidim te procente, lakse mi tako, a ne zelim dve ikonice. Kad je u pitanju trej, video sam kazem jedan rom koji nema onaj luk kao standardni sense, vec je kao nekakvo parce stakla, i providan, sto je najbitnije. Mislio sam mozda da takve izmene mogu da se vrse ne vezano za druge launchere, a ne bih bas da instaliram ceo novi rom samo zbog toga.

Za fontove cu pogledati ove preporuke takodje. Hvala! 8)

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

A, video si espresso mod, to isto možeš da flešuješ naknadno. Taj ota22 je jedan od prvih froyo romova, skroz je stock sense, samo je rutovan.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

zlivan, moze malo pojasnjenje tog espresso moda? Za ROM sam skontao da je jedan od prvih i da nista nije menjano, ali posle razocarenja navodno odlicnog nosense ROMa, kome pola stavki u meniju ne vodi nicemu, ovo mi odlicno dodje. Skopcao sam da bih radije napravio sopstvene kozmeticke izmene ukoliko to mogu, nego da instaliram bas bilo kakve ROMove kod kojih zarad estetike moram trpeti da nesto ne radi. Kontam da kako vreme odmice, pojavljivace se sve bolji i sve hrabrije izmenjeni ROMovi, kojima ipak sve sljaka kako treba.

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Mislim da je odavde sve počelo. To je originalni espressobar, a od njega je napravljena gomila podvarijanti i celih tema. Pročešljaj taj topic, a i druge u Desire Themes & Apps, pa izaberi varijantu koja ti se najviše sviđa i samo flešuješ u recoveryju. Sad dosta romova ima to integrisano, ali ne moraš da menjaš sve samo zbog toga.

Evo još par:
Glossy Sense
Dr. Droid
Minimalistic Black

Minimalistički/crno-beli modovi me posebno oduševljavaju :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

hmmmm.....koliko vidim, kod ovih minimalistic black kaze da je donji bar, iliti treja kako ja volim da ga zovem (gde je launch apps, phone i add) ustvari izmenjen zahvaljujuci launcher pro aplikaciji. ako ja dobro kontam, to nije ono sto sam ja smislio da nekako napravim. ja bih da u samom sensu promenim taj donji trej da drugacije izgleda, bez koriscenja drugog launchera. ili ja nesto ne shvatam kako treba, ili to nije to. Vidim da se dosta ljudi bave pitanjem modifikacije gornjeg bara, odnosno status/notification bara. meni je on sasvim ok takav kakav je i ne bih da ga menjam.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nađi neki espresso rom, ja sam na brzaka našao ovaj, skini Theme Porter i vidi šta ćeš dobiti.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

telep, upravo sam se snasao, instalirao sam Carbon Espresso mod v 2.0 i veoma sam zadovoljan. Dobio sam sve sto sam hteo, jos i koliko mi se cini povecane ikonice u meniju, circle battery, pristojan lockscreen i notification tray....jedino mi se boot animacija ne svidja, ali ko sisa boot animaciju. Obozavam ovaj crni flip clock! Sad jos samo da zbudzim neki besan font, i super :D

Edit: moze jedno glupo pitanje? ove sve .zip koje sam loadovao kroz recovery....smem li sada da ih brisem sa kartice, bezveze mi zauzimaju stotine Mb?

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Boot animaciju mozes promeniti, ima vise od 15 istih na xda. pogledaj malo, ili u delu za desire, ili u opstem delu, za android. :D
HTC Legend

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

araphel, možeš obrisati ne treba ti više, a boot animaciju skineš neku koja ti se sviđa i ubaciš u system/media.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ozazi, telep, hvala za info......generalno boot animacija mi nije ni bitna, moze i cica glisa da stoji, retko palim/gasim telefon, osim evo sad u poslednja dva dana zbog ovog igranja.

Nekako sam skontao da mogu da pobrisem te zipove, ali rekoh da pitam za svaki slucaj. Bolje da delujem kao retard nego da nesto zeznem :lol:

Toliko sitnih detalja je promenjeno u ovom carbon espresso, i uglavnom mi se svi dopadaju. malo je nesrecan izbor boja za pattern unlock, ali nema veze, nije strasno.

Jos da ima neki ROM koji materijalizuje ni iz cega hardverski qwerty, bilo bi najbolje :D

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

araphel, preporuka uve drzi taj stock rom i radio na kartici. Kada budes menjao romove ili flashovao bilo sta drugo, meni je na primer fon uleteo u boot loop kada sam prvi put probao da flashujem battery% pa sam morao da vadim bateriju i ponovo nabacim rom. Isto ovo mozes da dobijes i sa nandroid back up ali kad mi se vec nesto sjebe ja volim potpuno svezu instalaciju

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Drzao bih ja to sve lepo, 8 giga na kartici mi je skoro puno. Tripovao sam se i ja da ce da rokne nesto kad sam ubacivao ovaj carbon espresso mod, pa sam radio backup svega, medjutim sve je ostalo na svom mestu, a dobio sam u jednom i izmenjen notification tray i providni dialer, i circle battery, i onaj pravougaoni stakleni donji bar, koji sam toliko hteo. I jos gomilu sitnica usput.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, cestitam na "razdevicavanju", pratim ovde ponasanja baterije ;) To mi je i nekako najveci benefit ako rom nema nekog "ju, ovo ne radi". Brzinu, "fluidnost" i pouzdanost vec imam.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Jel moze pomoc prijatelja?? :) Trenutno imam modaco rom,i sad hocu da ga promenim. Koja je procedura?
1.udjem u recovery
2. odradim backup, pa wipe
3. idem na install zip from sd card i odaberem rom koji mi treba ??
Ili nesto drugo ? Bice da je drugo posto sam probao ovako,i nisam uspeo
ex ivan87

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ceftriaxone, bas tako kao sto si napisao.Samo jos na kraju se vracas korak nazad kada se zavrsi kopiranje rom-a,tj kada pise complete i onda samo kliknes na reboot now i cekas da se digne tel,ali ga naravno ne diras tada.Ja ti predlazem rom LeeDroid v2.1,a imas ga na xda.Meni se svidja i cini mi se da mi baterija duze traje s obzirom na to da sam ga od jutros u 9h pa do sada ,tj 14:20h maltretirao junacki na netu i sa skidanjem i instaliranjem,a baterija je na 50%
Note IV N9100 dual

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Pa ja to i radim,ali nikako da mi se ,,aktivira"taj novi rom

Mislim da sam nasao u cemu je problem. Radio mi je bio u istom folderu,pa je samo flashovao radio. Evo sad ide kako treba :)
Poslednja izmena od Ceftriaxone u Sub, 18. Sep 2010. 13:37, izmenjeno 1 put ukupno.
ex ivan87

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ceftriaxone, a sta se kod tebe desava kada to odradis?Kod mene se juce desilo da kada sam to radio,tj ubacivao rom Aurex tel nije ni posle treceg pokusaja hteo da se upali,tj zaglavio se na belom ekranu i onoj ikonici za android pa sam morao da vadim bateriju i tek kada sam odustao od ubacivanja Aurex-a i pokusao da ubacim LeeDroid rom uspeo sam iako sam sve radio isto kao i kada sam pokusao da ubacim Aurex rom.Do cega je bio problem ne znam,ali samo da znas da je moj prvi rom koji sam ubacio posle root-a bio Aurex pa sam onda imao 2 dana modaco i posle sam pokusao da vratim aurex i nije htelo pa sam ubacio LeeDroid
Note IV N9100 dual

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

stavljen lee :) Jutros sam menjao droid,ubacivao neke app pa cu videti da stavim taj rom :lol: interesantno je kuvanje android roma

Izmena 18.09.'10.@07:46
Jel moze neko da objasni kako se pravi externa paticija ili kako se vec zove na SD? Evo ceo dan,muku mucim,probao sam sa rom manager-om,ali bez uspeha. Nasao sam na netu neko uputstvo koje ide preko SDK,ali nisam probao s tim.
ex ivan87

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Kad izadje oficijalni froyo (za galaxy s) a ja vec imam neki froyo rom na telefonu kako da vratim da bi mogao da updatujem ili da li moram uopste?
A kies nikako da mi proradi...stoji na 1% i ne mrda...

Odgovori