Najavljen Apple iPhone!

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
hunter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2004. 20:15

Najavljen Apple iPhone!

Post od hunter »

Dugo se pricalo svasta i danas se konacno desilo! Zvanicno je najavljen Applov iPhone! Meni je totalno do jaja i ne znam kako cu da izdrzim do kraja ove godine kad ce se pojaviti u Evropi!

Zvanican sajt:

http://www.apple.com/iphone/

Razni drugi linkovi:


http://www.engadget.com/2007/01/09/the-apple-iphone/
http://www.ipodlounge.com/

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Cena prava sitnica... :D po meni, kasno Marko na Kosovo stize... mada ne izgleda lose... :roll:

Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Dobro izgleda, a ima i dobre specifikacije 8)

Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pa moje misljenje je kada apple nesto napravi onda je to stvarno napravljeno(iz licnog iskustva sa i pod-om.).Ovo bi moglo da bude stvarno bruka,a da ne pricam kakva je smekerica.Ne vidim da ide negde olovka za ekran.I koliko ovo kosta?
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Lepo jeste, ali po mom misljenju nije sa Apple ovog puta bas proslavio. Prenabudzeno je za njihov stil i logiku, preskupo i neprakticno(dodje ko ona nokia sa 4gb spakovan u fensi pakovanje i dodato par stvari). Opcija pda+telefon je po meni mnogo bolja, a za pare koje se daju za ovo moze da se kupi i lap koji ce po svemu biti bolji od ovoga, jeste da je veci i gori za muziku, ali pruza neopisivo vise od ovoga, ako se cilja na to da bude umesto pda, a kapacitet za muziku je premali.
Ukratko receno svidja mi se,ali ga ne bih kupio zbog cene od 600e,nije bolje od ipoda za slusanje muzike, a ni od nekih telefona koji su jeftiniji od njega. Od njih sam ocekivao neko revolucionarno cudo.
Black Sabbath!!!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hehe,pa bilo je i vreme vishe da ga izbace,jel se secate kad smo pre 10 meseci prichali o ovome? :roll: (za neupucene tema je ovde )
Mislim da su mogli ranije da ga izbace... :roll:

Technical Specifications
Screen size 3.5 inches
Screen resolution 320 by 480 at 160 ppi
Input method Multi-touch
Operating system OS X
Storage 4GB or 8GB
GSM Quad-band (MHz: 850, 900, 1800, 1900)
Wireless data Wi-Fi (802.11b/g) + EDGE + Bluetooth 2.0
Camera 2.0 megapixels
Battery

* Up to 5 hours Talk / Video / Browsing
* Up to 16 hours Audio playback

Dimensions 4.5 x 2.4 x 0.46 inches / 115 x 61 x 11.6mm
Weight 4.8 ounces / 135 grams

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Dexter, a kakvi su samo komentari da su to fake fonovi u onoj temi :D :wacko: ali ovaj je stvarno vrh...ko zna koliko ce j...... da izginu za ovo :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

ljudi bre kojih 600e kad ovo cudo dodje u srbiju posle mesec dana ima da pocne da pada cena i tako dalje i tako dalje...videcete da ce moci da se kupi za male pare za kratko vreme :wink: :wink:
E71 je moj trenutni izbor:)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Vrh ponude. Revolucionaran je u pogledu dizajna i ima nekoliko novih stvari (multitouch Touchscreen). Hrabar potez je izostavljanje stylusa!!
Izlaskom ovog fona ce biti pojednostavljena diskusija o muzickim mogucnostima i kvalitetima kao i poredjenja fonova....
Sto se OS-a tiche sigurno ce biti pouzdan! Ni trunku sumnje nemam u Apple.



:wink:
...shit happens... keep d smile!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ma, maria(novi w950) ce biti bolja... Nadam se.... Bar sam skoro siguran da ce imati vecu memoriu... A mislim da se ne treba zaletati, ipak apple nema mnogo iskustva sa fonovima, bolje malo sacekati... A sto se tice kvaliteta izrade, on ce biti perfekcija, kao i sve ostalo sto pravi apple... :D Inace, jedino sto mi se svidja na ovom telefonu bas mnogo(sve je super, ali ovo se izdvaja) je ekran... 3,5 inca... Strava...

Pozdrav 8)

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Apple... genijalci...
ovo me malo podseca na PSP...
u svakom slucaju... extra je...
odusevljena sam... :)

"Built-in Advanced Sensors

iPhone’s accelerometer detects when you rotate the device from portrait to landscape, then automatically changes the contents of the display, so you immediately see the entire width of a web page or a photo in its proper landscape aspect ratio.

The proximity sensor detects when you lift iPhone to your ear and immediately turns off the display to save power and prevent inadvertent touches until iPhone is moved away."

Ha! Kakva masina ;)
NOKIA N8

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Alien napisao:...A sto se tice kvaliteta izrade, on ce biti perfekcija, kao i sve ostalo sto pravi apple...
s obzirom da nijedna unutrašnja komponenta iPod-a nije proizvedena od strane Apple-a, možemo samo da pričamo o kućištu za koje ne znam ko ga pravi, ali ne mogu da kažem da me je oduševilo ... imam osećaj da ga je moguće izgrebati jagodicama prstiju ... mnogo je osetljiv ... govorim konkretno o 5. generaciji .... mada mislim da osim dizajna ništa nije njihovo (Apple-ovo)... isto mislim i za ovaj telefon - lep, pozerski, dobre mogućnosti, osetljiv...

pozdrav...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

b_udder, uglavnom nije njigova proizvodnja, tachno... imaju uzasno jeftinu memoriju. Pazi ti da je razlika za 4gb manja od 100$. (to da je jeftina mem je chinjanica, nisam zakljucio odavde).
A i sta sad ako je lep odmah je pozerski i pfuj!? mmm ja bih ga tako rado imao!!
:D
...shit happens... keep d smile!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

evo mene sa moba :) video sam vest i mogu reci da je telefon extra,ali ipak dosta skup kod nas ce biti oko 600e sigurno neka padne na 400e ali za te pare cak mozda i manje 300e preko ima da se uzme iPod video od 80GB,a ovaj fon ima samo 4giga.Mislim da je najbolja varijanta iPod 30GB+k750i.
Pooz sa planine Tare ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Cekajmo prvo da dodje. Pa da se pojavi neko sa njim. Pa da ga ispipkamo, istipkamo, iznjakamo, pa cemo onda moci nesto vishe da kazemo. Ovako, on paper je fenomenalan, slazem se, doduse deluje mi nezno, krhko.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

ma ja ga u svakom slucaju kupujem cim izadje jer mi je stvarno vanzemaljski .... eda qtek 9000 ima ekran 3.5inca- e to je moja masina za par dana i koristicu ga dok nestigne ovo...kad ono bese izlazi????????????????????? :roll: :roll:
E71 je moj trenutni izbor:)

zmijsko_telo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 09. Sep 2006. 22:54

Post od zmijsko_telo »

Баш ме занима колико ће бити занимљив за годину дана (кад стигне овде) мобител који има камеру од 2MP и нема 3G, тад ће нормално у мобителима имати картице од 2-4GB, по чему ће бити добар, па није ни до колена N95.
То је за оне мулце шта мисле да су кул ако имају АППЛЕ :lol:

Misa011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2005. 07:45

Post od Misa011 »

Niko se od vas ne pita oce li to uopste raditi van mreze za koju je kodiran??? I da li ce ga biti u slobodnoj prodaju? Lepo su rekli da ga je u USA moguce dobiti samo preko Cingular!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Misa011, bice, naravno.

zmijsko_telo, ne znas da li ima ili ne 3G. Ni jedan telefon nema takav ekran, a Multitouch TC je revolucionarna stvar, i tek za par godina ce ostali poceti s tim. A ako vec poredis sa N95 onda bar obrazlozi "па није ни до колена N95".
...shit happens... keep d smile!

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

@Misa011, lepo je specificirano da nema 3g. zmijsko_telo, zaista mislim da si u pravu, do kraja godine ce biti najavljeni, i vec biti u prodaji, daleko bolji telefoni, tj. uredjaji. nego ljudi, sta vi mislite o display-u ovog telefona? mislim da i nije nesto preterano kada je kvaltiet u pitanju, s obzirom na to da ce nokia i ostali uskoro poceti da najavljuju telefona primetno manjih dimenzija, a opet, u VGA rezoluciji... kamera takodje, 2MP, stvarno slabno za danasnjicu, kamoli za 10ak meseci...

Odgovori