Android Silver

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Android Silver

Post od Cooomi »

Slika

Google kako se spekuliše ukida Nexus liniju, predpostavlja se da će izbaciti još jedan, poslednji uređaj ove godine, priča se da će to biti Nexus 8(ili 9), tablet koji će praviti HTC, i posle toga, od sledeće godine, će Nexus seriju da zamenei Android Silver.

Taj koncept se zasniva na filozoviji dosadašnjih Google Play Edition modela, znači proizvođači će da prave svoje telefone i onda koji ispuni Guglove standarde će moći da se isporuči sa Android Silverom. To će značiti da će moći da se deinstalira sav blout sa telefona i to bez rutovanja, čime bi korisnici mogli da imaju potpunu kontrolu nad aplikacijama i vanila Android iskustvo ukoliko to žele. Verovatno će update platforme stizati brže nego na normalnom modelu od tog proizvođača, i time sačuvati malo Nexus duha :)

E sada, to donosi poboljšanja. Moćićemo da biramo koji hardver želimo sa čistim Androidom, ali ako bolje pogledam to smo već i mogli sa Google Play Edition telefonima.

Koliko mi se čini, ovo je samo spajanje Nexus i G.P.E. serija, da bi se smanjio trošak i stvaranje konkurencije samom sebi.

Šta vi mislite o ovome? Biće još reči na predstojećem Google I/O pa da vidimo šta smeraju :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Android Silver

Post od artifex »

Moje misljenje ce biti bazirano na osnovu cene tih uredjaja...Ako budu kao GPE koji su po 600 evra ubedjen sam da me nece zanimati

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Android Silver

Post od Cooomi »

Po nekom mom razmišljanju cena bi trebala da bude ista kao i na osnovnim uređajima, osim ako Google ne bude subvencionisao proizvodnju, mada ne vidim svrhu toga iz njihove perspektive. Ako cena bude veća osuđeni su na propast. Zašto bi prodavali samo softver kada xda može (skoro) sve da portuje, kao što su uradili i za GPE modele.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Android Silver

Post od Baraba »

Svakako mali broj ljudi koristi go android (lično ne znam nikog, ne bakću se ljudi sa tim, nemaju vremena ili ih ne zanima, oni koji imaju nexus 5 su najgori, niša ne pipaju, čuli su da je to najbolji ili najbrži android i zato kupili). Ovo bi bilo dobro za jeftinije uređaje, da se prilikom prvog paljenja bira čist ili težak android. Lakše bi radili... I za fanatike na netu.

Odgovori