Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
mpetrovickg
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 12:14
:: Nokia Lumia 730
Lokacija: Zemlja piva ;)

Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od mpetrovickg »

Pozdrav,
pre jedno godinu i po dana sam kupio Samsung Ace2 koji je originlano imao Andorid 2.3. Posle odredjenog vremena sam uradio upgade na 4.1 preko Kiesa, sto se ispostavilo bio pogresan korak. Posle tog upgrada telefon je poceo katastrofa sporo da radi i veoma cesto padaju aplikacije. Radio sam fabricki reset koji se nalazi u Settings-u ali nije pomoglo.

Da li postoji mogucnost nekako da ubrzam telefon? Na telefonu skoro da nemam aplikacija i sve nepotrebne procese sam pogasio. Ili bih mozda trebalo da snimim ponovo 2.3? Jel zna neko neki oficijalni sajt sa koga mogu da skinem instalaciju? Ne bih da skidam sa raznoraznih portala, zbog toga sto na telefonu imam elektronsko bankarstvo i jos neke aplikacije zbog kojih mi je vazno da je sve bezbedno i stabilno.

Hvala unapred na savetima! :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od Behemoth »

Nadjes na xda neki kuvani rom,ne znam da li postoji CM za njega,ali to je najbolji izbor.
Samsung je poznat po bloat softveru u fabrickoj verziji,zato mu telefoni laguju kao ludi,pogotovo low budget.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2555021
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

mpetrovickg
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 12:14
:: Nokia Lumia 730
Lokacija: Zemlja piva ;)

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od mpetrovickg »

Koliko je bezbedno koristiti takav rom za bankarske transakcije i sl.?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od Behemoth »

E to vec ne bih znao,al ako ti je za utehu nijedan rom ti nije bezbedan.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od Azimuth »

Ne znam koja je banka u pitanju, ali npr u intezi je registrovan samo jedan uređaj/telefon, u aik za svaku transakciju dobijaš kod u sms koji moraš da uneseš itd. Bezbedno je, ja sam koristio na raznim romovima i nisam imao nikakvih problema.
A kako sam telefon da ubrzaš, možeš npr u developer settings da animacije smanjiš sa 1 na 0.5 ili da ih skroz isključiš. Ako ti je telefon rutovan onda možeš i da obrišeš neke aplikacija ije koje su u samom rom-u. Poslednja opcija je da staviš neki light rom, onako najosnovniji rom, bez bilo kakvih aplikacija i bloat-a itd.

mpetrovickg
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 12:14
:: Nokia Lumia 730
Lokacija: Zemlja piva ;)

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od mpetrovickg »

@Behemoth, hvala na preporuci. Pogledacu link koji si mi poslao.
@Azimuth, malo sam paranojican sto se tice bezbednosti online transakcija, tako da moram sve da proverim :D
Iskljucio sam animacije, mogucnost da rade aplikacije u pozadini i namestio sam da se sve brise po zatvaranju aplikacije i opet sestrin mobilni koji je duplo slabiji, bolje radi.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od Azimuth »

Onda idi u recovery pa obriši cache i dalvik.
Znaš kako da dođeš dotle?
A što se transakcija tiče, kažem ti da ja nisam imao nikakvih problema :)

mpetrovickg
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 12:14
:: Nokia Lumia 730
Lokacija: Zemlja piva ;)

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od mpetrovickg »

Nisam to nikada radio.
Zar ne bi trebalo kada uradim reset to fabric. settings da obrise sve i da formatira memoriju?
Poslednja izmena od Lobachewsky u Ned, 31. Avg 2014. 18:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od Azimuth »

Ne. To kad uradiš iz settings će obrisati samo aplikacije, ništa drugo, cache ti ostaje, podaci aplikacija tj repovi isto.
Ako hoćeš da telefon bude kao kada si ga novog prvi put upalio, prvo ugasi telefon pa onda kombinacija tastera onaj za pojačavanje zvuka + home taster i njih držiš pa stisneš za paljenje i sva tri držiš dok ne uđe u recovery. E tu onda uradiš par stvari. Ako hoćeš baš čist telefon, ali tada sve gubiš, možeš da uradiš factory reset pa odmah posle i format sys. Ako hoćeš da ti ostane sve u telefonu, a ja bih prvo na to išao, samo uradi wipe cache i wipe dalvik cache.
Proveri, vidi kako će se telefon ponašati. Uvek možeš factory tako iz recovery-ja uraditi, ali opet da naglasim, tada sve, pa i slike, nestaju iz telefona.

mpetrovickg
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 12:14
:: Nokia Lumia 730
Lokacija: Zemlja piva ;)

Re: Kako resiti lagovanje i spor odziv Androida?

Post od mpetrovickg »

Upravo sam uradio brisanje koje si preporucio. Videcu ovih dana kako ce se telefon ponasati.
U slucaju ako ne radi, znam koga cu obradovati ovim telefonom, a sebi cu uzeti drugi. :)

Odgovori