Ipad problem

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Ipad problem

Post od rudulan »

Kupio sam ipad polovni i kada sam mu uradio hard reset trazio mi je podatke od proslog vlasnika, jer ja nisam odma unio moj nalog. Problem je sto se taj lik sto mi je prodao ipad ne javlja.
Postoji li mogucnost nekako da resetujem bas sve i da mi ne trazi njegove podatke, jer u suprotnom ne mogu da koristim uredjaj uopste?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Ipad problem

Post od iLuka »

a koje ti podatke trazi? kako si uradio hard reset? :dry:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ipad problem

Post od Azimuth »

iCloud podatke?
Nema sanse da izbegnes to. Prosto moras da uneses podatke prethodnog vlasnika, pa da deaktiviras njegov nalog, pa da uneses svoj. Taj od kojeg si kupio ti je ocigledno uvalio ukraden iPad, nije ni cudo sto se ne javlja.
Skupa skola :uhuh:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Ipad problem

Post od iLuka »

najverovatnije je to ali neka proba restore da li ce da pokrene ili ce mu traziti apple id ili da ugasi find my phone...

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Ipad problem

Post od rudulan »

Hard reset sam uradio tako sto sam prikacio ugasen uredjaj za komp i drzao home dugme. tada me itunes pitao zelim li da updatujem uredjaj ili da ga obnovim resetujem. ja sam stisnuo obnovu i reset i pitao me jesam li sugoran da to hocu, jer mi se brisu svi podatci iz uredjaja.
Ja sam mislio da ce da zaboravi i taj nalog, ali nije i dalje ga trazi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Ipad problem

Post od iLuka »

pazi, postoji sansa da lik samo jednostavno nije obrisao svoj nalog i ima neki vid zastite ali postoji i sansa da je ukraden ipad pa ni on nije znao user i password pa ti ga prodao...

nakaci ga na itunes i probaj restore pa javi sta nudi i kada...

p.s.
jesi ti znao tog lika i jesi li video ukljucen ipad pre kupovine ili si sve ''na slepo'' radio oko kupovine?

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Ipad problem

Post od rudulan »

nisam znap od prije toga lika, negoo preko oglasa.
Ipad sam dobio upaljen i kada sam uradio hard reset trazio mi je password za taj nalog sto je bio prijavljen, ja sam ga onda prikaci na itunes i imao sam dvije opcije: Da uradim update ili da obnovim sistem. Obe stvari sam uradio,, ali kada ga upalim on i dalje trazi password od tog naloga.

Mozda je i kraden, pojma nemam, al bi ja sad da ga koristim normalno, jer sam ga normalno i platio.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Ipad problem

Post od Behemoth »

Pa to ce malo teze da ide.
Ako je zakljucan na cloud onda imas samo skup posluzavnik za kafu.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ipad problem

Post od Azimuth »

Nemoguce ga je koristiti bez da pre toga uneses username i sifru prethodnog vlasnika, pa tada obrises njegov nalog i tek onda uneses tvoj.
Bojim se da si bacio pare i sad imas samo jako skup ukras koji ne mozes da koristis.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Ipad problem

Post od rudulan »

e otac mu govno pojeo.
A nije moguce ni jailbreak neki da se uradili ili brisanje kompletnog softvera pomocu nekog programa, pa ubacivanje novog?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ipad problem

Post od Azimuth »

Apsolutno nista.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Ipad problem

Post od Behemoth »

Imas li neke podatke od tog sto si kupio?
Prijavi policiji,otkud znam,jer ako je nekim slucajem ukraden ti ces snositi posledice
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Ipad problem

Post od iLuka »

pozovi ti lepo neke servise u bgd, sigurno imaju neko resenje... mozda platis nesto ali bar i to ako resis problem... jbga

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Ipad problem

Post od rudulan »

nema posla od policije, drug mi je imao slican problem i prijavio, i samo je zbog toga imao dodatne troskove. Pokusacu sa servisima, valjda ce neko nesto moc da uradi.
U svakom slucaju hvala na pomoci.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Ipad problem

Post od Behemoth »

Moze da se razbije icloud ali moras da nadjes dobrog hakera za to.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori