Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Android OS

Post od telep »

Sa androidom 2.2 i 2.3 si miran bar dve godine što se toga tiče. Tek sada počinju neke aplikacije da zahtevaju 2.2. Mada i dalje 99% aplikacija zahteva 2.1.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Android OS

Post od antec »

A cak i da dodje do toga da ti neka aplikacija vise ne moze raditi uvek mozes rutovati telefon i ubaciti kuvani rom. Uglavnom svi telefoni koji vise nece dobijati update imaju makar po jednu verziju sistema iznad poslednje zvanicne i to u vidu romova. Mozda je trenutno izuzetak ics posto je relativno nov. Znaci kurs akcija je rut i kuvani rom pa tek onda prodaja, ako zelis da sacuvas novac naravno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Android OS

Post od cvoruga »

Help drugari, početnik sam u Android vodama, i samim tim se ne snalazim najbolje :uhuh: :oops: :cry: .
Molim moderatore da mi ne premeštaju post u LG temu, tamo nema nikoga a meni gori da saznam odgovor 8) .
Aparat je LG GT540, neki custom ROM, Windows XP ili 7, imam oba, LG PC Suite skinut sa oficijelnog sajta ;) .
Kad povežem mob i komp,u želji da bekapujem kontakte, ne mogu da nađem/uđem u PC Mode na mobilnom, komp ne vidi mobilni :shock: .
Kako se ulazi PC Mode na LG-ju :oops: ?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS

Post od sugarcoated_ass »

A sto ne sinhronizujes kontakte sa Google-om?

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS

Post od shocky »

Treba mi savet. Prosla me je pocetna euforija u downloadovanju sa googla play-a svega i svacega pa mislim da mi je sada vreme da kastimizujem.
Prvo me zanima kod brisanja podataka kod Androida. Da li je kao i kod Windows-a hteo ili nehteo uvek ostaju neki ostatci i 'repovi'. Jel Android pati od slicnog problema? I da li su potrebne te uninstall aplikacije? Kada brisem odem u Menager > preuzeto > kliknem na aplikaciju > kliknem obrisi kes memoriju i obrisi podatke pa tek onda uninstall tj tako sam poceo radim tek posle jedno 15 uninstall-a. Ili savetujete neku od aplikaciju ali samo ako radi nesto korisno, ako ce drugacije izgledati a radi isto onda mi ne trebaju.
I takodje me zanimaju ovi laucheri. Posto sam cuo da je za Andriod ICS dosta spor itd. Ako sam dobro video najpopularniji je iz pozitivnih razloga GO launcher EX?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Android OS

Post od cale »

Uglavnom ne ostaju ali se dešava,to se lako da srediti nekim File Expolerom.Preporučujem Solid Explorer.Kod uninstalla uvek idi na clear cache,clear data pa uninstall.Nemoj da koristiš uninstallere,moj ti je savet.
Što se Launchera tiče,sve zavisi od ukusa.Ja sam dugo,dugo koristio Go,međutim,prešavši na ICS,Apex me je zadivio svojom brzinom i fluidnošću.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS

Post od Green »

shocky, sto se launcher-a tice, toplo preporucujem da probas i Nova launcher, kao i TSF Shell, koji je zaista ekstra i nudi neke sasvim drugacije opcije. TSF se placa, ali naravno postoji i "narodska" verzija 8)
Inace, oba launcher-a su ekstremno brza u radu. Barem na mom telefonu...

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS

Post od shocky »

Hvala na savetima. Videcu da odaberem nesto sto se tice launchera. Kod launchera je bitno da radi brzo a drugi plan je kakve mogucnosti imam kako sam shvatio.
A sto se tice brisanja, ja ovih par stvari koje se dobiju po defaultu nisam koristio a za neke ne znam koja je njihova svrha. Hteo da ih obrisem ali pise da su sistemske aplikacije. Jel ima neki nacin?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS

Post od Green »

Najbolje resenje za brisanje tih nekoriscenih default aplikacija je custom rom. Mada, ICS pruza mogucnost i za njihovo "freeze"-ovanje i tada se nece pojaviti u telefonu. A za ono sto ipak ne znas 100% sta je, bolje ne cackaj...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Android OS

Post od toda81 »

Moj prijatelj je dobio neki htc telefon koji prvi put vidim i samo znam da je android,ali je zakljucan sifrom,tj onim paternom ili kako se vec zove pa me interesuje kako mogu da ga otkljucam.U pitanju je htc g1,sada sam to video kada se tel palio.da li neko ima ideju kako da mu uradim npr hard reset da bih se oslobodio sifre koju mi trazi prilikom ukljucivanja?
Poslednja izmena od toda81 u Pet, 03. Avg 2012. 22:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Note IV N9100 dual

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Android OS

Post od bachika »

Izguglaj kako se ulazi u recovery pa uradi factory reset... Vidi ako piše koji je model ispod baterije.
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Android OS

Post od toda81 »

Key Stroke Method

If the device is turned on, turn it off.
Note: If the device is not responsive and does not turn off, remove the battery and re-insert it.
Press and hold the Home + Power key.
Keep holding for at least 25 seconds, even if the 'Startup' screen appears.
Release the keys when you see a black screen with a warning sign.
Slide the keyboard open.
NOTE: As a shortcut, press ALT + W to factory reset the device. If this does not work continue with the below steps.
Press ALT+L.
Press ALT+W for 'wipe data/factory reset'.
You should then remove the battery and re-insert it. Then turn the device back on and allow it to startup.
NOTE: might take a few minutes longer than usual to bootup after performing this full reset


EVO UPUTSTVA. CISTO AKO NEKOME ZATREBA :wink:
Note IV N9100 dual

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Android OS

Post od bachika »

Napiši za koji je to model .
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Android OS

Post od toda81 »

Napisao sam u pretposlednjem postu da je u pitanju HTC G1. Zanimljiv telefoncic
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS

Post od sugarcoated_ass »

HTC G1 je HTC Dream ili ti prvi zvanicni Android telefon... ;)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Android OS

Post od toda81 »

Znaci to je prvi android tel... Jedino mi se ne svidja mehanizam za otvaranje hardwerske tastature jer svako ko ga je uzeo u ruke ga je otvorio huliganski da pukne slajd,mada ljudi i ne paze za razliku od mene jer ja i previse vodim racuna o svakom tel koji uzmem u ruke,a posebno o onom koji ja koristim
Note IV N9100 dual

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Android OS

Post od lesa0208 »

toda81, mehanizam je nikad bolji ja sam imao G1 nekada kada se tek pojavio i mehanizmu nije nista falilo ma koliko sam ga otvarao na ovaj ili onaj nacin on je radio kako treba, a i kada pogledas videces da mu je mehanizam za otvaranje jako cudan :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Android OS

Post od toda81 »

lesa0208, meni je HTC G1 veoma interesantan telefon. Sada sam na Vlasini pa cu za desetak dana kada se vratim kuci da uzmem G1 od prijatelja i da se malo poigram i da mu ubacim navigaciju
Note IV N9100 dual

dinm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Avg 2012. 01:48
:: HTC

Re: Android OS

Post od dinm »

Nova Android aplikacija za vremensku prognozu !!!

http://www.weather2umbrella.com/images/ ... ndroid.png

Weather2Umbrella LTD, Weather Android App

https://play.google.com/store/apps/deta ... brella.w2u

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Android OS

Post od telep »

Sve je OK, ali zašto aplikacija ima neku svoju tastaturu :blinky: :blinky: pa nije ovo raspali symbian sa svojom raspalom nazovi tastaturom.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori