iPhone XR

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR

Post od djole1989 »

Nemam ja nikakve veze sa miodragom, ali ne dozvoljavam da ljudi pricaju da nesto ne valja a to nisu koristili ili da nije zaokruzen uredjaj po cemu to nije zaokruzem kad je apple eko sistem jedan od najzaokruzenijih iphone sa ipadom i imac vise i mego zaokruzeno. Ne razumem sta ljudi pricaju da ne skupo jeste, ali price da nije zaokruzen uredjaj i eko sistem to je presmeshno....price za decu debile.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Evo ja sam koristio i iPhone i flagship Samsung uređaje i Samsung je debelo u prednoati nad iPhone-om. Samsung je zaokruženi proizvod dok iPhone-u manjka dosta stvari.


Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od sugarcoated_ass »

Priča za debile, ali bitno da su ovčice najpametnije. Pored toga ako je tebi ok da ti muzu pare do maksimuma, a drugi proizvođači za skoro četvrtinu cene sve to daju već u paketu onda ne znam šta da ti kažem... Valjda zaslužuješ onda da te šišaju, muzu, biraj sam šta ti više odvovara. [emoji38]

Za same uređaje i OS ti i pišu upravo ljudi koji su ih koristili i znaju šta pričaju. Ponašaš se isto k'o Miodrag kada mi koji smo koristili par godina aktivno WP/W10M pišemo o manama istog. Mi smo debili i ništa nije tako već je isključivo tako kako su oni rekli.
Pa palite onda na Benč jer tamo su jabučari zaštićena vrsta i niko ne sme ništa da napiše što se istima ne sviđa jer odmah sledi ban. Zatvorili se u jedan ćošak foruma gde pristup i iznošenje mišljenja je dozvoljeno isključivo istomišljenicima, a posle plaču kad ih neko prozove sektom. :D

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

iPhone XR

Post od novak »

Dzaba ti sve kad ne mozes staviti memorijsku karticu.
A nista, treba preci na ove proizvodjace sto su cjenovno prihvatljivi. S10 se ocekuje 1000$, Mate 20 pro kosta isto.
Sram da je zlocesti Apple sto je i njihov top model toliko


Sent from my iPhone using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iPhone XR

Post od m@c|-|oR »

djole1989 napisao:Nemam ja nikakve veze sa miodragom,
Videl' ti smajlija?

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

znemanja napisao:Evo ja sam koristio i iPhone i flagship Samsung uređaje i Samsung je debelo u prednoati nad iPhone-om. Samsung je zaokruženi proizvod dok iPhone-u manjka dosta stvari.


Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Ja te lepo pitam 4. put sta to manjka?
Jer sve sto si reko do sad svaku tvoju tvrdnju sam pobio i dokazao na nije tačna, samo mora da se dokupi ili doplati. Da bi reko da neki proizvod nije zaokruzen mora da mu fali nesto npr nema kameru, ili ne pravi se sa vise memorije od 64gb a nema za memorisku, ili mu je baterija usrana ko na s8/9 traje 2 sata, mora da ima neki fičku manu, a ne moze da bude ne zaokruzen zato sto treba da se doplati nesto, pa i ti za samsung kad kupis memorisku doplatis tako za ip doplatis i dobijes sa vise memorije....
sugarcoated_ass napisao:Priča za debile, ali bitno da su ovčice najpametnije. Pored toga ako je tebi ok da ti muzu pare do maksimuma, a drugi proizvođači za skoro četvrtinu cene sve to daju već u paketu onda ne znam šta da ti kažem... Valjda zaslužuješ onda da te šišaju, muzu, biraj sam šta ti više odvovara. [emoji38]

Za same uređaje i OS ti i pišu upravo ljudi koji su ih koristili i znaju šta pričaju. Ponašaš se isto k'o Miodrag kada mi koji smo koristili par godina aktivno WP/W10M pišemo o manama istog. Mi smo debili i ništa nije tako već je isključivo tako kako su oni rekli.
Pa palite onda na Benč jer tamo su jabučari zaštićena vrsta i niko ne sme ništa da napiše što se istima ne sviđa jer odmah sledi ban. Zatvorili se u jedan ćošak foruma gde pristup i iznošenje mišljenja je dozvoljeno isključivo istomišljenicima, a posle plaču kad ih neko prozove sektom. :D
Ne razumem kakve veze koliko nesto kosta sa tim dal je zaokruzen proizvod ili nije, ja nisam reko da treba toliko da kosta ili opravdavao cenu uredjaja, slazem se da kosta vise nego sto bi trebalo. Ostalo sam reko gore nema potrebe da ponavljam.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

E moj iGuru, vidi kakav si haos uzrokovao. :D
Nego, hvala Bogu i Đoletu, sad ćemo gledati uspon iOS-a i pad mrskog nam Androida. :D
Samo nastavite, braćo, i bio je red da forum opet malo živne. :)
A za Đoleta: da ne pomisliš kako mrzim Ajfon, pođi u temu za malo šale, pa vidi moj poslednji komentar (PS: jeste, okačio sam onaj link, iako imam Samsung). :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od Azimuth »

Lepo ste se ispričali, ali je sad već krajnje vreme da se vratite na temu. Naslov je prilično jasan i nedvosmislen ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

djole1989 napisao:Ja te lepo pitam 4. put sta to manjka?
Jer sve sto si reko do sad svaku tvoju tvrdnju sam pobio i dokazao na nije tačna, samo mora da se dokupi ili doplati. Da bi reko da neki proizvod nije zaokruzen mora da mu fali nesto npr nema kameru, ili ne pravi se sa vise memorije od 64gb a nema za memorisku, ili mu je baterija usrana ko na s8/9 traje 2 sata, mora da ima neki fičku manu, a ne moze da bude ne zaokruzen zato sto treba da se doplati nesto, pa i ti za samsung kad kupis memorisku doplatis tako za ip doplatis i dobijes sa vise memorije....
Nisi ti apsulutno ništa pobio, samo si pokazao da ne citaš ono što sam napisao i da ne znaš o čemu pričaš. Pre svega moraš da shvatiš sta znači zaokružen proizbod. To je pre svega proizvod koji nudi sve ili skoro sve što trenutna tehnologija pruža za taj proizvod. iPhone-u manjka sve što sam naveo, dok Samsung to ima kao i konkurentni Android uređaji. Nije poenta uopšte u doplati već u mogućnosti izbora, kod iPhone je to limitirano, dok Android konkurencija nudi više izbora. Znači, kupac za 1000€ želi sve od jednog smartphone što trenutna tehnologija može da nudi, a sam kupac će izabrati šta će od toga da koristi.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od sugarcoated_ass »

djole1989 napisao: Ne razumem kakve veze koliko nesto kosta sa tim dal je zaokruzen proizvod ili nije, ja nisam reko da treba toliko da kosta ili opravdavao cenu uredjaja, slazem se da kosta vise nego sto bi trebalo.
znemanja napisao:Znači, kupac za 1000€ želi sve od jednog smartphone što trenutna tehnologija može da nudi, a sam kupac će izabrati šta će od toga da koristi.
Ako ti ovo što je znemanja napisao nije jasno onda zaista ne znam šta da ti kažem. :)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR

Post od djole1989 »

Eto lepo si reko pruza sve ili skoro sve kao sto i jeste slučaj sa svim iUredjajima. Sto opet dovodi do toga da jeste zaokruzen uredjaj i sam si to sad potvrdio. [emoji23]


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Ne, iPhone ne pruža sve, jako je siromašan po tom pitanju. Android konkurencija pruža sve u flagship segmentu zato je i pobedila iPhone.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

Jedina stvar koju ne pruza je prosiriva memorija sa microsd sve ostalo je top. Hteo ti to da prihvatis ili ne.
Brzo punjenje ima
Bezicno punjenje ima
Najbolji procesr ikada ima
Solidne kamera ima(ne i najbolje) jedan od najboljih ako ne i najbolji kvalitet video snimaka(po vecini poznatih youtubera)
3.5mm nema ali ni veci drugih telefona nema a i ne koriste svi 3.5mm tako da ni to nije neka bitna mana.
Najbrzi i najfluidniji os(brzi i fluidnijinod svih ostalih terenutno)
Dual sim sad pruza i to.
Aplikacije su sve dostupne cak su i bolje odradjene nego na drugim platformama.
Kvalitet izrade na najvisem nivou. Kad uzmes xs i bilo koji drugi telefon u ruku zajedno svaki pored njega izgleda kao igracka.
Ne vidim sta fali pa ti ostavljam da dopunis listu.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Ništa od toga što si naveo nije istina.

Brzo punjenje, kako preko kabla tako i bežicno brže na Samsungu
Kamera bolja u svakom segmentu na Samsungu.
iOS nije ništa fluidniji od Andoida na Samsungu , čak šta više zahvaljujući većoj količini RAM -a multitasking je bolji na Samsungu.
Kvalitet zvuka je bolji na Samsungu,
Ekran je u svakom pogledu bolji na Samsungu.
iPhone nema dual SIM, već e-sim (pored primarne standardne SIM kartice), što je trenutno neupotrebljivo kod nas kao i većini drugih zemelja.
3.5mm jack je nekima dosta bitan tako da je to itekako prednost, SD kartica takođe.

Ovo sam već pisao, ti to ne moraš da prihvatiš, svejedno mi, ali to ne menja činjenicu da je Samsung, kako i ostali u tome segmentu Android uređaji, SUPERIORNIJI od iPhone.

Telefon od 1000+ € ne sme da ima toliko nedostataka kao što ih ima iPhone, Android konkurencija ga je potukla i tek će ga potući ako nastave takvom filozofijom.


Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR

Post od novak »

Miodrage, imas dostojnu zamjenu u android taboru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

znemanja napisao:Ništa od toga što si naveo nije istina.

Brzo punjenje, kako preko kabla tako i bežicno brže na Samsungu
Kamera bolja u svakom segmentu na Samsungu.
iOS nije ništa fluidniji od Andoida na Samsungu , čak šta više zahvaljujući većoj količini RAM -a multitasking je bolji na Samsungu.
Kvalitet zvuka je bolji na Samsungu,
Ekran je u svakom pogledu bolji na Samsungu.
iPhone nema dual SIM, već e-sim (pored primarne standardne SIM kartice), što je trenutno neupotrebljivo kod nas kao i većini drugih zemelja.
3.5mm jack je nekima dosta bitan tako da je to itekako prednost, SD kartica takođe.

Ovo sam već pisao, ti to ne moraš da prihvatiš, svejedno mi, ali to ne menja činjenicu da je Samsung, kako i ostali u tome segmentu Android uređaji, SUPERIORNIJI od iPhone.

Telefon od 1000+ € ne sme da ima toliko nedostataka kao što ih ima iPhone, Android konkurencija ga je potukla i tek će ga potući ako nastave takvom filozofijom.


Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Brzo punjenje postoji sto sto je malo brze kod samsungu opet ne znaci da na ip nije dobro ili ne radi, ako hoces tako najbrze punjenje ima huawei(sto znaci opet da samsung nije najbolji) znaci postoji samo nije najbrzi.(kao sto ni samsung vise nigde nije najbolji huawei i 1+ ga šiju u svakom pogledu)
Kamera nije bolja u svakom segmentu bolja je samo za slike zadnja prednja je blagi uzas a video je bolji na ip.
Ta kolicina rama apsolutna nista ne znaci jer je ram menagment blagi uzas na samsungu licno se uverio drzi aplikacije u ramu ali ih diskonektuje sa interneta i pri ponovnom pokretanju kresuju ili se ponovno ucitavaju ako stoje u ramu duze od 5min. Sto je smesno i sto nije slucaj sa ip uredjajima iz licnog iskustva pricam igrica koju igram samsung posle 5 min diskonktuje i prinpokretanju iz rama kresuje dok na ip posle 2 sata mogu da nstavim gde sam stao.
Ekran nije bolji na samsungu cak i je touch mnogo losiji, o bojama necu ni da pricam.
Iphone ima dual sim sa 2 fizicke kartice i varijantu sa e-sim i normalnom fizickom karticom.
3.5mm svakako nije mnogo bitan jer svakako postoji adapter koji to resava kao i bezicne slusalice koje su sad dosta popularne i lakse je bez kabla.

I opet se hvatate za cenu jer drugi argument nemate, ja ne pljujem android uredjaje ima dobrih cak i odlicnih, ali to sto pisete za ip stvarno moze da pije vodu samo kod ljudi koji nikad nisu koristili iuredjaje, jer apple ne izbaca nista sto nije upeglano i radi kako treba ne izbaca polu proizvode kao x drugih proizvodjaca, da se kaze da ima a to sto ne radi kako treba to nema veze.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Poslednja izmena od djole1989 u Sre, 19. Dec 2018. 21:54, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPhone XR

Post od miodrage »

Nemanja nisi u pravu.
Brzo punjenje ima, iako možda nije najbrže na svetu,ali ako je za 10% sporije od Samsunga, ne znači da ga nema. To je ludost i napisati.
Ne nudi nijedan Android nešto spektakularno ili revolucionarno a da to iPhone nema. To i sam znaš,ne zamenjuj teze.
Nisi u pravu ni za dual-SIM jer ima kod nas da se kupi dual-SIM varijanta iPhone-a koji ima 2 kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR

Post od sugarcoated_ass »

Hehe. Klasika. :D
Izvrtanje onoga što drugi napišu kako vam odgovara, ignorisanje jasnih činjenica... tu dalje nema šta da se piše. :D
Kako god, lepo vam šišanje želim. :)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR

Post od djole1989 »

Pa to upravo ti i nemanja radite izvrtanje činjenica. A i ne razumem sto tebi smeta sto ja nesto placam kad niti sam od tebe uzeo niti od bilo koga drugog. Pricate o nekom sisasnju a huawei 1000€ kao i xs hahahah jos jedna izvrnuta cicenjica.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

djole1989 napisao:Brzo punjenje postoji sto sto je malo brze kod samsungu opet ne znaci da na ip nije dobro ili ne radi, ako hoces tako najbrze punjenje ima huawei(sto znaci opet da samsung nije najbolji) znaci postoji samo nije najbrzi.(kao sto ni samsung vise nigde nije najbolji huawei i 1+ ga šiju u svakom pogledu)
Kamera nije bolja u svakom segmentu bolja je samo za slike zadnja prednja je blagi uzas a video je bolji na ip.
Ta kolicina rama apsolutna nista ne znaci jer je ram menagment blagi uzas na samsungu licno se uverio drzi aplikacije u ramu ali ih diskonektuje sa interneta i pri ponovnom pokretanju kresuju ili se ponovno ucitavaju ako stoje u ramu duze od 5min. Sto je smesno i sto nije slucaj sa ip uredjajima iz licnog iskustva pricam igrica koju igram samsung posle 5 min diskonktuje i prinpokretanju iz rama kresuje dok na ip posle 2 sata mogu da nstavim gde sam stao.
Ekran nije bolji na samsungu cak i je touch mnogo losiji, o bojama necu ni da pricam.
Iphone ima dual sim sa 2 fizicke kartice i varijantu sa e-sim i normalnom fizickom karticom.
3.5mm svakako nije mnogo bitan jer svakako postoji adapter koji to resava kao i bezicne slusalice koje su sad dosta popularne i lakse je bez kabla.

I opet se hvatate za cenu jer drugi argument nemate, ja ne pljujem android uredjaje ima dobrih cak i odlicnih, ali to sto pisete za ip stvarno moze da pije vodu samo kod ljudi koji nikad nisu koristili iuredjaje, jer apple ne izbaca nista sto nije upeglano i radi kako treba ne izbaca polu proizvode kao x drugih proizvodjaca, da se kaze da ima a to sto ne radi kako treba to nema veze.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Ti stvarno tvrdoglavo bez iakakvog argumenta iznosiš dezinformacije. RAM managment je na iPhone očaj, 3GB više nije dovoljno, tu ga Smasung debelo nadmašuje kao i ostala Androdi konkurencija. To za ekran je notorna glupost i ptice na grani znaju da je tu Samsung superiorniji, šta misliš koji ekrana ima iP X, naravno ne i najbolji, jer Samsung najbolje čuva za sebe.

Toch lošiji na Smasungu, ti onda nisi video nijedan Samsung uređaj, blage veze to nema sa istinom. 3.5mm jeste bitan, neću adapter, a i da hoću, Apple ga je bezobrazno isključio iz pakovanja, stvar je principa, a ne novca, Apple se bahato ponaša sa izbacivanjem adaptera iz pakovanja. Ista je situacija i sa brzim i bežičnim punjenjem, to MORA da bude uključeno u prodajnom pakovanju. Niko ne pita Apple da li hoće, već MORA, inače će da trpi posledice, kada može konkurencija, mora i Apple.

Nikada nisam rekao da je iPhone skup, skupi su i Andodid, ali oni za 1000€ nude daleko više od iPhone koji omalovažava i ponižava korisnike. Za svoj novac želim najbolje, bez obzira na cenu, a iPhone je već neko vreme presto da to bude.

Ovom prilikom te upozoravam da prestaneš da pišeš dezinforamcije, toliko si banalnih gluposti izneo da neko može da poveruje u to što si pisao. Za ovakve dezinformacije sledi brisanje postova.

miodrage, ima brzo punjenje, ali to MORA da bude uključeno u osnovno pakovanje, sve pored toga je poniženje za korisnike. Androd je ponudio masu dobrih stvari koje će tek iPhone implementirati u narednim godinama i predstaviti kao nešto posebno, tako da to dovoljno govori o superiornosti konkurencije.
Gde ima leglano dual SIM iPhone kod nas?

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori