iPhone 11

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11

Post od novak »

Evo 5 dana koristenja iP11. Presao sa iP7 i meni licno je veliki upgrade. Sama izrada tipicno Apple. Nema krckanja, sve na svom mjestu. Na netu sam citao kao minus mu je tezina, meni nije problem. Na oko elegantan (bijela boja je u pitanju), ljudima se isto svidja (meni totalno nebitno). Velicina? Malkice ja kabast, tesko ga je koristiti jednom rukom. Swipe i skrol moze. Ali kucanje jednom rukom je sporo i trapavo.
Ekran - odlican, al nije da se ne primijeti razlika u odnosu na amoled. Nema cak ni potrebe da budu jedan pored drugog. Ako ste ikad koristili samsung amoled ili XS, primijeti se odmah razlika. Deblje meso oko ekrana ne bode oci. Zub? I ne primjecujem ga.
Face ID - radi brzo. Jel brze u odnosu na prethodne modele, ne znam. Mana je sto ne ocitava iz svakog ugla, nego se moras namjestiti.
Kamera - odlicna. I foto i video. Osjetan je pomak. Night mode malo vuce na zuto, mozda se ispravi nekom nadogradnjom. Portrait mode sada radi i sa predmetima. Siroka kamera po danu top, u uslovima slabijeg osvjetljenja vec znacajniji sum.
Ios - pretrpio je neka usminkavanja i fino je osvjezen. Dosta opcija za editovanje slika i videa. Malo su drugaciji reminderi i notes. Nove opcije u safari, mail. Generalno imam novo iskustvo koristenja, valjda zbog prelaska na ekran bez fizickih dugmica. Na swipe sam se navikao momentalno. Neobicno mi je sto se roletna sa precicama sada spusta iz gornjeg desnog ugla, a ne odozdo (zbog swipe).
Haptic imitira 3D touch i malo je sporiji. Malo je i nezgodno pogoditi pravi dodir ako treba uninstall aplikacije.
Kad se sve sabere i oduzme, ja zadovoljan. Doduse ja imam problem sto mi android vizuelno ne odgovara, pa sam orijentisan na iP.
Ja sam svoj platio po americkim cijenama. Po ovim balkanskim 900€, tesko da bih ga uzeo.
iP11 ili 11pro? Ako je presudan vrhunski ekran i telephoto kamera, onda pro. Nekom je presudno i da nosi top model[emoji4] Razlika u cijeni mi je bila 300€. Nista od navedenog mi nije bilo vrijedno te razlike, eventualno telephoto bi mi znacio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 11

Post od Green »

Lep opis. Lepo je i to sto si napisao da ti android vizuelno ne odgovara, pa zato koristis iOS. A ne ko neki da im je sve komplikovano, nelogicno, mrze(!) sistem iz dna duse i slicne gluposti.

Elem, kazu da vlada veliko interesovanje sa 11-icom. Ne cudi, s obzirom na popularnost XR modela. Apple navodno povecao proizvodnju za 10%.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11

Post od Joxy »

Slazem se sa Grinom. Skroz objektivan post. Neka te lepo sluzi mob. [emoji4]

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11

Post od novak »

U ovom trenutku su male razlike izmedju androida i iOS. Za prosjecne korisnike ih skoro i nema. Mozda malo to mijenjanje ikonica i fontova, al sve vise ljudi vidim da koristi stock. Sve se na kraju svede na vizuelno. Ja volim tu uniformnost i konzistentnost iOSa, a vidim da i android (huawei i samsung) ide u tom smjeru.
A 11ka je definitivno best buy. Top specifikacije uz izuzetak ekrana. Ne sumnjam da se odlicno prodaje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 11

Post od Green »

Ma prosecan korisnik se uopste i ne uzima kao relevantan faktor za bilo sta. Masa njih nije uopste pojma imala da je iPhone posedovao 3D Touch opciju. Jedan od razloga zasto ga je Apple izbacio.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: iPhone 11

Post od somi92 »

Da su stavili fhd ekran i 50$ vecu cenu bio bi top, ovako bas bode oci HD ekran za telefon od 700e

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

iPhone 11

Post od novak »

Pa dobro, al ako masi odgovara to sto se prodaje onda su oni relevantan faktor [emoji4]
Zaboravio sam jos pomenuti bateriju. Jutros skinut u pola9, dok ovo pisem 42%. Screen on pokazuje 4h32min. U poredjenju sa iP7, njega bi vec punio[emoji4]

A ekran je fakat dobar. Mozda po specifikaciji nije adekvatan, al uzivo je super.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena od novak u Sub, 05. Okt 2019. 20:31, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11

Post od Evindzer »

somi92 napisao:Da su stavili fhd ekran i 50$ vecu cenu bio bi top, ovako bas bode oci HD ekran za telefon od 700e
Slažem se - ali to je tako samo nama koji pratimo stvari i znamo specifikacije. Običnom Ameru (a i građaninu drugih zemalja, ako ćemo realno) višu ulogu igra manja cena nego bolja specifikacija. Zato će ga i prodati više od IP11P i IP11PM zajedno. [emoji854]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

novak napisao:A ekran je fakat dobar. Mozda po specifikaciji nije adekvatan, al uzivo je super.
Onom ko nikad u ruci nije drzao Samsungov amoled,ekran ce biti vrhunski,s druge strane,meni je delovao veoma "siromasan” nakon godina i godina koriscenja Samsungovih flagshipova,tako da sam se ipak na kraju odlucio za pro varijantu. [emoji4]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11

Post od novak »

Tako nekako. Mislim da ekran najvise zaostaje po pitanju ostrine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iPhone 11

Post od Draco »

Utisci posle 5 dana korišćenja.
Užasno mi teško pada povratak na iOS posle 5 godina, od iPhone 6. Šestica mi je tada nekako legla kao salivena, bez problema sam se navikao na sve. Ovih nekoliko dana me prilično nervira sve, od toga da tastaturu za interpunkciju moram da mijenjam na tipku preko toga da me ubija nepostojanje LED obavještenja pa moram svaki čas da uključujem ekran do nedostatka swipe back gesta.

Što se tiče samog uređaja... Kvalitet izrade odličan, face ID za ovih nekoliko dana radi savršeno. Kamerom prezadovoljan, odlični rezultati kako danju tako i noću. Realno nedostatak je jedino izostanak telefoto kamere i displej ali to već znamo. Da ima i to koštao bi 1200€ a ne 800 :)
Lošiji displej kao neki prosječan korisnik nisam ni primijetio dok nisam pogledao u Huawei P30 Pro a onda sam oćoravio gledajući opet u moj :D Baterija upravo (15:20) na 70%, posle par desetina fotki, nekoliko poziva od par minuta, jednog video-snimka i konstantnog Vajbera i provjere Instagrama tokom prijepodneva.

Što se mene lično tiče prezadovoljan sam kupovinom. Jedino što kvari utisak je punjač i punjenje baterije od 4 sata.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

Jel si mozda probao da ga punis sa nekim drugim brzim punjacem (Samsung,Huawei...)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iPhone 11

Post od Draco »

Nisam, imam Xiaomijev od Mi9. Ne znam da li da probam sa njim...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11

Post od dachakragujevac80 »

Pa probaj,vidi da li ce brze da puni. E sad da li ce da steti...[emoji19]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iPhone 11

Post od Draco »

Pa ako će da šteti onda bolje da dam još 30e i uzmem original brzi punjač [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: iPhone 11

Post od Night »

Da li je neko sa XR presao na 11? Da li po vasem misljenju vredi preci na noviji model?
Bitne stvari su mi zvucnik, brzina, baterija, kamera.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11

Post od novak »

Vrijedi. Sve je bolje nego na XR, ekran je isti


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11

Post od miodrage »

Zavisi za koju cenovnu razliku.... Po meni sve preko 70€ je puno, ali to je samo moje misljenje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iPhone 11

Post od Draco »

Случајно сам ушао у стање батерије и шлогирао се кад сам видио 88%.
Да ли је то нормално за неких 10ак мјесеци коришћења. Рекао бих да није. Посебно што углавном водим рачуна о пуњењу, искључиво оригиналним пуњачем, чак сам одустао и од бежичног. Нисам паметан...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11

Post od miodrage »

Zavisi i od toga koliko ga cesto punis i sl. Uglavnom, taj battery wear ne spada u domen nenormalnog, malo je jaci, ali nista van okvira.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori