Icloud i prevare

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Icloud i prevare

Post od jedandecak »

S`obzirom da mi u servisu dolaze ljudi koji su prevareni i koji su kupili Iphone zakljucan na icloud zeleo bih da ovim putem upozorim clanove foruma i posetioce istog na masovna desavanja ovog tipa.
Naime sta se desava ljudi kupuju lepo, nekada i ekstra ocuvan iphone (5,6,5c,6s) i placaju za to po vise stotina evra.
Kada dodju i kazem im da ne postoji nacin da se tako nesto otkljuca ne veruju mi i misle da zelim da ih prevarim i otkupim telefon za 5x manju cifru od koje su ga platili. Da rezimiram vodite racuna prilikom kupovine preko sajta ili licno proverite imei broj i ako niste sigurni konsultujte se sa nekim ko se razume. Telefon moze biti ocuvan i lep ali ako je zakljucan najvise sto vredi jeste 50e tj po ceni ocuvanosti LCD ostali delovi su nebitni.
Primer otac je sa sinom kupio preko kupujemprodajem iphone 5s Imei sa zadnje strane je ok ali je prepakovan i unutra ubacena maticna od iphone 5s skinutog sa icloud-a po ceni od 200e. Kada sam mu rekao da taj telefon vredi maximum 40e poceo je da preti inspekcijom itd. kako ja njega zelim da prevarim sat vremena sam objasnjavao sta je icloud i sta znaci zakljucan na mrezu itd. Vodite racuna i o mogucnostima da se navodno mogu otkljucati. Ne mogu i to su prevare. Icloud je zbog toga i izmisljen i nisu ovi iz Apple budale. Pamet u glavu.

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Icloud i prevare

Post od probotzor »

ja sam mislio da ovo svi znaju

ti ljudi koji ti prete zbog svoje gluposti, ni ne zasluzuju bolje od toga sto su kupili

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Icloud i prevare

Post od Evindzer »

Naravno da ne znaju svi, znamo mi koji se interesujemo za telefone, a običan svet nema pojma. Davno sam negde pisao kako me je prošle godine zvala rođaka iz Podgorice (30 godina - dakle, relativno mlada) da me pita za savet pri kupovini telefona, i između ostalog se sablaznila kad sam joj rekao da Ajfon ne radi na Androidu. Ona je od snobova u svom okruženju čula da je Ajfon najbolji telefon, a Android nešto (a nema pojma šta) što se nalazi u najboljim telefonima, i onda, kad je saznala da to dvoje ne ide jedno iz drugo, bila je jako razočarana i u dilemi šta da kupi. A ogroman procenat starije generacije ljudi nikad nije čuo ni za server, niti zna šta je operativni sistem, a mnogi takvi, iz mog ličnog okruženja, ne znaju ni princip na kome radi internet, misle da je to nešto što je ugrađeno u lap top ili telefon, pa se pomalo troši kao što bi se trošio sapun nakon svakog pranja ruku. Možda mi nećete verovati, ali zaista je tako.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Haha verujem da je tako ovo sam postavio cisto da ako neko googla i zainteresuje se za icloud moze da procita i shvati pre nego sto kupi isti... Ima jos jedan problem a to su zakljucani telefoni na domace mreze. Skupo je otkljucavanje a nekad i bezvredno , tako da telefoni zakljucani na mts, telenor, vip nikada ALI NIKADA NE MOGU IMATI ceni priblizno sim free iphonu. Jer domaci operateri iako ih neko otkljuca umeju da zakljucaju isti telefon ponovo. Takodje iphone iz Austrije vredi manje nego iphone iz npr Spanije razlog je taj da je Austrija zemlja sa najskupljom cenom otkljucavanja iphone-a. 5ca se ne isplati a da ne govorimo o 4, 4s itd 5s mozda nekome...


Sent from my iPhone using Tapatalk

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Icloud i prevare

Post od siki069 »

Kako to domaći operatrei ponovo zaključaju otključan telefon?
Daljinski?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Icloud i prevare

Post od Azimuth »

Nikako. To je nemoguće. Istina je da postoji worldwide unlock. Problem je u tome što se dešava random da se nekome telefon ponovo zaključa posle apdejta i/ili restore, a takvo otključavanje nije baš jeftino (oko 90€). Dakle, nema to veze sa operaterom nego je prosto do tog konkretnog telefona. Još niko nije odgonetnuo zašto se to jednima dešava a drugima ne.

Sent from my SM-G935F

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Icloud i prevare

Post od siki069 »

Znam da je to nemoguće. Ali dečak tvrdi da je moguće, pa njega pitam da objasni kako daljinski zaključavaju.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Da li daljinski ili uz pomoc magije ne znam, govorim iz iskustva kolegi su se vracali telefoni iz telenora ponovo se zakljucaju pa je morao novac da vraca ljudima, meni je skoro dosao iphone 6s otkljucan, posle nedelju dana sam ga prodao. Ja koristim dve mreze i znam da je radio na obe proverio sam ga. Kada sam prodao fon covek se vratio sa letovanja i pizdi na mene jer mu fon prima samo MTS karticu. A ja sam ViP i Telenor. Jedino logicno objasnjenje mi je da ovi nasi namerno to rade ili random, ali rade ocigledno. Takve neprijtnosti nisam imao sa Iphonovima iz inostranstva a otkljucao sam ih dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Eto da dodam zaboravih da napisem ovo se desava sa fonovima koji su pod ugovornom obavezom. Iz USA npr se desava da neko prijavi fon ukradenim i uzme nov stari posalje ovde Ali postoji rizik da se zakljuca ponovo prilikom prvog update. Ja jos takav slucaj nisam imao izbegavam te varijante maximalno. Osim ako musterija zahteva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Icloud i prevare

Post od Azimuth »

Ne znam da li si serviser ili nisi, ali brkaš pojmove. Skratiću priču. Postoje telefoni koji su icloud zaključani tj oni kradeni. Postoje telefoni zaključani na mrežu tj telefoni koji nisu simfree. I postoje telefoni koji su blacklisted tj koji su prodati i onda prijavljeni kao ukradeni (obično se to dešava u americi zbog njihovog zakona).
Očigledno da si tek ušao u priču sa Eplom i da ne znaš mnogo toga. Nemoj unositi pometnju u redove, nemoj buniti ljude. Razumem tvoju dobru volju i želju da pomogneš kako se neko ne bi zeznuo, ali ovim nepotpunim informacijama i nagađanjima samo još više zbunjuješ ljude.

Sent from my SM-G935F

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Prijatelju ja tacno znam sta pisem i ako procitas videces da sam jasno stavio da je icloud jedno a zakljucavanje na mrezu drugo icloud se ne otkljucava moze po extremnoj ceni ali ti niko ne garantuje uspeh. I da blaclisted telefoni npr Sprint mreza iz USA se MOZE otkljucati ali dolazi do toga da se zakljuca posle nekog vremena tj moze se desiti i procedura je skuplja naravno i ne postoje garancije i povracaj novca za taj proces I kada kazem da sam Imao ja licno slucaj da je MTS zakljucao telefon nema razloga da lazem jer sam ja najebao zbog toga. E sada ono sto ne znam to je da li je telefon blacklisted ili ne ,stvarno pojma nemam. Znam da mi ga je covek vratio i imao sam neprijatnos zbog istog. Nisam ga ja otkljucavao vec sam ga kupio otkljucanog i nisam proveravao isti preko servera. I nemoj da me pravis budalom jer jako dobro znam sta govorim i pisem ovde upozoravam ljude da ne nasedaju i da otvore cetvoro oci kada kupuju iphone. Samsungov FRP otkljucam za 10 min Iphonov icloud nikada nisam niti cu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Icloud i prevare

Post od Azimuth »

Ne pravim te ja budalom, to mozes samo sam da uradis.
Ponovicu, ti ako si uspeo da otkljucas makar jedan telefon koji je iColud zakljucan, mozes da se obogatis preko noci. Prodaj tu foru ili prosto otkljucavaj takve telefone i prodaj ih za 4-5 puta vece sifre. Ja kazem da je nemoguce otkljucati iColud zakljucan telefon osim ako ne znas mail i sifru. Ako vec tvrdis da je moguce to uraditi i da to jesi uradio (cena nije bitna), objasni nam ovde proceduru pa da i mi nesto novo saznamo.
Drugo, blacklisted iphone je zapravo telefon koji je prijavljen kao ukraden/nestao. Ideja je da postoji jedna baza kod operatera sa takvim telefonima i oni prosto mogu da lociraju telefon gde god da ga koristis. Zasto to postoji? Pre svega zbog kriminala (ne mislim na kradju telefona koliko na neka ozbiljnija krivicna dela). U EU ovakva ideja se javila jos 2002, a prva baza je formirana i podeljena dve godine kasnije. Posle toga se isto to uradilo i u ostatku sveta. Telefon moze da se skine sa "crne liste" ali samo i iskljucivo sa dokazom o kupovini (racun, licna karta, ugovor i sl.).

Elem, da ne duzim previse. Rekao sam sta sam imao na ovu temu. Prevare postoje i treba biti obazriv. Pre svake kupovine, pa cak i novog telefona iz oglasa, treba sve proveriti (nesto od toga je besplatno, a nesto se placa minimalno i sve se radi preko interneta).

I skrenucu ti paznju da je na forumu zabranjeno reklamiranje servisa. Razumem da pokusavas da dobijes neke nove musterije, ali smo ovde pre svega da pomognemo jedni drugima kako bismo sami resili problem i kako ne bismo placali serviserima za neke elementarne stvari koje se resavaju u par minuta i u kucnoj radinosti. Svaki tvoj post sadrzi neki vid reklame, pa tako npr kazes da se nesto moze lako uraditi, ali da to kosta XXX dinara. Ili da imas iskustva, ali da ne mozes da garantujes uspeh, ali svakako da to naplacujes. Ako znas kako se nesto radi, podeli tu informaciju sa ostaim clanovima pa neka ustede neki dinar. Ako neces da podelis tu informaciju vec samo da navuces "musterije" ili sebe izreklamiras, onda znaj da ce takvi postoji biti sankcionisani.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Jel ti citas sta je napisano ili ne rekao sam icloud se ne otkljucava ne otkljucava!postoji navodno mogucnost ali ja to ne radim nisam nikada i niti cu procitaj moju poslednju recenicu i ne reklamiram se niti bilo sta. Nisam nikome ponudio da otkljuca Icloud vec sam otvorio temu da ljudi procitaju i shvate kao sto sam u nekom postu naveo ako googlaju i nalete na ovaj forum da vide sami i procitaju da je to nemoguce . Da ne bacaju pare i da ne nasedaju na price o navodnom otkljucavanju. Da ne bacaju novac na otkljucavanja ili kupovinu istih icloud zakljucanih iphonova. I ne reklamiram se uopste ne radim online nista ama bas nista. Naveo sam primere sta se desavalo licno meni i ljudima koje poznajem. Da bih kazem ponovo skrenuo paznju na prevare, a ne da bih ja varao ili naplacivao nesto nigde nisam spomenuo servis niti grad ili selo u kojem radim. Da rezimiram icloud se NE otkljucava, iphone otkljucan sa neke mreze moze se desiti da se zakljuca random ili kako god. jos jedna stvar jesam rekao da postoji mogucnost da se otkljuca ,koji ja nisam ponavljam NISAM koristio, ali da li je proverena ne znam jer ne zelim da se bakcem sa time i da se igram necijim parama. Tako da ne mogu da podelim ni sa kim to znanje. I nadji mi molim te gde sam napisao da sam Bas ja otkljucao neki icloud telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Icloud i prevare

Post od probotzor »

napisao si da moze po ekstremnoj ceni ali da niko ne garantuje uspeh -.-

lepo ti je covek ukazao na propuste, a ti se ljutis

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Bingo da rekao sam i reci cu ponovo ali takodje sam rekao da ja to nisam radio niti cu. Poznajem ljude koji to rade da li su uspeli ili ne ne znam. Mogao bih i ja da probam ali bas da se igram sa tudjim parama necu doduse necu ni sa svojim. A kada kazem extremna cena to je neka cena gde se ne isplati otkljucavati 5s a kamoli 4,4s ili 5. Pa sami zakljucite koliko kosta i da li se isplati. I da se razumemo svaki iole ozbiljniji servis moze to odraditi odnosno da pokusa ali uspeh nije zagarantovan nisam izmislio toplu vodu. Samo je pitanje da li zele da se upustaju u taj poduhvat ili ne koji traje recimo mesec dana i ponavljam prolaznost je mala a povracaja novca nema. I prema tome dolazimo do tacke gde ja ponovo kazem icloud se ne otkljucava ne i ne. To su sarene lazi i prevare kada neko kaze sa sigurnoscu da otkljucava. I naravno da se ljutim jer sam dobronamerno naceo temu i pisem nesto sto radim svakoga dana i sa cime se susrecem da ljudi ne nasedaju na prevare, a on baja posisao svu pamet sveta pa mene nasao da uci O telefonima zakljucanim na mrezu i razlici izmedju iclouda. Pa jos me pravi prevarantom da sam pisao kako otkljucavam icloud. I jos se reklamiram. Jedino sto sam rekao a to je da se telefon sa mreze otkljucava ali i da variraju cene od zemlje do zemlje i od operatera zavisi cena otkljucavanja i samim tim isplativost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Icloud i prevare

Post od Azimuth »

Presipaš iz šupljeg u prazno i opet ništa konkretno nisi rekao. Daj nam cifre, daj nam način na koji se vrši to icloud otkljucavanje, daj nam nešto opipljivo. Isto tako, kako skidaš sa "crne liste" telefon kada nemaš nikakav dokaz o kupovini? Ja znam da ce ti tražiti broj ugovora, broj lične karte, broj telefona na koji je uzet taj telefon ukoliko je uzet preko paketa, fiskalni račun itd., i da bez toga ne može da se skine sa liste. Ti tvrdiš da je moguće isto kao i icloud otključavanje. Dakle, daj nam konkretno kako se to radi. I jedno i drugo. Objasni mi. Nama.


I povedi računa o načinu na koji se obraćaš drugim članovima. Svaki naredni post kojim na bilo koji način i sa najmanje nepoštovanja se obratiš nekom od članova, biće momentalno obrisan.

Sent from my SM-G935F

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Icloud i prevare

Post od jedandecak »

Brisi sta hoces, kada bih ti rekao skakao bih sebi i drugim kolegama u stomak, poslovna tajna. Takve stvari nisu besplatne ni za mene. I meni ne daju garanciju da moze biti obavljeno uspesno 100% prolaznost postoji ali zavisi od mnogo faktora (zemlja,operater, duzina ugovora itd). Zbog toga i kazem ko tvrdi da 100% uspeva laze. I ponavljam ja nisam probao znam ko jeste da li je uspeo ne znam. I da me ne bi shvatio pogresno da ovo ne bude vid reklame idite u neki malo ozbiljniji servis raspitajte se nacicete nekoga ko ce vam reci da moze da pokusa ali da ne garantuje. Isto sto sam ovde napisao. Svakako treba probati na vise mesta. Sto se tice cifre reci cu ti od 200e pa na vise. A telefoni sa blackliste zavisi od od operatera neki mogu neki ne. Bitno je da ce ti reci da ne smes da radis update i da povezujes na itunes odnosno smes ali ako ti ga zakljuca posle toga nema povracaja novca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Icloud i prevare

Post od Azimuth »

Ok, besmisleno je bilo šta više pisati na ovu temu. Ništa konkretno ne govoriš, vrtiš neku priču u kojoj nema bukvalno ničega opipljivog, ne želiš da nam otkriješ kako je to moguće otključati i icloud bez znanja mejla i/ili šifre, ne želiš da kažeš ni za to skidanje sa "crne liste", a očigledno da si jedini koji kaže da je moguće sve to odraditi. Ja odgovorno tvrdim da nije i da je sve to jedna ogromna prevara i laž, uzimanje para ljudima koji nisu upućeni u tematiku. Ta cifra od 200 i više evra je apsurdna iz više razloga. Prvo, da bih bio na nuli to znači da neko mora da npr 5s da zamota u recimo 50tak evra i da onda ja nekome platim 200 samo da ne bih bio u minusu jer za 200 nogu da kupim 5s simfree u mint stanju i u garanciji koji nije icloud zaključan i koji nije blacklisted. Drugo, kada se telefon skine sa te liste, a to može da uradi isključivo onaj ko ima neki dokaz o kupovini i apsolutno i niko drugi, tada taj telefon možeš da koristiš normalno i normalno ga dižeš na poslednji iOS. Treće, to oko dizanja iOS-a ima veze sa telefonima koji nisu simfree i koji se koriste uz neku rsim, xsim ili kakvu već karticu koja simulira simfree telefon, i takvi se ne smeju dizati na viši iOS samo iz razloga što će ta kartica prestati da radi u nekom momentu i na nekom iOS-u. Ništa više i nista manje od toga. Četvrto, kada je telefon zaključan na neku mrežu i otključa se "world unlock" metodom, to košta oko 90€ i tada postoji mogućnost da se zaključa kad uradiš restore ili ga podigneš na neki viši iOS.

Da ne dužim priču. Ti si svoje rekao, poštujem dobru volju i prvi post gde skrećeš pažnju ljudima da ne kupuju takve telefone, kao i da provere sve oko telefona pre nego što zavuku ruku u džep. Sve dalje što si napisao prosto ne odgovara istini ili si jedini koji je uspeo nemoguće. Bukvalno.
Da ne bismo vrteli priču u prazno i da se ne bismo natezali u nedogled, smatram da je vreme da se ova tema zaključa.
Svako ko bude imao neku nedoumicu može slobodno da otvori novu temu ili u nekoj od postojećih da pita ono što ga zanima.

Sent from my SM-G935F

Zaključana tema