Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od acamatic »

Pa apolo ne znam kako je kod tebe ali ja pre nego što hoću da sačuvam neki broj ponudi mi mesto za čuvanje: gmail, hotmail, telefon, sim..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od znemanja »

Apolo napisao:Kako da podesim da mi se brojevi po defaultu čuvaju na Gmail nalog? Cim unesem novi broj sacuva mi na memoriju telefona.
Kada otvoriš kontakte idi na Settings/Accounts, tu čekiraj opciju Auto-sync app date i izaberi nalog sa koji želiš da se sinhronizuju podaci. Na ovaj način svaki novi kontakt će ti automatski biti sačuvan na google servisu.

EDIT: Da li vam radi rts app? meni već dva dana ne radi, kada udjem u app, piše naslovna strana i to je to, posle nekoliko sekundi me izbaci iz app pod porukom da je app prestala da radi. Gledao sam na play store nema novih update-a. Jedino što sam primetio da je rts u potpunosti redizajnirao svoju desktop web stranu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od kutijagreha »

B92: Xiaomi postao treći svetski proizvođač smartfona http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=941897

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Drakenzen »

Meni je samo krivo sto nije lako nabaviti uredjaje koje proizvode kinezi, prvi bih ih sa zadovoljstvom nosio!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Drakenzen, postoji sajt preko koga je izuzetno lako naruciti kineske high-end androide. Dva puta sam odatle narucio bez ikakvih problema. Salju u ceo svet. E sad, problem su nase carinske zavrzlame. :roll:

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Drakenzen »

Upravo sam na to mislio, par puta sam imao odredjene neprijatnosti sa njima. U fazonu je, kako je carinik raspolozen tako ces ti i da prodjes.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Baraba »

kutijagreha, opasan Xiaomi .

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od vojkan85 »

Postali su 3. svetski proizvodjac aparata, svaka cast. Malo po malo, Kinezi se probise ka vrhu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Nece oni jos na vrh, sve dok telefonima ne 'poplave' i ostala trzista, ne samo njihovo maticno. Takodje, mnogi telefoni pate od lose softverske podrske (Oppo prvi), a to je veoma bitna stavka u ostatku sveta. Prosecan kineski korisnik o tome bas i ne razmislja previse. Dalje, servis, predstavnistva, marketing i ostale p...e materine...

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od vojkan85 »

@Green Slazem se sa svim sto si napisao, ali je cinjenicno stanje da ce se kad-tad probiti pa i svrgnuti neke brendove sa trona. Relativno jeftini telefoni, dobar hardware, jos software da utegnu i oni su na konju. Onda ce svi polako poceti da guraju Kineske telefone, i servisa ce biti gomila.

w810i
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 06. Nov 2006. 17:26

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od w810i »

Ljudi jel ima neko ideju kako u ovom fabrickom internet exploreru namestiti da po gasenju programa zatvori gledane stranice i da kod novog otvaranja otvori samo sajt recimo http://www.google.com. Znaci ne mora da vrise istoriju i ostalo nego jednostavno da ne otvara te stranice nego samo odabranu. Ako je vazni u pitanju je samsung s4.


Poz i hvala

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od kutijagreha »

http://www.benchmark.rs/vesti/ces_2015_ ... ideo-54187

Tek ce sada starlete da polude za slefijem :lol:

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od vojkan85 »

Hahahahah, koja vest jbt. Sada ce svi da mecu osvetljenje na kamere kako bi se sto lepse fotkali :D :D :D

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dachakragujevac80 »

Ne znam gde ovo da pitam,pa hajde ovde!
Ne znam da li se ovo još nekom dešavalo,ali imam instaliran Viber i na androidu na G3,na tabletu (windows OS) i skoro sam ga instalirao na L630 (dakle windows) i to sve na jedan broj telefona! Desilo se da kada sam danas hteo na viber preko g3,on me je izbacio iz naloga,i morao sam ponovo da se prijavljujem,na ostala dva uređaja je radio! Kada sam se prijavio na g3,onda me je izbacio sa L630,na tabletu i dalje radi! Tako da sam morao na l630 da se prijavim putem drugog broja,i sad radi na sva tri!
Ja znam da je to slučaj sa whats appom gde ne mozes da budes povezan na više uređaja preko jednog broja,pitanje je da li je to postao slučaj i sa viberom,ili je to nešto do podešavanja u mojim telefonima?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Drakenzen »

Ukoloko se ne varam, viber moze da funkcionise na samo jednom telefonu i na samo jednom kompu.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dachakragujevac80 »

Meni radi na kompu,tabletu i telefonu preko jednog broja,a do skoro i na ovom drugom telefonu i ako u njemu imam drugi broj tel! Tablet mi takodje ima drugu sim karticu! To je nesto od danas!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od toda81 »

ja sam ga twkodje koristio na jednom telefonu, ali pored toga na dva kompa, tj na laptopu i kompu, a siguran sam da je sam mogao da ga koristim na neogranicenom br kompova
Note IV N9100 dual

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Drakenzen »

Moj zivot je laz......... [emoji32] [emoji32] [emoji32]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Baraba »

Tek sada si skapiao :D

bobkockalone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 13. Nov 2014. 19:58

Re: Одг: Android OS *generalna diskusija*

Post od bobkockalone »

Android 5.0 ne dozvoljava snimanje prebacivanje aplikacija na SD karticu (u cilju rasterećenja interne memorije). Pošto planiram kupovinu telefona, da li je ovo nekako rešeno ili da kupujem telefone sa androidom do npr 5,0?

Odgovori