Apple iPhone 8 plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od fannY »

iLuka, ces uzimati iphone 8 ili 8 plus? :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od iLuka »

pa naravno :)
ugovor mi skroz istice 23.10. tako da samo treba da odem u mts sutra-prekosutra ali jos uvek razmisljam sta da radim...
u mts-u trenutno nema 8 plus 64GB, nema ga nigde preko paketa...

U EU je trenutna cena za X 64GB snizena sa 1350 na 1150eur tako da ima nade i za nas :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od znemanja »

I ja se danas poigrah sa plus modelom u iStyle-u. Dizajn moraju da menjaju, morao sam da okrećem svaki izloženi model da bih razlikovao 7 plus od 8 plus. Model koji sam čačkao je bio zlatni, boja je pun pogodak, jako lepo i svedeno izgleda i nije napadan kao zlatna na S7/S7 edge. Dosta je fluidan, ali to je i očekivano, fluidan je bio i iP6s plus koji sam poslednji koristio. U odnosu na S8 nije ništa fluidniji, a ekran je inferiorniji od ekrana na S8.
Zanimljivo deluju oni light filteri kod kamere, verujem da će u praksi se to dosta koristiti. Sviđa mi se kvalitet izrade i na zlatnom modelu se slabije vide otisci prstiju.
Generalno, na mene nije ostavio neki poseban utisak, isti osećaj kao i sa iP6s plis i 7 plus.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od iLuka »

...jeste isti osecaj ali ako je cena u mts-u 100din veca u odnosu na ip7 - onda ne znam zasto bih uzimao 7icu a ne 8icu...
za godinu dana mogu da izgubim max 100eur kad budem prodavao a kao novi model uvek ce biti trazen...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od znemanja »

Naravno, ko kupuje preko operatera naravno da je bolje kupiti noviji model kada je cena takva kakva jeste. Govorim za one koji već poseduju iP6s plus ili 7 plus da nemaju potrebe da manjaju niti je vredno doplate.
Videćemo šta će biti sa X modelom, na kraju krajeva svi čekaju X model :)

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Evindzer »

znemanja napisao:U odnosu na S8 nije ništa fluidniji, a ekran je inferiorniji od ekrana na S8.
Nije brži od S8? Pa, onda ne vidim razlog za kupovinu kod onih ljudi kojima OS nije glavna stavka.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od dachakragujevac80 »

Danasnji vodeci telefoni kompanija su izuzetno brzi,a razlike medju njima su uocljive tek kada se stave jedan pored drugog na test,drugacije nikako ne mozete da primetite razliku,ni u kameri,brzini rada,fluodnosti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

fannY napisao:Izgleda ce 8-ica biti prvi promaseni iphone.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Fora na koju idu je, da svi čekaju "X". Ljudi su željni primena, jedan te isti model guraju godinama. Ovo im je pilot epizoda sa "X" modelom, vide i oni da im gori pod nogama. Biće im to dobra fora za model X. Obara rekorde prodaje, malo ulja na vatru dodati sa "nestašica" zbog proizvodnje jer je "prevelika potražnja" i eto, razbije prodajom, dok 8 niko ni ne pominje. Ljudi su željni promena, od sledeće godine nešto kao "X" će biti glavni model, klasičan 8/9 biće tu kao jeftinija varijanta.
Realno, znam da neću uzeti "X" jer nema skener otiska. Naša šanse da se ovo vrati u normalu sa divljanjem cena u nebo, jedino ako omane njihovo otključavanje sa vugla, možda se kupcima upali nešto u istoj i kazne ih sa narednim modelom. Ima tu šanse, zamislite samo dok neko vozi kola i treba da otključa... Ako ne omane, sledeći "XX" još skuplji zbog implementacije revelucionarnog skenera otiska prsta, zbog toga je skuplji jbg.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od 1808 »

iLuka napisao:pa naravno :)
ugovor mi skroz istice 23.10. tako da samo treba da odem u mts sutra-prekosutra ali jos uvek razmisljam sta da radim...
u mts-u trenutno nema 8 plus 64GB, nema ga nigde preko paketa...
Ako već hoćeš novi iPhone, onda sačekaj X i završi posao kako treba. Jeste skuplji, ali je i nešto novo u odnosu na ove koje si već imao, a takva kupovina je više zadovoljstvo, nego potreba. Osim toga, lakše ćeš ga prodati kad budeš hteo.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Baraba »

1808, uzima on i X, on ide na ženin paket, samo još žena ne zna :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od iLuka »

X nece biti ispod 6500,7000/mesecno a to je bas mnogo... ocekuje se cena bez paketa oko 150.000din/24 rate...


Sent from my iPhone using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od yocasylver »

Sacuvaj Boze,jos malo pa ce najjeftiniji telefon biti 500 evra .

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od znemanja »

iP X će biti parpeno skup, ali je predvodnik nove generacije iPhone. Jednostavno sledeći XS (ili kako god se bude zvao) će biti model sa ispravljenim manama iP X i verujem da će taj koncept biti vodeći koncept za buduće modele.
Jeste jefitniji iP8/8 plus, ali je sve već viđeno na tom modelu i jednostavno, po meni, nema svrhe kupovati isti. Bolje prištedeti i kupiti iP X koji je zaista nešto novo iz Apple kuhinje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od iLuka »

ja ne moram da zurim, mogu da sacekam da izadje X, 3.11., je l’ tako? Mada kod nas nece mozda ni doci odmah, kao sto ni jedan model nije odmah izlazio vec posle mesec ipo dana dodje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od dachakragujevac80 »

znemanja napisao:Jednostavno sledeći XS (ili kako god se bude zvao)
Sto XS,valjda je logicnije XI, odnosno 11? [emoji6][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Joxy »

znemanja napisao:Jeste jefitniji iP8/8 plus, ali je sve već viđeno na tom modelu i jednostavno, po meni, nema svrhe kupovati isti. Bolje prištedeti i kupiti iP X koji je zaista nešto novo iz Apple kuhinje.
Ja upravo mislim suprotno. Jeste iP8 nesto vec vidjeno, ali je isto tako i provereno dok sa X ne znas tacno na cemu si. Mogu izbaciti njegovog naslednika sa dosta razlicitih stvari. Po mom misljenju X je jos uvek neki vid koncepta, nisu napravili dobar posao kao Samsung. Tacno je, prodavace se u pocetku kao lud ali sam siguran da ce i 8 ici kao alva, pre svega jer vecina ljudi u celom svetu uzima telefone na ugovor a tu su razlike minimalne izmedju cena novih i proslogodisnjih modela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Evindzer »

Joxy napisao: Jeste iP8 nesto vec vidjeno, ali je isto tako i provereno dok sa X ne znas tacno na cemu si. (...) Po mom misljenju X je jos uvek neki vid koncepta, nisu napravili dobar posao kao Samsung.
Slažem se.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od znemanja »

Joxy napisao: Ja upravo mislim suprotno. Jeste iP8 nesto vec vidjeno, ali je isto tako i provereno dok sa X ne znas tacno na cemu si. Mogu izbaciti njegovog naslednika sa dosta razlicitih stvari. Po mom misljenju X je jos uvek neki vid koncepta, nisu napravili dobar posao kao Samsung. Tacno je, prodavace se u pocetku kao lud ali sam siguran da ce i 8 ici kao alva, pre svega jer vecina ljudi u celom svetu uzima telefone na ugovor a tu su razlike minimalne izmedju cena novih i proslogodisnjih modela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa baš zato što je iP X nešto novo to će privući korisnike jer im je dosadio isti dizajn. Upravo loša prodaja iP8/8 plus pokazuje predhodno napisano, svi čekaju iP X. Osim što nema FP, većih mana nema, dobor cena je paprena, ali ne toliko veća od premimum modela ostalih proizvođača.
Lično kada bih se vraćao na iOS kupio bih iP X jer me smorio dizajan na 8/8 plus koji je već četiri godine isti.



Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od Batak »

Ne verujem da ce Apple nesto posebno menjati kod naslednika X modela. Ovo samo pokazuje u kom pravcu idu. Ja 8 ne bih ni razmatrao jer je "isto" kao i pre. X je vec druga prica i, kome ne smeta debilno izbacivanje fp-a, nema sta da razmatra.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Apple iPhone 8 plus

Post od iLuka »

meni je ugovor istekao i sad cekam kraj sledece nedelje mada sumnjam da ce kod nas X skoro...

ako bude nekih informacija koje mi se budu svidele, narocito cena kod mts-a, vezano za ovaj model - sacekacu ga i uzeti a ako bude dugo cekanje i/ili bez ikakvih najava za nase trziste - uzecu oko 15.11. iphone 8 plus...

vise bih voleo X ali ni najmanje se necu ustezati da uzmem ip8 pod sticajem raznih okolnosti...

Odgovori