[uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
zegi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Avg 2011. 16:22

Post od zegi »

Jel neko uspeo da rootuje wildfire S, ja sam ga kupio juce i imam s-on i citam da ga je nemoguce rootovati softverski?

Crazy_Coyote
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 18:54
Lokacija: Doljevac (Nis)

Post od Crazy_Coyote »

sprinter

Prevescu ti ceo postpupak onako kako je dat u linku, ono sto ce biti u zagradama su moja bliza objasnjenja. Vazno: Najbolje je da pratis originalna uputstva sa linka a neka ti ovo sluzi samo kao pomoc! Ne odgovaram za eventualno brikovanje telefona!

(Prvo i najvaznije, instaliraj HTC Sync, cim se instalacija zavrsi obrisi ga ali ostavi drajvere instalirane, bice ti kasnije potrebni.)

S-OFF using AlphaRevX


1. Idi na link koji je dat u prvom koraku za podnaslov "S-OFF using AlphaRevX" i skini fajl za svoj OS na kompu (podrazni su windows i linux)

2. Cim kliknes na download otvorice ti se mali prozorcic u okviru sajta gde ces morati da upises koji sistem na kompu koristis, model telefona, koja verzija HBOOT-a je na tvom telefonu (ovo mozes da vidis tako sto ces iskljuciti telefon i ukljuciti ga istovremeno drzeci taster za smanjivanje tona i power dugme, kad se telefon ukljuci videces to na vrhu ekrana), onda serijski broj tvog telefona. Kad sve to ukucas dobices jedan kod koji ce ti kasnije trebati (prekopiraj ga u notepadu ili gde ti je vec zgodno).

3. Pobrini se da ti je USB Debugging ukljucen.

4. (vec imas instalirane HTC drajvere (oni koji su ostali kada si deinstalirao HTC Sync))

5. Otpakuj i pokreni alpharev (fajl koji si prethodno skinuo iz prvog koraka), kada ti trazi kod (koji si dobio u koraku 2) prekopiraj ga gde trazi i onda povezi telefon sa kompom. trebalo bi da ti prepozna telefon i da na talefonu prikaze da USB Debugging radi.

6. Sacekaj da zavrsi (ne secam se koliko to bese trajalo kod mene, cini mi se da nije duze od par minuta). kada zavrsi diskonektuj telefon.

7. Proveri jel ti bootloader iskljucen (dugme za smanjivanje i power, pisace ti na vrhu ekrana " alpharevx & s-off" ako jeste.

Clockwork recovery

1. Skini fajl sa datog linka (u originalu ovo je korak broj 2, namerno sam prekocio korak 1 jer u njemu nista bitno nema, samo objasnjava sta se postize pracenjem ostatka koraka)

2. Kopiraj fajl u folder gde si optakovao alpharev pa onda sve to zajedno kopiraj na C: particiju pa preimenuj folder u "Wildfire"

3. Skini fajl iz koraka 4, otpakuj ga i preimenuj u wildfire.img

4. Otvori command prompt na racunaru i kucaj u njemu sledece "cd c:/wildfire & fastboot flash recovery wildfire.img"

5. Skini i instaliraj fajl iz koraka broj 6. Udji u bootloader (dugme za smanjivanje + power) i izaberi fastboot. Povezi telefon i prikazace ti na monitoru "fastboot usb cable".

6. Kada program bude odradio svoje (a brzo zavrsava) mozes diskonektovati telefon.

Rooting your phone


1. Skini fajl sa linka koji ti je dat u prvom koraku i prebaci ga na SD (nemoj ga otvarati, mora ostati zapakovan)

2. Udji u clockwork recovery i izaberi opciju "install from SD card"

3. Izaberi su-2.3.6.1-ef-signed.zip pa opciju "yes"

4. kad zavrsi sa tim restartuj telefon i to je to, trebalo bi da ti je telefon root-ovan (meni je bio)

(Ako si vec ranije iskljucio bootloader (S-Off) onda mozes prekociti prvi podnaslov i krenuti sa Clockwork recovery-em i root-ovanjem. Nadam se da ti je ovo od pomoci. :) )

sprinter
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 18:47

Post od sprinter »

Crazy_Coyote

evo pokusavam, ali jebiga ne ide mi, kada odem na link da skinem "S-OFF using AlphaRevX" ukucam sve sto trazi i dobijem kod ali to sto sam skinuo kad otpakujem dobijem pet fajlova i samo jedan mogu da pokrenem a njega kad pokrenem pojavi mi se crni prozor u kom pise "Waiting for device.... "
???

EDIT I:
evo sam provalio , mora seprvo povezati tel sa kompom pa tek onda pokrenuti alpharev ! ok, sad nesto radi, videcemo za dalje !

EDIT II:
kada u i command promptu kucam "cd c:/wildfire & fastboot flash recovery wildfire.img" izbaci mi da je eror ! nesto nije u redu !

jevta68
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 28. Jul 2011. 10:55

Post od jevta68 »

Iscitao sam sve i nije mi bas naj jasnije.
Da li moj SE X8 i kako moze da se rootuje i da se digne 2.2 na njemu.
Ako moze neki kontakt ko bi to mogao da mi uradi u Novom Sadu bio bi zahvalan jer ipak mislim da je bolje platiti malo nego da ja nesto pokarabasim i na kraju opet platim.Hvala

gospodin-iznogud
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 03:53

Post od gospodin-iznogud »

pozzzz svima..e ovako zanima me kako se rotuje telefon,imam samsung galaxy mini..ako nekom nije muka da mi sve fino objasni i da linkove da skinem sta treba bio bih zahvalan

djukanon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2011. 20:59

Post od djukanon »

Pozdrav ljudi,vlasnik sam Divlje vatre pola godine,i tek sad ga pokušavam rootovati,i odmah sam zapeo.
Na drugom koraku,kod Clockwork recovery instalacije,na linku koji bi me trebao odvesti do fastboot tool,me :D :D ne baci na sajt htc dev i nigdje ne vidim šta bih trebao da skinem!
Molio bih Crazy Coyote-a za pomoć,pošto je on radio po tom tutorijalu.
Unaprijed zahvalan :D :D

manisa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2011. 23:14

Post od manisa »

Pomagajte ljudi!
Postoji li ikakvo resenje, bilo softversko ili hardversko, za brikovan htc desire? Iako nisam mnogo upucen, mislim da mi se upravo to dogodilo sa telefonom i to prilikom ubacivanja oficijene nadogradnje HTC_Desire_Android_2.3_Upgrade koje sam skinuo sa neta.Telefon je originalan.

driver
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 07:36

Post od driver »

Kako se rootuje Desire S Android 2.3.3, Sense 2.1, Rom 1.47.401.4
S-Off je bez recovery opcije u HW boot.

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Kako mogu da debrendiram HTC Desire HD koji sam uzeo u Telenor. Dakle, NE želim da rootujem telefon, već samo da ga debrendiram. To mi treba, jer ne mogu da instaliram na svoj telefon jednu aplikaciju koja mi je jako potrebna, samo zbog toga što mi je telefon brendiran.

Kada sa svog telefona odem na Android Market i kada ukucam naziv te aplikacije onda mi se ona ne prikazuje na spisku. Međutim, kada odem na Android Market sa HTC Desire HD-a mog druga onda se ta aplikacija pojavi bez problema.

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

kako da rot-ujem htc Desire gingerbread, kada pokusam sa ovim programom iz prvog posta izbacuje gresku Error: failed to get root. Is your firmware too new?

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

kad sam pokusao da rootujem telefon revolutionary alatom svaki put mi izbacuje da sam pogresio seral beta key, kucam kljuckoji sam dobio od njih.
sta da radim, jos uvek nisam rootovao medenjak na desire.?

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

srkicom, mislim da ne mozes rootovati desire koji ima fabricki taj gingerbread pomocu ovog uputstva ovde, moras postrazivi na xda forumu resenje za taj najnoviji softver.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

uspeo sam da root-ujem Zelju sa medenjakom pomocu Revolutinary alatom sad imam i root i s-off jednim udarcem.

krisstijan86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 15:38

Post od krisstijan86 »

Ljudi da li iko zna, mozemo li ocekivati 2.3 na Htc Legend ? :blinky:

Ako ima wildfire s koji samo treba da se dobro proda prvo , a onda i starijim modelima, sa istim performasama mogu da nakace 2.3 ... mislim... :unsure:

EDIT:
Molim za pomoc . Kako i da li mogu da uradim root ili sta vec sve moram kako bi dobio 2.3 na HTc legend ? Telefon je oficialno azuriran na 2.2 , iz vi_ a

LEGEND PVT SHIP S-ON
HBOOT-1.01.0000
MICROP- 0816
TOUCH PANEL-SYN07_0103
RADIO-7.13.35.05
Nov 8 2010,15:24:15

Izmenila Ninolina:: nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

krisstijan86, Prvo, pogresna tema...
Drugo, oficijalni 2.3 za legend zaboravi, kuvani verovatno postoji odavno na XDA sajtu... Vec je to stari model dosta, a i retko koji telefon dobije 2 oficijelna apdejta, uglavnom dobiju jednu verziju androida iznad fabricke... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

krisstijan86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 15:38

Post od krisstijan86 »

pera detlic Hvala na brzom odgovoru. U medjuvremenu skinuo rom manager i skinuo CM 7.1.0 i ispada da mogu da ga instaliram, a telefon ima ove oznake. Da li je to moguce?

LEGEND PVT SHIP S-ON
HBOOT-1.01.0000
MICROP- 0816
TOUCH PANEL-SYN07_0103
RADIO-7.13.35.05
Nov 8 2010,15:24:15

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

krisstijan86, Da li je telefon rutovan? I ako jeste da li ima neki custom recovery? Ako znas o cemu pricam? :)
Samo nek se rolaju....sarme.

krisstijan86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 15:38

Post od krisstijan86 »

ne znam da li da pokusavam jer zaista ne znam sa ovim puno... radio sam update na win mobile sto je bas lagano za razliku od Android fona. Jel postoji neko ko radi ovo za lovu?

EDIT I:
znam ponesto. Nije rootovan uzet je u Vi_u . Azuriran je samo na 2.2 oficialno... Custom.. sta ? :D

EDIT II:
Cuo sam da taj hboot 1.01 se malo teze rootuje... Da li je izvodljivo da na ovoj makini uradim root i budzim ga sa Ginger ... video sam da ima "kuvanih" kako kazes... ali opet citam i da imaju problem sa radiom, wi fi , forse restart... Sta ciniti? :blinky:

Izmenila Ninolina:: nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni...

krisstijan86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2011. 15:38

Post od krisstijan86 »

LEGEND PVT SHIP S-ON
HBOOT-1.01.0000
MICROP- 0816
TOUCH PANEL-SYN07_0103
RADIO-7.13.35.05

android version 2.2
kernel version 2.6.32.17-g30929af
build number 3.15.405.3 CL291292 release-keys
software number 3.15.405.3

Ljudi da li mogu da rootujem ovaj Legend? koji nacin se preporucuje? Sve mi je manje-vise jasno, ali kad bi napakovan goldcard mogao da zavrsim negde... 8)

MasterCard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2010. 17:18

Post od MasterCard »

Jel moze neka mala pomoc hocu da rootujem moj htc desire,originalan je nije kupljen kod nekog operatera imam 2.2 trenutno i hocu da stavim ovaj http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1315961 na telefon.Znam da smaram sad i da cete reci da citam unazad i da imam na xda forumu noob Video Tutorial ali ja nikako ne znam odakle da pocnem i sta treba da skinem sa onog linka dal ono CM7/R2 HBOOT USERS ili STOCK HBOOT USERS. Ja sam skinuo Runnymede_AIO_V2.2_STOCK.zip ovo valjda je ovo ceo rom koji bi verovatno trebao da prebacim na sd. skinuo sam i ovaj Unrevoked 3 program,obrisao sam Htc sync a ostavio ono sto treba od drivera. Sta jos treba da radim da bi imao dovoljno mesta na sd nesto AD2SDX to ne znam sta je,a smorio me vise ovaj 2.2.Pa ako nekog ne mrzi da mi kaze ako je stavljao ovaj Runnymede AIO V2.2 na svoj telefon sta jos treba da radim i jel dovoljno da pratim onaj video tutorial na xda. Hvala unapred.

Odgovori