Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

@acambas: rom se flashuje na isti način kao i rom, iz recoveryja. Na amon ra recoveryju, po završenom flashovanju traži da rebootuješ telefon, nakon toga sledi prava instalacija tokom koje se telefon može nekoliko puta restartovati. Nemoj da prekidaš ovaj proces, jer neuspešna instalacija radia može imati ozbiljne posledice po tvoj fon :D

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Pitanje za "advanced users"... Koliko traje proces wipe-a, pošto sam uradio "wipe cache partition" , a nakon toga i "wipe reset factory" (ili kako već?), iz recovery mod-a... Sad se telefon zakočio nekih 20-tak min. i sve što vidim na ekranu je ANDROID (sivkasto plave boje, sa belim osvetljenjem koje ide preko slova, s leva na desno)... Najviše podseća na nekakav screensaver ?! :disgust:
Da li sam ja to ubio svoj Desire ili šta ??? :o
HTC Desire + MIUI 0.11.12

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

wipe je gotov još u recoveryju... prvo podizanje posle instalacije roma traje duže, ali je moguće da si se zaglavio u boot loopu

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

djoni, pomagaj prijatelju, ako možeš !!! I dalje mi se vrti taj logo... Pokušao sam da izvadim SD karticu, pa da upalim phone bez nje, ali nisam ništa uspeo !!! Phone jednostavno neće da se boot-uje !!! Jedino što mogu da odem u recovery, ništa drugo (imam onaj ClockWork v2.5.0.1, ako sam dobro napisao) :cry:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

ako si radio po pravilima (napravio nandroid backup pre wipea, onda ga restoruj)
ako nisi, probaj opet da wipeuješ data, cache, davlik cache, ext partition pa opet flashuj taj rom koji si krenuo da flashuješ

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

igram se sad sa ovim uputstvom sa bencha i sve radim po pravilima, ali se unrevoked zaglavi na waiting for hboot to be ready. o cemu se radi ovde?

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

araphel, najverovatnije imaš problem sa drajverima. Da li si baš sve korake odradio po uputstvu ? Proveri još jednom sve korake ! To te pitam, jer sam ja imao taj problem :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Jel to ima veze sa deinstalacijom HTC Sync, sto je potrebno uraditi (ostaviti drajvere), ne pise u prvom "tutorial" postu a trebalo bi, vec se mora "pratiti fabula radnje" treda. Mozda je do toga?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Da. Čudno zvuči, ali je istinito... Taj HTC Sync je mnogo zeznut... Nisam ni znao, dok nisam imao problem, upravo sa drajverima... Ako se neko zanimao malo s njim, nek' pogleda samo, koliko se sistemskih džidžabadža podiže s njim !!! :wink:

Potrebno ga je deinstalirati, a ostaviti drajvere... A ako ni to ne pomogne, treba uraditi update drajvera i to ručno, tako što ćeš iz Device Manager-a uputiti na lokaciju, gde si ih prethodno raspakovao ;)
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,kao sto su vec napisali Vlada Zem i Harthouse,deinstaliraj kompletno HTC Sync i skini i instaliraj "unrevoke recovery USB driver" odavde.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

araphel, evo ti link za tutorial po kom sam ja radio i sve je proslo bez ikakvih problema a u isto sam imao 0.92 HBOOT.
http://www.android-tutorials.org/dev/?page_id=78
Moja preporuka ti je da radis po ovom tutorialu jer imas i bolja uputstva od onih na benchmarku, imash video klipove u kojima je prikazan veci deo procedure i mozes liku koji je sve to napravio da postavis pitanje ako nesto podje pogresno.
P.S. Cini mi se da onaj rom sa benchmark foruma nema app2SD+ sto je velika mana jer kad vec stavljas kuvani rom nek makar ima sve prednosti kuvanog roma, a aplikacije tipa mapa i gmail-a moraju da se flash-uju posle.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

uspeo sam na kraju da odradim sve, ali samim ROMom nisam zadovoljan. market vise ne radi nego sto radi, nema sinhronizacije kontakata sa fejsbukom, itd.....ipak cu baciti rutovani 2.2 sa sense.....

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

araphel, Cestitam na root-u :D :D :D :D
Za pocetak par saveta
ako hoces solidno brz(oko 1300 quadrant), sa odlicnim trajanjem baterije i sa fenomenalnom stabilnoscu uzmi ovaj rom
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742371
odkako sam njega flashovao jedino ga menjam njegovim novijim verzijama. Jbga ima sense, mada mi nije jasno sto ti on toliko smeta, realno mozes na bilo koji rom da nabacis delove obicnog froya(ja koristi kontakte sa obicnog froya)i napravis super kombinaciju.

Ako hoces bez sensa imam dve preporuke
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=712615 - OpenDesire
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=755625 - Pinky Clasic

meni je pinky bolji ali probaj oba pa vidi.
Ne znam da li si video negde ali ako zelis da imas app2SD+ moraces da napravis particiju na sd kartici, uputstva ces lako izguglati, a ako te ne mrzi da cekas posalji PM pa cu ti javim

Posto ces sigurno promeniti nekoliko romova dok nenadjes onaj koji ti najbolje pashe obavezn instaliraj Titanium Backup(free je na marketu), on backapuje SVE, mozes i mladost da backapujes sa njim :lol: :lol: .

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

acambas, samo prvo da nateram market da radi sa ovim ROMom :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

araphel, svaka cast na root-u.Ja imam zelju to da uradim,ali je problem sto ne znam kakav ekran imam i sto me smem da rizikujem pa da radim na slepo ako pocrni
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Onaj ROM sa bencha ništa ne valja čisto da znate. Skinut je samo Sense,a sve što ide uz njega je ostavljeno, tako da imate opciju sinhronizacije sa Friendstream, a pošto njega nema, kontakti su osiromašeni, gomila nekih stvari u menijima ne vodi ničemu...

Ubacio sam na kraju neki rootovan oficijalni 2.2 i veoma sam zadovoljan. Brzina je super, sve radi, browser više ne štuca, baterija se za sada okej ponaša. Ubacio sam doduše onaj najnoviji radio onaj sa bencha i to se dobro pokazalo. Bolje hvata i mreža i wifi nego na ovom koji je išao uz root.

E sad, šta me zanima: kako da maknem standardnu ikonicu baterije i ubacim procente umesto nje, a ne pored, kako ide sa aplikacijama? Može li to bez jurenja takvog ROMa, jer ovaj mi za sada baš odgovara? Mogu li da promenim izgled donjeg tray-a? Videh u nekim ROMovima da je recimo onako kao staklast,providan i drugačijeg oblika, ali opet, ako može bez menjanja ROMa, bolje bi bilo. Ne razumem se mnogo pa zato postavljam možda glupa pitanja.

I da, promena fonta? Sad kad već mogu, hoću i to da uradim. Neki savet?

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Na XDA Themes & Apps podforumu imaš masu različitih status barova sa indikatorima za bateriju. Samo obrati pažnju da flešuješ odgovarajući za svoj ROM. Nandroid pre operacije je uvek dobra ideja.
Za trej su uglavnom zaduženi LauncherPro i ADW, a u njima možeš da kastomizuješ izgled i pozadinu.

Edit: za fontove imaš Font Changer mod, sve na istom mestu.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

araphel, da se nadovežem na prethodnog sagovornika... Na već dobro poznatom forumu imaš posebnu temu koja se bavi indikatorom baterije (12 ražličitih kombinacija) i imaš uputstvo kako to uraditi sa ROM-om koji imaš podignut... Vrlo lepo je sve objašnjeno, ja sam lično to isprobao i radi posao savršeno !!! :wink:

Pitanje za tebe... Ako ne želiš da reklamiraš ROM koji si podigao, da li možeš da mi pošalješ to na PM, jer sam do sada promenio 10-tak i nisam nijednim zadovoljan, ili kamera nema podešavanja (zato što je aplikacija iz Nexus-a) ili užasno radi WiFi konekcija, o Market-u ni da ne govorim i sl. :dry:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Kamera u stock romovima ima podešavanja koliko hoćeš, samo moraš da skroluješ da bi ih sve video. Nije očigledno i nije elegantno, ali masa opcija je tu.

A Market se inače vuče kao slina poslednjih par dana, ako uopšte radi. Vrlo često takvi problemi nemaju nikakve veze s romom. Za wifi ne znam, nikad nisam imao probleme šta god da sam flešovao.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

zlivan, nisam siguran da sam te razumeo, o kakvom skrolovanju govoriš ?! Ima 5 nekih stavki i svaka od stavki ima podstavke !? Aplikacija jeste vizuelno lepa, ali mi se ona što ide kao default-na (možda se nisam najbolje izrazio) više dopada, jer je funkcionalnija (pre svega, jednostavnija za korišćenje) i preglednija !!! Dalje, fotke s ovom ovakvom aplikacijom nisu dobre, barem se meni tako čini !!! :uhuh:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Odgovori