Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Maler...[emoji1] No, ako bi rekao kako je to imao Windowsa 10 mobile, šta misliš, kolika bi mu se lomača pripremila...[emoji1787] Izeš ga.

Mada, nešto sam čitajući na netu nabasao na informaciju kako to ima Xiaomi na MIUI, i tako neki proizvođači.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od niko1a »

Pa mozes da probas sa onom srednjom opcijom, hide sensitive, ali mislim da to sakriva sadrzaj not svih tog tipa. A na MIUI nisam primetio da ima tako nesto, mislim da je isto te 3 opcije koje imas i ti, mada nisam to ni trazio nikada..

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Da, to treće sakriva sadržaj skoro svakog obaveštenja. Jedino što mi se onda na početnom ekranu ne vide ni podsetnici koje tako prilepim preko Droper aplikacije.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

гари napisao:Hvala na odgovoru, može da posluži za nuždu. Bolje išta nego ništa.

Nadam se da možda Android 10 donosi tu mogućnost u potpunosti.[emoji848] Da se za odabrane aplikacije na lock screenu pojavi obaveštenje bez sadržaja, a ako je telefon otključan, da se ona obaveštenje pojavi sa sadržajem.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Ne ocekuj od Androida čuda, u A10 nešto izbacili a nešto ubacili hahA.
Eto moraju da održavaju da ne bude Android instalacija 30GB [emoji38]

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Stole Balkanboy »

Da li vi skidate zaštitnu masku kada punite telefon, pošto sam čuo da ne bi trebalo da se puni telefon sa maskom, zbog grejanja baterije?
Zašto kada pustim neki klip na YouTube-u u FullScreen-u, ostaje malo crne površine sa leve i desne strane, tek kada razvučem video onda je preko celog ekrana ali onda se ne vidi sve u klipu???

I zašto uopšte postoji zaključavanje otiskom prsta kada ako nekoliko puta ne uspeš tako da ga otključaš pojavi ti se šablon ili lozinka, zavisi šta si postavio kao alternativu? Da li može da se ukloni ta alternativa, da bude samo otključavanje prstom?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Nikada ni sa jednog telefona nisam skidao masku, niti znam nekoga ko to radi. Bilo da je silikon, hardshell ili flip. [emoji846]

Za video zavisi od odnosa stranica ekrana, odnosno formata video sadržaja. Ako se ne poklapaju, npr. ekran je 18:9 ili čak 21:9 (kao što neki proizvođači trpaju), a standardni widescreen video je 16:9, naravno da ćeš ili imati crne štrafte sa strana ili ćeš morati da odsečeš deo videa da bi se uklopio. Potpuno logična stvar kao i kada smo sa 4:3 standarda počeli prelaziti na 16:9. [emoji846]

Ovo zadnje je isto kao da si pitao zašto mi bankomat proguta karticu kada tri puta unesem pogrešan pin. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Stole Balkanboy »

Ali onda se otvara mogućnost provalnika da pomoću šablona ili pina pokuša da uđe u telefon. Sa otiskom prsta to ne bi uspeo NIKADA. Zato je valjda i napravljen taj otisak....

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od m@c|-|oR »

Ajmo ovako, evo ti moj telefon, ako ga otključaš - tvoj je.
;)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Baš naprotiv, FP senzor i face recognition je moguće prevariti, a pattern ili pin jedino možeš tkz. brute force tehnikom. To bi značilo stotine hiljada mogućih kombinacija. Tako da srećno sa tim. [emoji16]

Svakako, ne znam zašto se ljudi uopšte opterećuju time u tolikoj meri. Kao da kriju kodove nuklearnih raketa u telefonima. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Stole Balkanboy »

Ne krijem ništa u telefonu, imao sam pre Mi 9 Lite-a Huawei P8 Lite, koji nije imao FP, i čak nisam imao nikakvu šifru, samo prevučem preko ekrana i otključan je. Ali čemu onda FP i FR kad se sve svodi opet na te pattern-e i šifre....

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Pa jos jedan vid sigurnosne predostroznosti, kako ne razumes? Sugarcoated ass ti je naveo primer bankovne kartice..
Tri puta ne ptkljucas telefon, sistem zeli da zna da li si to stvarno ti, koji zeli pristup. Ako znas PIN, ukucas i otkljucas.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Drafer »

Stole Balkanboy napisao:Ne krijem ništa u telefonu, imao sam pre Mi 9 Lite-a Huawei P8 Lite, koji nije imao FP, i čak nisam imao nikakvu šifru, samo prevučem preko ekrana i otključan je. Ali čemu onda FP i FR kad se sve svodi opet na te pattern-e i šifre....
Zamisli da si popekao prst (ili prste) pa da ne možeš otključati telefon jedno dva meseca, dakle samo mu puniš bateriju i javljaš se na pozive i to je sve.

I onda bi ti skinula ideja, kako se toga niko nije setio ako ne mogu prstom da ga otključam da imam neko drugo rešenje

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od m@c|-|oR »

Dobro bre, nemojte da ložite čoveka!

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Drafer napisao: Zamisli da si popekao prst (ili prste) pa da ne možeš otključati telefon jedno dva meseca, dakle samo mu puniš bateriju i javljaš se na pozive i to je sve.

I onda bi ti skinula ideja, kako se toga niko nije setio ako ne mogu prstom da ga otključam da imam neko drugo rešenje

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Joj, horor priča. [emoji23]

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

Ja imam svašta u telefonima (istina, najviše u onima koji su „kućni“ - koji ne izlaze iz kuće [emoji1]) i ne bih voleo da se neko prošeta kroz njihovu multimediju. [emoji23][emoji23]
Što se tiče novijih modela sa tradicionalnim senzorima za prst, prema mom nevelikom iskustvu, svi rade za desetku, dok - opet prema sopstvenom iskustvu - senzori novijeg tipa koji su ispod ekrana još nisu na tim nivou. Ne sumnjam da će za par godina sustići svoje tradicionalne pretke, koji polako, ali sigurno bivaju izbačeni iz upotrebe.

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Kulijana »

Društvo, od skoro su počele da mi se pojavljuju reklame na YouTube, ranije mi se nije to dešavalo, kako da "isključim" te dosadne reklame, da me ne smaraju....

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Sale_M »

Youtube Premium jedino koliko ja znam.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Kulijana napisao:Društvo, od skoro su počele da mi se pojavljuju reklame na YouTube, ranije mi se nije to dešavalo, kako da "isključim" te dosadne reklame, da me ne smaraju....
YouTube Vanced. [emoji6]

Ako koristiš i YouTube nalog prvo instaliraj MicroG, pa onda YouTube Vanced da možeš da se uloguješ. Googlaj i naći ćeš sve na XDA. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

mrkiso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2020. 17:12
:: sony xperia xa2

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od mrkiso »

Imam problem sa memorijom u telefonu, iako sam prebacio sve slike i video dadoteke na sd karticu, sistem ih i dalje prepoznaje kao da su tu tj. interna memorija je i dalje puna, isti slučaj i kad izbacim SD karticu svi mediji nestanu a memorija puna, u pitanju je sony xa2?

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

mrkiso napisao:Imam problem sa memorijom u telefonu, iako sam prebacio sve slike i video dadoteke na sd karticu, sistem ih i dalje prepoznaje kao da su tu tj. interna memorija je i dalje puna, isti slučaj i kad izbacim SD karticu svi mediji nestanu a memorija puna, u pitanju je sony xa2?
Obriši keš memoriju.

Instaliraj Files aplikaciju od Google-a pa vidi šta kaže u vezi junk fajlova...
Najbolje je hard reset, ali backup svih bitnih stvari uraditi pre toga.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori