Apple iPhone X (10)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Green napisao:I pre mene su mnogi "prozivali" Apple korisnike, pa nikom nista. Nego, forum je postao premekan, a sve u skladu s danasnjim modernim trendovima o zastiti raznoraznih ljudskih prava i slicnih budalastina. Zbog toga sam ja "udarna igla". :roll:
Jeste, nove generacije su mekane, ali kad dođemo na Mobilni Svet, ti si tu da nas očeličiš. :D Tako da na kraju ovde ostanu samo čvrsti momci, ostali pobegnu mami pod suknju. :lol:

Možda da staviš Klint Istvuda na avatar, ili da ti admini zalepe tako neki čin. :D
goran_mias napisao: Gde je Android jos uvek iza iOS su Aplikacije, tacnije velik broj aplikacija je kvalitetnije uradjeno za iOS platformu i njihovo koriscenje na iOS platformi je za mene mnogo bolje korisnicko iskustvo u odnosu na njihovo koriscenje na Andorid platformi, meni se cini kao da developeri vise radnih sati ulazu u razvoj aplikacija za iOS.
znemanja napisao:Osim sa prvim dela posta, sa drugim delom se slažem. Primetio sam da su app na iOS vizielno dopadljivije, "utegnutije" u odnosu na istu app na Androidu. Ekosistem je uvek bio i ostao svetla tačka Apple i nešto što korisnici iOS jako vole. App za iOS su odlične, vizuelno dobro urađene i dosta kvalitetne. Mislim da je i kontrola app na App store-u nesto kompleksnija nego na Play store-u.
Ovo sam i ja pokušavao da kažem sve vreme. Aplikacije su lepše urađene.

Ali za naše tržište ipak situacija nije baš toliko sjajna. Dok to za estetiku stoji, i za kvalitet aplikacija generalno, ipak kod nas dominira Android, i kad se kod nas neka aplikacija pojavi, prvo se za Android pojavi. Ako je to nekome i bitno... Mislim na one aplikacije tipa kao za taksi. Naravno, uradiće brzo i za iOS aplikaciju, ali ipak. Po dostupnosti različitih aplikacija Android je kod nas u blagoj prednosti po onome što sam video. I to što bi Apple trebao napokon da napravi App Store za naše tržište...
Green napisao:E ajde samo izbacite to "ekosistem" iz recnika.
Svi ostali su operativni sistemi, a kod Apple-a je to "ekosistem". Da nije mozda stvoren prirodnim putem? :roll:
Mislim da je to dobra reč, i da svi imaju zapravo ekosistem, pitanje je samo koliko bogat ili koliko kompletan.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao:Mislim da je to dobra reč, i da svi imaju zapravo ekosistem, pitanje je samo koliko bogat ili koliko kompletan.
Apsolutno. Svaki OS je ekosistem za sebe. Neki su manje, a neki više razvijeni. Apple je to odlično odradio, ali po ceni potpune zatvorenosti sistema i kontrole korisnika. To naravno ne mora biti loše za neke korisnike dok će drugima smetati. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Znaci tezimo ka tome da se operativni sistemi u bliskoj buducnosti nece smatrati samo mnostvom iskucanog koda.
Pa da, bas kao u filmu "Her", gde lik vremenom pocinje gajiti ozbiljna osecanja prema vestackoj inteligenciji umilnog zenskog glasa.
Divno, jedva cekam da se jedan takav smokljan pojavi i ovde na forumu. Transhumanizam kuca na velika vrata.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Naravno da nije samo mnoštvo iskucanog koda. Kad je masa pljuvala Windows Phone, čak i dok nije bagovao, bilo je "ali ne možeš da sistem gledaš sam za sebe, nego su bitne i aplikacije". U fazonu džaba što je kod takav da sistem radi glatko i na slabom hardveru kad je operativnom sistemu slab ekosistem. (Dakle OS je ipak loš.)

Au, koji dvostruki standardi. :lol: Sad kad je posao na pljuvanju Windows Phona završen, sad odjednom ekosistem ne postoji. :D

Tako da da, ekosistem postoji, i veoma je bitan. I nema nikakve veze sa osećanjima. Sasvim objektivna stvar.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Kako bre nema veze sa osecanjima kad ste svi privrzeni svojim telefonima i "ekosistemima" kao kucni ljubimci prema svojim vlasnicima.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Apple iPhone X (10)

Post od ciklon »

Какав, бре, екосистем? Ево мало штива за читање, да се не бисте „фрљали с изрази” што бисмо ми сељаци рекли:
https://bit.ly/2GFm78e

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Apple iPhone X (10)

Post od goran_mias »

Momci, znamo sta je ekosistem, a takodje se zna da se celi sistemi: uredjaji, operativni sistemi, aplikacije i nacini medjusobne povezanosti i rada nazivaju ekosistemi. To nisu ljudi na forumu smislilu vec se koristi u celom svetu (mozete videti na netu)

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Apple iPhone X (10)

Post od ciklon »

Не, користи се израз „дигитални екосистем” ради стриктне дистинкције од „обичног” екосистема:
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_ecosystem

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

ciklon, ma sta se trudis.
Vidis i sam kako je Apple-ova sugava filozofija po koz na koji put pokazala koilko manipulise svescu populacije. Pre pojave iOS-a niko taj termin u ovoj sferi nije koristio. Sad kad imamo vise raznoraznih Apple uredjaja, Mac OS X i iOS operativni sistemi su objedinjeni u "ekosistem".
Po tome im nijedna sekta nije ravna, a to nisu ljudi po forumima smislili, vec se koristi u celom svetu (mozete videti na netu). 8)
Jos jedan tipican primer je i kult zvan "Tesla" u auto svetu, ali to je druga tema, iako je koncept potpuno isti.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od znemanja »

Kada sam rekao ekosistem, naravno da sam mislio na digitalni ekosistem, to se podrazumeva kada pričamo o uređajima.

Svakako da je to Apple uradio na fenomenalan način i to je nešto što kupi korisnike iOS uređaja. Zatvorenost iOS se ne oseća kada koristiš više njihove uređaja. Naravno, ta ograničenost izbora nekome smeta, ali zato je tu otvoreni Android, pa ko šta voli.

Digitalni Apple ekosistem je nešto što je bila njihova vizija još od prvog iPhone, iPad-a i ostalih uređaja. Taj nivo digitalnog ekosistem nijedan drugi proizvođač nije uspo da dosegne, a nije da nisu pokušali.

Green, upozorio sam Miodraga u pogledu njegovg pisanja, a sada moram i tebe. Jasno je da ne preferiraš taj zatvoreni krug koji Apple kreira, ali ekstremno je da nazivaš korisnike istog članovima sekte i sl. Jednostavno, nekome savršeno odgovara to što Apple nudi, neki su malo više privrženi određenom brendu, ali to je njihovo pravo i nije pravedno da zbog toga budu etiketirani. Takođe, ima mnogo ekstremnijih primera privrženosti. Kako bi onda nazvao navijače određenog sportskog kluba koji su daleko radikalniji u iskazivanju "ljubavi" prema tom klubu. Dakle, Apple korisnici su se samo pronašli u tom digitalnom ekosistemu i jako su zadovoljni sa istim, stoga to nije razlog da budi prozivani i sl.



Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Apple iPhone X (10)

Post od goran_mias »

ciklon, kada pisemo ovde o ekosistemu naravno da mislimo o digitalnom ekosistemu, ne mislimo sigurno o ekosistemu mora.

Green, ti si opcinjen mrznjom prema iOS-u i korisnicima Apple uredjaja i prosto ne znas vise sta da pises negativno pa si se uhvatio termina koji se koriste i pravis analizu koriscenja istog u sto negativnijem kontekstu. Imas mnogo pametnijih stvari gde mozes da ispucas tu negativnost iz sebe.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

^ Majstore, prekratko si ti na forumu da bi moje komentare na racun iOS-a i Apple-a okarakterisao kao "mrznja". Ni jednom u ovih 14 godina bistvovanja na forumu tu rec nisam upotrebio u bilo kom kontekstu.

A ovde imas i nekih legendarnih clanova koji su bas tu rec vec mali milion puta isturili u prvi plan, pokazujuci koliku averziju imaju prema jednom drugom digitalnom "ekosistemu". A sta su sve pisali o korisnicima istog, necemo ovom prilikom.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Jasno je da ne moraš da iskoristiš glagol "mrzeti" da bi iskazao da nekoga ili nešto mrziš. Recimo, dovoljno je nazivati korisnike određenog digitalnog ekosistema sektom. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

U redu, objasniste šta je digitalni ekosistem. A sad mi recite šta je analogni ekosistem, molim lepo. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone X (10)

Post od miodrage »

Ne samo clanovima sekte, sto je skoro pa pohvalno, nego i ovcama, ludacimai sta ti ja znam cime sve ne.
Znaci sve sto Zelenko misli o ljudima koji imaju ne-Android, to ja isto sve o njemu i svima koji koriste Android. Vrlo prosto.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

O samim ljudima nista lose, jer za to ne postoji razlog. Ali o pisanju raznih budalastina i tvrdoglavosti da se te budalastine ne prihvataju kao takve, je vec druga prica.

A to sto vi (uglavnom uvek iste face) smatrate da je to neka vrsta "mrznje" moze biti samo vas problem. Onaj ko je makar malo realan i racionalan, nece mu biti tesko shvatiti sta je "pisac" hteo da kaze. Vrlo prosto.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Ne vidim zašto on gleda samo Samsung ili iPhone X. A drugo, tako brzo da proda telefon jer se puni 3 sata... Sigurno bi se sa drugim punjačem punio brzo. Imaće on neki problem tako i sa Samsungom. Ako je imao tako kratko iPhone X, pa ga prodao, onda je to neko ko neće ni trunku truda da uloži u rešavanje problema kakvih svugde ima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Braćo, koliko se sad kreće IPX star pola godine, savršeno očuvan? Hvala unapred.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Apple iPhone X (10)

Post od siki069 »

Novi se kreću ovako:

Iphone X Space Grey 64GB EU 885 evra
Iphone X Silver 64GB EU 885 evra
Iphone X Space Grey 256GB EU 1.010 evra
Iphone X Silver 256GB EU 1.010 evra

Polovni? Čim je telefon izneti iz radnje, odmah cena ide 100 do 200 evra niže od navedene.

Stari 6 meseci?
Odmah je jeftiniji 300 do 400 evra od navedene cene.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Znači, tražiti 800€ za pola godine star IPX je bezobrazluk. Hvala za informacije. :)

Odgovori