Apple iPhone 8 plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

I mene nervira, na iOS odbija pozive. Godinama je tako, ni ja ne verujem da nisu promenili.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Evindzer »

Azimuth napisao: Hvala svima na cestitkama :)
Nema na čemu, i zapamti: sad kad imaš novog ljubimca, nema više brisanja komentara. :D

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Batak »

Baraba napisao:I mene nervira, na iOS odbija pozive. Godinama je tako, ni ja ne verujem da nisu promenili.
Koliko sam samo ludeo dok sam nosio iP zbog toga. Ne znam samo kom debilu je palo na pamet da ta opcija odbija pozive.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od гари »

A šta bi trebao? Da pozivaocu budeš nedostupan? To drugo mi i jeste logično, ili da bude neka "sekretarica" po želji... Nisam koristio nikad tu opciju pa zato pitam.

Sent from mTalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od vla-do »

gari, često pišeš, a retko kad se ima šta pročitati. [emoji1]

Treba da njemu zvoni, a da tebe ne uznemirava. Trenutno onom ko zove odbije poziv, pa taj može da shvati da nećeš da mu se javiš. [emoji6]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od гари »

Ja sad nisam ni hteo nikome ništa da kažem nego da pitam. :) Nisam hteo da pametujem, bilo je iskreno pitanje, a s obzirom na tvoj odgovor, dobro je da sam pitao jer bih inače pogrešno mislio. :) (Jasno mi je bilo što ne valja odbijanje poziva, samo nisam skontao koju biste alternativu želeli, da samo zvoni, ili da bude nedostupan.)

Hvala. :)

Sent from mTalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Batak »

гари napisao:A šta bi trebao? Da pozivaocu budeš nedostupan? To drugo mi i jeste logično, ili da bude neka "sekretarica" po želji... Nisam koristio nikad tu opciju pa zato pitam.

Sent from mTalk
Pa da zvoni a da me ne smara. :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Azimuth »

Ajd da napišem par reči posle neke dve nedelje korišćenja.

Dizajn i izrada - svima već dobro poznat ( :lol: ) ali s obzirom da je drugi materijal, odaje totalno drugačiji utisak u rukama. Dodatna težina valjda isto ima nekog uticaja na to. Sve je to lepo uklopljeno i sve lepo izgleda na oko. NA mom primerku nema nikakvog defekta, ali nije da se nisu tu i tamo pojavljivali komentari po netu.

Displej - nije amoled, ali je zaista odličan displej. Ono što mi se oduvek sviđalo jeste što imam utisak kao da će ikonice iskočiti iz displeja. Sa druge strane, ono što zovu "true tone" zaista radi posao. Od kada sam to upalio, više i ne koristim blue light filter. Ovaj true tone radi na principu ambiente moda na samsungu, prilagođava intenzitet boja svetlu koje udara u senzor na telefonu ali i sadržaju koji se reprodukuje.

Home taster i TID - u protekljih godinu dana sam imao prilike da na kratko u nekoliko navrata koristim iP7+ pa mi je poznat osecaj, i moram priynati da je mnogo bolji neko sa "klasičnim" tasterom. Pored toga, moguće je prilagoditi sam taster navikama korisnika. Vrlo zanimljiv detalj. Čitanje otiska prsta je momentalno, radi brže nego samsung, ali zato ako je prst makar i vlažan neće uopšte raditi dok to nije slučaj kod samsunga.

Kamera - po mom nekom skromnom mišljenju, jedna od boljih, ali su nijanse u pitanju. Mislim da nema tu neke prevelike razlike između ovih trenutnih nekoliko kamera koje su u samom vrhu. Sa druge strane, Eplova filozofija da pojednostavi sve što je više moguće ima za rezultat nedostatak manuelnih podešavanja. Sve se to nadomesti nekom aplikacijom, ali mogli su ostaviti i ove opcije u samu stok aplikaciju. Opet, onaj Portret mod daje zanimljive fotke.

Zvuk - ne slušam previše muziku preko slušalica pa tu baš i nisam kompetentan da dajem neki sud, ali zvuk na oba zvučnika je zaista odličan. Lep i prijatan ugođaj kad se pusti neki video sa YT ili odakle već. Kad smo već kod zvuka, a u vezi sa kamerom, primetio sam da kad se snima video, tada radi onaj mikrofon koji je tih uz kameru sa zadnje strane telefona, tako da vi koji ste sa prednje strane telefona tj koji snimate ćete se slabije, nekako prigušeno, čuti. Ono što me je zaista pozitivno iznenadilo jeste zvuk tokom razgovora. Usudio bih se da kažen da je ako ne bolji onda barem egal sa samsungovim perjanicama. Takođe, sam prijem za GSM je mnogo jači nego na samsungu.

Baterija i autonomija - E sa ovim sam zaista impresioniran. Komotno guram dva dana tj 48h stendby i za to vreme mi je usage nekih 12-14h. Kad to uporedim sa S7E kada je bio nov, to je za nekih dobrih 12-16h duže rada telefona i verovatno još nešto SOT-a. Fantastičan posao su uradili sa optimizacijom za ovaj uređaj. Sa druge strane, sa ovim punjačem koji je došao u kapovanju mu treba bezmalo 2h30min da napuni od nekih 5-10% pa do 100%.

E sad, par nekih momenata koji mi se ne sviđaju a koji imaju veze sa hardverom i softverom. Prvo, apsurdno mi je da ne daju brzi punjač kad već reklamiraju da podržava brzo punjenje. Ok, bežični niko ne daje, ali ovaj strujni adapter su mogli da daju. Druga pomalo čudna situacije jeste da softverski nije reseno to oko punjenja. Znači sve dok koristite brzi punjac vi ćete brzo puniti telefon, ali ako želite "sporo" da punite telefon onda morate da menjate punjač. Praktično morate da imate 2 punjača, jedan za brzo punjenje i drugi za sporo. Pisao sam već o Do Not Disturb opciji, po meni je to nezavršena i nedorečena priča u odnosu na ono na šta sam navikao na androidu. Takođe, neverovatno mi je da nisu ni neku LED lampicu stavili, čisto zbog obaveštenja.


Eto, ukratko i na prvu loptu ono što sam zapazio. Biće sigurno još pisanja, ali ako nekoga nešto konkretno zanima, slobodno neka pita :wink:

Ovih dana ću gledati da nađem nekoga sa S7/8 pa da proverim da li će raditi brzo punjenje sa samsungovim punjačem ili moram da vijam negde ovaj od ipad-a.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

Rekao bih da si zadovoljan i da se ne vraćaš, umorio si se od podešavanja, menjanja...
Što se tiče punjača, čekam da stignu (drugi v2 je bio duplo jeftini 11.11. kada sam naručio), da se rešim Kineskih adaptera po kući za kamere, svakako su brzi i ne može da škodi, dobra cena, sigurno ovaj v3 puni brže od tvog fabričkog:
SlikaSlika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Azimuth »

Zadovoljan sam i za sad se ne vracam, a za godinu dana cemo videti sta ce biti...
Kad saberem i oduzmem ono sto ocekujem i sta mi se pruza, pa podvucem crtu, sa ovim ipak dobijam najvise u ovom momentu spram mojih potreba.

Sto se punjaca tice, gledao sam pre svega ove za ipad, ali su im cene bezobrazno visoke. I onda mi pade na pamet da probam da nadjem nekog sa samsungovim brzin punjacem. Logicno mi je da bi trebao normalno da radi tj brzo ili brze da puni, a cena je mnogo niza od eplovog (originala).

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

Ima nekih razlika u brzom punjenju, ne pune svi brzo svi Samsung. Ne znam kako je kod apple.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Azimuth »


iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od iLuka »

Sad mozes da ga koristis kao sanke :) ili da ocistis sneg [emoji851]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

Koja je to futrola?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Azimuth »

Speck presidio grip. Imao sam istu kad sam nosio ip6 (doduse stariji model ove maskice), posle 18 meseci je bila maltene kao nova. Odlicna zastita, odlican osecaj u ruci i nije preskupa kao apple...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

Kakva je u poređenju sa Spigen?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Azimuth »

Speck je mnogo bolji od bilo cega sto sam probao do sada. Spigen nekako postane mlitav posle nekog vremena, nema mi taj “grip” i zna da pobegne iz ruke, tasteri nisu najbolje centrirani i nemaju onaj klik kad ih pritisnes...ovde sve to imas. Jeste skuplji Speck od Spigena, ali je za toliko i kvalitetniji/bolji.

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od nenad.fil »

Hajde sada glupo pitanje: ima li speck da se kupi kod nas? Original? Ili ipak mora da se naručuje, smara me čekanje da nešto stigne...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Azimuth »

Nema kod nas. A cekas otprilike pa kao da si kod nas kupio, celih 4-5 dana sa sve vikendom.

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od nenad.fil »

I evo ga... glupo pitanje br. 2, odakle ste narucivali speck? Na sajtu ne postoji opcija za shipping u Srbiju a na "shipito" mi daje cifru od 62 dolara za postarinu ili da cekam 45 dana za 5 usd... gledao sam na ebay, ali nesto mi je sumnjivo jeftino, ne znam da li je original, na sajtu npr. Presidio clear case za iphone 8+ kosta 44.95 usd a na ebay-u 25 usd...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odgovori