iPhone 11

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11

Post od novak »

Ja sam koristio SE sa 64gb i meni je bilo ok. Poslije toga sam koristio 7icu sa 32gb, malo sam cesce morao prebacivati slike i klipove, al nije mi predstavljalo neko opterecenje. Doduse ja nit slusam muziku, nit gledam filmove preko moba. Bude par igrica, redovno cistim gluposti koje razmjenjujem preko vibera, ne snimam 4k. Sad planiram uzeti opet 64gb. Al moras vidjeti svoje navike pa odluciti.
Mada, nije skupa doplata za model 128gb


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11

Post od Joxy »

dachakragujevac80 napisao:Ajde ovi sto imaju Iphone - jel dovoljno 64GB za "normalnog" korisnika?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
To ti ne moze niko sa sigurnoscu reci, individualna je stvar. [emoji4]
Meni je nekada i 16GB bilo sasvim dovoljno, kao juce da je bilo, ali vremena i potrebe se menjaju. [emoji3]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

To znam,al rekoh bas me interesuje koliko mu memorije sta zauzima. Koliko je od 64GB korisnickog prostora? meni je npr na Note 9 trenutno zauzeto oko 32GB,ali sve slike su mi na kartici.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 11

Post od znemanja »

Dok sam koristio 6 Plus/6S Plus i kratko 7 plus nisam imao nikada problem sa memorijom. Sve aplikacije sam bez problema instalirao, a fotke i video sam držao na iCloude. Nesto muzike u memoriji telefona. Mislim da je 64GB dovoljno za iPhone. No, slažem se da za tu cifru, 128GB mora da bude najniži prag.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

To jest,64 bas deluje siromasno,ali razlika u ceni izmedju 64 i 256 je bezobrazna bas!

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11

Post od Evindzer »

dachakragujevac80 napisao:Za android znam,ali IOS-ove aplikacije zauzimaju mnogo vise memorije nego googlove (tj kasnije tokom upotrebe). Tako je bar bilo dok sam imao 6 i 6s. Ispravite me ako gresim.
Nisam znao za ovo - štaviše, bio sam skoro ubeđen da Android, posle dužeg perioda, po svojoj prirodi skuplja više redundantnog smeća od iOS-a.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 11

Post od ~Arkan~ »

dachakragujevac80 napisao:Ajde ovi sto imaju Iphone - jel dovoljno 64GB za "normalnog" korisnika?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Meni je na Xiaomi-ju Mi 8 dovoljno a imam sigurno preko 2000 slika (dosta puta obradim nešto preko telefona kad me mrzi da palim komp, a nemam Lap top) i dosta aplikacija.

Nije problem što su stavili 64gb kao početno za 11, ajde tu su morali da štede zbog cene (ići će kao lud, da je oled displej garantujem da bi im bio najprodavaniji telefon u istoriji), ali staviti u telefon od 1000e koji ima u nazivu Pro 64gb kao početno je upitno, kad nešto nazoveš pro to ima težinu, to Pro moraš da opravdaš time što će profesionalac imati ama baš sve što mu treba, a oni te zakinu na memoriji tako da ti možeš samo da gledaš profesionalni ekran i čitaš "running out of space" kad probaš da slikaš profesionalnom kamerom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11

Post od Evindzer »

^ Dobro sročeno. [emoji38][emoji1303]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 11

Post od гари »

Sve se slažem, ali naziv pro je svakako simboličan kod svih. Mislim, profesionalna kamera na telefonu - dobar vic...[emoji1]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 11

Post od Green »

Pa vec odavno je taj "pro" termin postao smejurija. Niceg profi tu nema, nego eto fino zvuci kad se nesto nazove "pro". Marketinski trik koji ce se mozda provuci kod nekih naivaca...

EDIT: sto se tice toga da iOS aplikacije zauzimaju dosta memorije, verzija 13 ce to sada smanjiti za 50%.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 11

Post od blackwhite »

U sustini nista novo ...ali ,opet ,bolja kamera ,bolji procesor(najbolji u svetu mobilnih telefona),bolja baterija ...i to je to ...
Sto se mene tice ,zasto menjati nesto sto radi fenomenalno ...
Ko voli i moze ,on ce da ga kupi ...ja necu jer imam XS , nemam potrebu da predjem na 11 (u sustini nije ni bitno sta ja hocu :lol: )...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

Kako ti drži baterija na XS-u? Ali iskreno?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 11

Post od blackwhite »

Iskreno jedva jedan dan ...tipa od 8:00 ,nekad u 19:00 moram da ga punim ..

Najvise koristim instagram i igram Golf Batle ,bas cesto .. pozive i poruke koristim u normali ...
Kad ne igram igricu ,onda izgura jedan dan od 8 do 23 ,nekako ... ali nisam zadovoljan.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

Pa meni toliko drzi Note 9,tako da to i nije lose

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 11

Post od Cooomi »

Evo da se javim sa iP X, posle dve godine, 64gb mi je maltene popunjeno, s tim da nemam ni jednu igricu instaliranu ali sam dosta slikao... Nikad nisam radio backup i delete jer mi Google photos radi to u pozadini ali mislim da ću morati ako nastavim da koristim ovaj telefon...
Na androidu je to lepše, jer je photos bolje integrisana i maltene mi je služila kao main app za slike i videe

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11

Post od Evindzer »

^ Planiraš li da pređeš na neki od ovogodišnjih modela?

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 11

Post od Cooomi »

Evindzer, ne verujem, uzeo sam iPhone baš zbog toga što je dugo aktuelan što se tiče update-a, pa ću gledati da ga koristim dok ne počne da mi brljavi... Ali svakako, sledeći će verovatno biti neki Pixel.

Upravo skidam iOS 13, ali baš zbog nedostatka prostora mi je propao update, sada sam obrisao sve iz galerije (hvala Google photos backup) pa pokušavam ponovo :)

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: iPhone 11

Post od liman3 »

Bolje sačekaj 24 Sep. biće nova verzija, kažu da ova ima bagova.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 11

Post od ~Arkan~ »

Slažem se, sačekaj 13.1.
Svakako bi iOS 13 trebao da pomogne oko skladištenja jer će aplikacije navodno zauzimati 50% manje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

~Arkan~ napisao:Slažem se, sačekaj 13.1.
Svakako bi iOS 13 trebao da pomogne oko skladištenja jer će aplikacije navodno zauzimati 50% manje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
To bi bilo ekstra,onda bi i onaj od 64GB bio sasvim dovoljan.
Elem,malopre sam obilazio operatere i čačkao XR u Telenoru i XS u mts-u. Jedno vreme sam razmisljao i o kupovini obicnog Iphone 11,ali razlika u ekranima je drasticnija nego sto sam mislio,odnosno OLED je stvarno superiorniji od LCD-a,i to se bas vidi iako je proslo nekoliko minuta dok sam presao iz Telenora u mts,a mogu misliti kako je kad stoje jedan pored drugog. Plus sam ja navikao na Samsungov AMOLED,tako da mislim da bi se samo razocarao ako bih uzeo obicnu 11icu. Ne znam,znam da je razlika u ceni solidna,ali opet.. Videcu kad konacno dodju u ovu j..... Srbiju. [emoji57][emoji4]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Odgovori