[uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
sprinter
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 18:47

Post od sprinter »

i sta dobijam time sto ga downgrejdujem?, ja bi voleo kad bi mogao samo malo brzi da bude, da mu dignem malo procesor !

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

sprinter, pa ne dobijes nista samo generalno. Jedino ako ti nije zao da das 10 evra da ti odrade to sa tim boxclip ili kako se vec zove onda mozes da ga root-ujes ubacis custom rom i naravno overklokujes procesor na 710 mhz mislim da je stabilan sada sa cm7

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

kako rutovati Desire HD sa telenor mreze - podaci Android version 2.3.3, Software number 2.36.405.8 ??? pozdrav
SGS2, iPhone 4 32GB

nikola jag
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2011. 15:09

Post od nikola jag »

i ja imam problema sa Desire HD sa telenor mreze isto 2.3.3.! :blinky:
pokusavao sam sve i svasta sa XDA ali nista, mozda sto sam odradio Root sa istog kompa na obican Desire???? mozna brka drajvere!?!?

Crazy_Coyote
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 18:54
Lokacija: Doljevac (Nis)

Post od Crazy_Coyote »

Pozdrav ljudi, treba mi jedna mala informacija za rootovanje divlje vatre. :) Imam Wildfire zakljucan na Telenor, da li moram pri root-u prvo da ga otkljucavam ili ce Unrevoked da odradi root i bez otkljucavanja?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Crazy_Coyote, ne moras da ga otkljucas nema to nikakve veze sa root-om, a ostace ti zakljucan i posle root-a .

Crazy_Coyote
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 18:54
Lokacija: Doljevac (Nis)

Post od Crazy_Coyote »

Citah nesto da telefoni zakljucani na neku mrezu moraju prvo da se otkljucaju pa tek onda root-uju, zato pitam. Ako ne mora jos bolje, manje posla. :)

E bzvz, i ja imam 2.2. :( Ne mogu da se setim na kom forumu videh da i 2.2 moze da se root-uje, samo sto je proces ubitacno komplikovan.

Crazy_Coyote
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 18:54
Lokacija: Doljevac (Nis)

Post od Crazy_Coyote »

LJudi da znate postoji root za 2.2 na Wildfire-u ja sam moj upravo root-ovao bez ikakvih problema. Proces je kranje brz i jednostavan (prvo nadjoh neki komplikovan ubi boze).

Evo postupka:

http://joel5121.blogspot.com/2011/06/wi ... orial.html

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Post od monac »

jer moze objasnjenje kako da rootujem kineza w3000android verzija softvera 2.2.1
Hvala unapred

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Post od NightBird »

Na sajtu http://unrevoked.com/ nema wildfire s telefona za koji tel da skinem? Bilo bo dobro da neko okaci upustvo za root preko sd kartice
Poslednja izmena od NightBird u Ned, 10. Jul 2011. 16:25, izmenjeno 2 puta ukupno.
htc wildfire s

sprinter
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 18:47

Post od sprinter »

Crazy_Coyote napisao:...l



Sefe daj molimte ako te ne mrzi da mi to malo pojasnis, ne mogu da se snadjem na ovom linku sto si ostavio, malo me j... jezik , dacu ti mail ako hoces pa da pustis ili ga okaci ovde ! u napred zahvalan

[izmenio tomas.hokenberi] Citiranje celih poruka nije dozvoljeno. Citiraj samo bitan deo, ako je to neophodno.

petar17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 17. Sep 2010. 15:19
Lokacija: Beograd

Post od petar17 »

Ljudi, sta se desava ukoliko u unrEVOked3 programu nakon rada pise sledece:

Error: failed to get root. Is your firmware too new?

U pitanju je HTC Desire, oficijalni 2.2, (OTA) prosle godine...

Prvi put se igram sa rutovanjem, i ne znam u cemu moze biti problem,... Takodje sam instalirao drivere, pratio uputstva i, kao sto rekoh, error,...

Hvala! 8)

p.s. Inace da napomenem da telefon funkcionise normalno...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

petre17, probaj jos koji put za redom, nekad Unrevoked nece da odradi root iz cuga. Meni je iz treceg puta uspelo...

petar17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 17. Sep 2010. 15:19
Lokacija: Beograd

Post od petar17 »

jos jedno pitanjce, pre nego sto pokusam ponovo sa rootovanjem,...

da li, tj. kako je moguce UNrootovati telefon, vratiti ga na "originalno" stanje oficijalnim roomom ili vec..? Videh negde na android OS delu foruma, ali pretrazivanje ne pomaze,... Ili vec neki link za informisanje...

Dobro je znati,... 8)

Hvala,... i javljam utiske nakon, verujem, uspesnog roota...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Moguce je odraditi unroot, naravno, a kako to uraditi najbolje se vidi iz prilozenog linka, pa vidi pregledaj malo... :)

http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to ... tc-desire/

petar17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 17. Sep 2010. 15:19
Lokacija: Beograd

Post od petar17 »

Dragi forumasi,
uspesno sam rootovao svoj HTC Desire,... :D

Nakon roota sam, kao sto to mnogi tutorijali kazu, prebacio rom na sd karticu, otisao u recovery, install from zip, i instalirao rom... Nakon toga sam rebootovao uredjaj, ali nista osim 'zelenog' znaka HTCa nisam video,... Probao sam vise puta i sa wipeom, i jednim i drugim, ali bezuspesno,... Telefon je samo pokazivao, opet isti, 'zeleni' znak HTCa.

U pitanju je HTC Desire, poslednji oficijalni 2.2, rootovan unrEVOked programcicem uspesno,... Link sa koga sam skinuo rom je: http://www.baadnwz.eu/2011/08/insertcoi ... k-110.html

Dakle, da ne bude zabune, telefon sam povratio u normalno stanje NAND restore opcijuom...

Iskreno, ovaj rom, sa sajta koji sam postavio, mi deluje jako lepo, samo razmisljam da li sam skinuo odgovarajucu verziju. Na istoj strani postoje dva linka za download roma, a razlikuju se po oznakama A2SD i CM7. Ja sam probao ovaj drugi...

Dakle, ko zna u cemu moze biti problem, neka slobodno kaze, a da je to u okviru custom roma koji sam naveo...

Veliko hvala!

poz 8)

p.s. takodje bi bilo jako dobro, ukoliko bi neko ukratko ponovio proces instaliranja custom roma, obzirom da se na svakom sajtu na koji sam naisao, nalaze nesto drugaciji tutorijali. Iskreno verujem da sam dobro odradio flash, ili instaliranje, ali mislim da je problem u romu,...

p.s.s. inace, prvi put rootujem, NANDujem, instaliram romove,...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

petar17, Ovako, kad flesujes novi rom, prvo bootovanje telefona traje dugo, bitno je da nakon instalacije .zip fajla pustis ga da se bootuje, izaboravi na njega sledecih 15 - 20 minuta... Pogotovo sto je upitanju CyanogenMod (CM7)...

Nisam strucan za Desire, ali valjda si pre instaliranja ROMa uradio factory reset, wipe cache, dalvik cache... I sta sve vec treba...

Probaj mozda vise puta da ponovis sve ovo, mozda uspe iz nekog puta...

A2SD znaci mogucnost instaliranja aplikacija na SD karticu... Sto bi verovatno znacilo da su to dve verzije roma, koji podrzava A2SD i koji ne...

Preporucujem ti da skoknes do XDA foruma, tamo uglavnom imas najvise informacija... Ai ima i brda romova...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=917570 [nightly builds]

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1157949 [mislim da je ovo stable verzija]

Uostalom evo ti pa procesljaj forum...
http://forum.xda-developers.com/forumdi ... order=desc

:) :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

petar17, nisi smeo da instaliraš CM7 verziju jer je ona pravljena za telefone sa CM hboot-om, tako da bez njega možeš da instaliraš jedino A2SD verziju.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

petar17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 17. Sep 2010. 15:19
Lokacija: Beograd

Post od petar17 »

Ajd' ovako, mozda ce biti dobro da napisem kako sam instalirao rom (sa ovog linka: http://www.baadnwz.eu/2011/08/insertcoi ... k-110.html), cm7 verziju...

Dakle, rootovao sam telefon, prebacio sam rom na karticu, otisao u hboot, pa zatim u recovery, zatim odradio one dve opcije za wipeovanje koje se nude, a zatim selektovao opciju install zip from SD, proces instaliranja je uspesno zavrsen (barem kako je pisalo nakon instalacije), i potom selektovao opciju reboot, a nakon toga se desilo ono sto sam objasnio u prethodnom postu,... Doduse, cekao sam oko 10 do 15 min, sto, verujem, da je bilo dovoljno da zavrsi ucitavanje Roma,...

E sad, ako sam nesto preskocio, ili mozda uradio kako ne treba, vicite!

Hvala 8)

p.s. da li je potrebno to, kako zovu, particionisanje za flashovanje ROMa, koje pise da se radi iz programa ROM Manager, koji se ne nalazi na marketu, a svi tvrde da se nalazi..?

evo linka da bi bilo jasnije... stavka broj 5.
http://www.srbodroid.com/development/cu ... tc-desire/

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

petar17, particionisanje je potrebno kako bi omogucio instalaciju aplikacija na karticu i moze se odraditi preko ROM Manager-a (karticu bi trebalo formatirati), a njega ces videti na marketu ako ti je telefon root-ovan.

Skoro da se vise i ne secam ovih procesa, davno bese root kod mene, ali smatram da je tako, nek me ispravi neko ako dajem pogresan info coveku.

Odgovori