iPhone 6s Plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

iPhone 6s Plus

Post od zoreli »

Apple iPhone 6s Plus

NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
LAUNCH Announced 2015, September
Status Coming soon. Exp. release 2015, September 25
BODY Dimensions 158.2 x 77.9 x 7.3 mm (6.23 x 3.07 x 0.29 in)
Weight 192 g (6.77 oz)
SIM Nano-SIM
- Fingerprint sensor (Touch ID v2)
- Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certified)
DISPLAY Type LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches (~67.7% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Sapphire crystal glass, oleophobic coating
Ion-strengthened glass, oleophobic coating
- 3D Touch display
- Display Zoom
PLATFORM OS iOS 9
Chipset Apple A9
CPU Dual-core 2 GHz
MEMORY Card slot No
Internal 16/64/128 GB
CAMERA Primary 12 MP, 4608 x 2592 pixels, optical image stabilization, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash
Features Geo-tagging, simultaneous 4K video and 8MP image recording, touch focus, face/smile detection, HDR (photo/panorama)
Video 2160p@30fps, 1080p@60fps,1080p@120fps, 720p@240fps, optical stabilization
Secondary 5 MP, 1080p@30fps, 720p@240fps, face detection, HDR, panorama
SOUND Alert types Vibration, proprietary ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS
NFC Yes (Apple Pay only)
Radio No
USB v2.0, reversible connector
FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Messaging iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Browser HTML5 (Safari)
Java No
- Active noise cancellation with dedicated mic
- Siri natural language commands and dictation
- iCloud cloud service
- iCloud Keychain
- TV-out
- Maps
- Organizer
- Document editor
- Photo/video editor
BATTERY Non-removable Li-Po 2915 mAh battery (11.1 Wh)
Stand-by Up to 384 h (3G)
Talk time Up to 24 h (3G)
Music play Up to 80 h
MISC Colors Space Gray, Silver, Gold, Rose Gold
Price group 9/10

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6s Plus

Post od Evindzer »


fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6s Plus

Post od fannY »

https://www.youtube.com/watch?v=b_1Bgfl6qvk

Evo jedno poredjenje za ljubitelje fotografije. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6s Plus

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=xAeLu9a04oY
"It's ment to be the best oversized iPhone yet." :lol: :lol: :lol: :lol:

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: iPhone 6s

Post od Bodibiber »

Imam ogroman problem sa baterijom na 6s plusu(pored toga sto u njemu imam samsung chip) a to je da se baterija trosi nenormalno brzo. Pokrenuo sam film "Get hard" i za 34 minuta gledanja filma otislo mi je oko 14 posto baterije. Kada se preracuna ispada da bi mi 100 % baterije trajalo tacno 4 sata. Je li moguce da mi je baterija toliko katastrofalna s obzirom da svuda po netu govore da telefon moze da izgura 12 gledanja video(tri puta duze nego sto moze moj telefon). Postavio sam brightness na 50 posto kao sto koriste u svim tim testovima i dobih 3 puta losije vreme trajanja baterije. Ocekivao sam razliku u mozda 20 posto gore dole od tih 12 dobijenih sati na testovima ali 66% posto losiji rezultat ni u ludilu. Eto cisto da dodam da mi je telefon nakacen na 4g bio svo to vreme ako igra neku ulogu. Molim za objasnjeje od vas koji ste vise upuceni u vezi s ovim.

Da dodam, telefon je kupljen nov. Bateriju sam formirao kako dolikuje. Cetiri(ne tri) puta sam cekao da telefonu baterija se isprazni na ispod 5% i punio ga do 100% i ostavio nekih 10-15 minuta duze da jos puni cisto ako pokazatelj stanja baterije nije dobro kalibriran. Prvi put kada sam ga punio telefon sam ugasio a ostala 3 puta sam ga ostavio upaljenjm ali ga nisam ni jednom dotakao, cak sta vise pogasio sam wifi i mobile data tako da nikakvog praznjenja baterija tokom punjenja nije bilo. U cemu gresim i kako je moguce da su mi rezultati baterije tako mizerni
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 21. Okt 2015. 08:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: iPhone 6s

Post od goran_mias »

^ odakle si pokrenuo film?

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: iPhone 6s

Post od Bodibiber »

Sa vlc playerom. Znam da online ako gledam trosi vise. 50 posto brightness, rezolucija filma 720p, upaljen 4g i povezan na vpn(posto sam u kini).

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6s

Post od 1808 »

Bodibiber napisao:.... s obzirom da svuda po netu govore da telefon moze da izgura 12 gledanja video....i
Pročitaj malo bolje kako se vrše ti testovi izdržljivosti baterije. Na GSM Areni kažu da video reprodukciju testiraju sa materijalom standardne rezolucije (720x576), 50% osvetljenost ekrana i u Airplane modu. (dakle sva komunikacija je isključena). Ovo su ipak dosta drukčiji uslovi, pa nije ni čudo što su iskazali duže trajanje baterije.

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: iPhone 6s

Post od Bodibiber »

Znam kako se rade testovi tj da se stavlja u airplane mode ali rezolucija videa koja se koristi je razlicita, mnogi sajtovi koriste 720p. Probacu ga veceras staviti u airplane mod ali iole inteligentna osoba moze zakljuciti da ne moze sa 4 sata gledanja videa uz airplane mod da skoci na 12. Uostalom kada uporedim ovih 4 sata na iphone-u sa note 3 baterijom pre 2 godine kada sam ga kupio isto dobijem ogromnu razliku posto mi je note 3 uz upaljen 3g izvlacio oko 11 sati gledanja videa(hd materijal)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 6s

Post od Green »

11 sati si buljio u ekran? Svaka cast na izdrzljivosti ...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Ja na obicnom 6 izvlacim oko 7h sot na 26h stendby-a. Za mene i moje potrebe je puna kapa.
Doduse, ne gledam filmove na telefonu, to mi je apsurdno na tako malom displeju, za takve stvari iskljucivo mirroring pa na tv i kokice u krilo.
Inace, imas 6s+ temu, nemas razloga ovde da pises o tom telefonu kada je tema namenjena za manji model.

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: iPhone 6s

Post od Bodibiber »

Naravno da nisam gledao 11 sati u ekran, treba ovde u Kini kao kontrolor kvaliteta i da se radi za ovu veliku platu. Pogledao sam jedan film od sat i po, video koliko se za to vreme baterije potrosilo i jednostavnom racunicom dosao do toga da bi baterija izdrzala izmedju 10-11 sati gledanja filmova u zavisnosti kakav tip bi filma bio(da li je film sa mnogo mracnih scena-manja potrosnja baterije; film sa mnogo svetlih scena veca potrosnja baterije).

Ovde sam postavio pitanje posto je tema za 6s plus mnogo manje posecena a meni treba odgovor sto pre da znam sta mi je ciniti...a cek, koliko ja kontam smisao foruma i jeste da pomognemo jedni drugima a ne da pametujemo. Jesam li u pravu.
Poslednja izmena od Azimuth u Sre, 21. Okt 2015. 14:24, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Vodi racuna kako se obracas drugim clanovima. Bilo kakvo vredjanje, u bilo kakvom smislu, najstrozije je zabranjeno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Prvo, nemoj biti bezobrazan i vredjati druge clanove.
Drugo, mene niti bilo koga drugog ne zanima koja je tema posecena a koja nije. Zna se gde se sta pise. Kad napises nesto, ta tema "sija" pa ko hoce pogledace je.
Trece, tvoji postovi ce biti prebaceni u odgovarajucu temu i ovaj deo sa vredjanjem ce biti uklonjen. U buduce vodi racuna gde pises i sta pises.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s Plus

Post od novak »

Ne mozes praviti zakljucak koliko traje baterija na osnovu podatka koliko je ostalo nakon sat vremena.
Stavi telefon u airplane mod, pusti neki maraton i testiraj.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: iPhone 6s Plus

Post od siki069 »

iPhone 6s plus prima pozive dok je Aero plan režimu?
Vređa zdravu logiku, ako treba da bude nedospupan da bi odgledao film.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s Plus

Post od novak »

Covjek se zali kako mu baterija dok gleda video traje kratko, a na netu pise da bi trebala da traje 12 sati.
Forumasi mu odgovorili da se testiranje radi kada je uredjaj u airplane modu, medjutim on i dalje nepovjerljiv. Eh koji je nacin da otkrije ima li problem sa baterijom osim da uradi testiranje

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: iPhone 6s Plus

Post od Krile007 »

Pozdrav drugari :)

Koliko sam video na netu ne postoji šansa da se proveri koji je čip u novom ajfonu, ali rekoh da proverim sa vama?

Inače uzimam ga sutra u iStyle, uzeo sam ga preko firme pa je PDV povratni i naravno nisam napravio grešku kao sa sadašnjim da zbog cene uzmem 16gb :uhuh: nikako :uhuh: tako da uzimam 64bg, nadam se da će biti dosta. To je ujedno i jedan od glavnih razloga zašto uzimam ovaj "novi" ajfon :D

Jedina stvar koja me jako nervira je što ću uzeti nov telefon a neće izgledati drugačije ni najmanje, čak ni boja :smutny: imam silver i ne uzima mi se space gray jer mi se više sviđa bela boja napred a sa druge strane zlatni je "too much gay" :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 6s Plus

Post od iamivan »

Baraba napisao:How to check if you have TSMC or Samsung chip in your iPhone 6s
http://www.idownloadblog.com/2015/10/08 ... iphone-6s/
http://www.iclarified.com/51871/how-to- ... ng-or-tsmc


iPhone 6s with TSMC chip shown to run cooler, offer better battery performance than Samsung A9 processor models [Videos]
http://9to5mac.com/2015/10/08/tsmc-ipho ... -chipgate/
Baraba je postavio ovo, pa ti baci pogled.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s Plus

Post od Azimuth »

novak napisao:Eh koji je nacin da otkrije ima li problem sa baterijom osim da uradi testiranje
Postoje dva nacina. U kucnoj radinosti moze da uradi jb i preko nekog od tvikova vidi koliki je kapacitet baterije. Drugi je da ga nosi u servis na dijagnostiku.

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: iPhone 6s Plus

Post od Krile007 »

iamivan,

Hvala na odgovoru ali video sam to. Mislio sam pre otvaranja, neka vrsta specifikacije negde, po serijskom broju ili nečemu da mogu da vidim. Pre otvara njihovog "vakuma" :wink:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Odgovori