iPhone 7 Plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: iPhone 7 Plus

Post od dusan87vr »

Pozdrav.. Zanima me da li neko licno koristi ovaj mob. ? I kako ga sluzi ? Da li vredi dati skoro 200e vise u odnosu na 6s plus.. ? Hvala

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7 Plus

Post od iLuka »

pozdrav,
mislim da sam ja kompetentan da kazem svoje misljenje bar pa ti zakljuci.
Licno mislim da ne vredi te razlike u ceni jer za nju mozes da uzmes jos jedan dobar apple uredjaj.

Nista revolucionarno neces dobiti pa cak ni dosta bollju kameru, ekran ni bateriju. sve je bolje ali, po meni, nedovoljno. A nosio sam skoro sve apple modele po minimum 6 meseci...

Imao sam prilike da koristim 7+ i manju 7icu koju sam zamenio za SE koji sada nosim.

prilicno je naduvana prica oko ovogodisnjih modela 7 i 7+, ne znam zasto su to uradili, ali su ih dosta zakinuli na poboljsanjima u odnosu na 6s plus a cenu podigli.

sada je 6s+ oko 500, 520 nov sa mreze (ja ti preporucujem da uzmes sa mreze jer je bolja podrska) dok je 7+ minimum 750-800...

naravno, ako imas ''dosta'' para za svoje potrebe mozes da uzmes 7+, nece se raspasti i slicno ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 7 Plus

Post od Azimuth »

iLuka napisao:pozdrav,
prilicno je naduvana prica oko ovogodisnjih modela 7 i 7+, ne znam zasto su to uradili, ali su ih dosta zakinuli na poboljsanjima u odnosu na 6s plus a cenu podigli.
Razlog je zapravo prilično jednostavan. Prvo, malo toga se može uraditi sa postojećim hardverom, a to opet vodi ka tome da su morali ostaviti više prostora kako bi za deceniju od prvog telefona napravili mini revoluciju i veći skok. iPhone 7+ je u neku ruku prelazno rešenje do ovog novog, zato po prvi put i nije menjan izgled u 3 generacije. Kruže priče da će ove godine izbaciti 3 telefona, od kojih će jedan biti flagship, a druga dva manja i zakinuta za više tj menje funkcija. To je u jednu ruku dobro, jer će se znati koji telefon je kome namenjen, ali sa druge strane ono što mi se ne sviđa je to što će taj flagship biti osetno skuplji od druga dva.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 7 Plus

Post od iamivan »

Ja koliko sam čitao, ove godine izlaze tri telefona, od kojih će dva biti S verzije trenutne generacije (7S i 7S+) i jedan kojim će obeležiti tu deceniju postojanja iPhone-a. Dakle 7S(+) će verovatno izgledati isto kao sadašnje sedmice uz neka unapređenja ispod haube, a ovaj novi će verovatno biti verzija sa zakrivljenim ekranom i bez home dugmeta.

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 7 Plus

Post od znemanja »

Istu informaciju sam pročitao, ali mi je to bezveze. Kupci iPhone nisu oduševljeni sa iP7/7 plus, ako izbace S verzije sa istim dizajnom i blagim unapređenjima ispod haube, ko će to da kupi. S' druge strane ako bude stvarno treći model, jubilarni, koji će dizajnerski i hardverski da odskače od predhodnih modela, svi će želeti taj model da kupe. Potencijalni i7S/iP7S plus neće biti jeftini, stoga ljubitelji će dodati tih par stotina $ i pazariti taj treći najnapredniji model.
Kao sto je Samsung napravio presedan i preskočio Note 6, mislim da i Apple može da preskoči S verziju iP7 i predstavi iP8/iP8 plus.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 7 Plus

Post od Alsap »

Vidi, nije bas da se ne vidi unapredjenje, bolja je kamera, narocito uvece, zvuk je bolji, ekran takodje, nova home tipka je odlicno resena.Jet black izgleda prelepo.E sad, da li je to nekome dovoljno...meni licno nije, vec sam napisao, glupo potrosenih 250e, sa 6s na 7.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7 Plus

Post od iLuka »

ja sam puno citao o tome jer me prosto to zanima. Na netu je mnogo blo komentara da je bolje preskociti ovu godinu ali kad sam uzeo i ja ip7 stvarno nisam mogao da verujem koliko je stvarno smesno dati tu razliku u kesu...
mene je cak i isto kostao kao i prethodni 6s plus ali ipak nisam mogao da predjem preko tih 200+eur koliko je ustvari skuplji...
dao bratu ip7 i uzeo sebi SE :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 7 Plus

Post od Adams »

Pozdrav ljudi, nije me bilo jedno 7-8 meseci na forumu, pa sam ,,ispao''iz priče.

Zanima me da li je na iPhone-u moguće puštati YouTube snimke u pozadini, ali bez one fore da pustiš preko brauzera, pa izađeš, pa puštaš iz control-a. Na Androidu, Mozila omogućava to, da se ide između tabova, koriste druge aplikacije itd, pa me zanima da li je iP napredovao u tom pogledu.

Thanks!
Nokia Lumia 1520

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7 Plus

Post od iLuka »

postojala je aplikacija ali je ja vise ne vidim na app store... posle toga nisam ni pokusavao tako nesto...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 7 Plus

Post od Adams »

iLuka, Hvala.

Ništa, baš smor ondaK. Prilično korisna stvar, a oni tako...
Nokia Lumia 1520

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 7 Plus

Post od Azimuth »

Negde sam nešto pročitao pa probaj da izguglaš, navodno može da se instalira youtube++ i bez JB-a, a on radi baš ovo što tražiš.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 7 Plus

Post od Evindzer »


Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 7 Plus

Post od Evindzer »


joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: iPhone 7 Plus

Post od joa_d »

Momci, koliko treba na ovom modelu da se napuni baterija? Cula sam da se bas dugo puni sto meni nikako ne odgovara :uhuh:

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: iPhone 7 Plus

Post od Batak »

Dugo je punjenje, skoro 3h.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: iPhone 7 Plus

Post od joa_d »

A koliki SOT moze da izvuce?

Vaša poruka sadrži 28 karaktera

Odgovori