iPhone 5S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Itekako je važan prodavac jer preko njega ostvaruješ garanciju u drugoj godini, a za to se Apple ne pita nego sve troškove snosi isključivo prodavac :wink:

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

edge.edge
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pet, 14. Jun 2013. 11:38
:: gnexus
:: samsung b7330

Re: iPhone 5S

Post od edge.edge »

Cisto sumnjam da je tretman u drugoj godini isti kao u prvoj koji pokriva apple.

Послато са Tesla уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Naravno da jeste. Uslovi su identični u obe godine, apsolutno ništa se ne menja na gore po kupca, jedino može na bolje, ali sve troškove oko garancije snosi prodavac.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: iPhone 5S

Post od PetarI »

Smem li,hoću li napraviti štetu ako deinstaliram fabričke Maps?Beskorisne su mi,skinuo here we go.

edge.edge
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pet, 14. Jun 2013. 11:38
:: gnexus
:: samsung b7330

Re: iPhone 5S

Post od edge.edge »

Azimuth napisao:Naravno da jeste. Uslovi su identični u obe godine, apsolutno ništa se ne menja na gore po kupca, jedino može na bolje, ali sve troškove oko garancije snosi prodavac.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To je onda ok!
Zanima me dali se u 2 god Tel popravlja ako je u pitanju greska na hardveru ili se uredjaj menja kao sto je slucaj u 1 godini internacionalne garancije?

Послато са Tesla уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Ako je Apple rekao da se zbog određenog kvara telefon menja, onda je prodavac u obavezi da tako i postupi u drugoj godini garancije. Takođe, što je ne tako redak slučaj kod nas, ako naši servisi ne mogu da poprave nešto za šta je Apple rekao da se popravlja, prodavac i u tom slučaju vrši zamenu uređaja.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: iPhone 5S

Post od PetarI »

PetarI napisao:Smem li,hoću li napraviti štetu ako deinstaliram fabričke Maps?Beskorisne su mi,skinuo here we go.
Ja pitao konkretno,ali me zaobilazite sa odgovorom....

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Ne bi trebao da napraviš nikakvu štetu, a sve i da ti nesto krene po zlu, znaj da zapravo nisi obrisao mape već ih praktično sakrio. Ta opcija je došla sa iOS 10.
Uvek možeš da uradiš restore i vratiš se na početak.
Ja bih, pre tog igranja sa brisanjem, za svaki slučaj uradio bekap. Čisto da kasnije ne bi morao da vraćaš sve peške, lakše je ovako.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Ja sam odmah sve fabricke pobrisao jer ih ne koristim. Kada budem hteo da vratim - uradicu restore ili erase all i bice sve kao na pocetku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: iPhone 5S

Post od PetarI »

Za sada jedina stvar koja mi u odnosu na android smeta,ne kapitalno,je da nemogu direktno iz imenika(gde sam stavio adresu...nekoga xx)pristupiti navigaciji,nego moram ručno unositi adresu....

juzzer
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 00:50

Re: iPhone 5S

Post od juzzer »

Ako si korektno upisao adresu u polju namenjenom za istu, klikom na to polje ce ti se otvoriti Maps i ponuditi ti rutu do tog mesta.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Problem kod iOS-a je sto odmah otvara apple maps koje su blagi uzas... negde nisu cak ni velike zgrade ili neka zdanja ucrtani...

zveck
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 11. Dec 2016. 18:38
:: iphone 5s
:: iphone 4

Iphone 5S - Promjena baterije

Post od zveck »

Pozdrav svima, zamolio bih Vas za pomoć.

Poslije aktivnog koristenja Iphone-a 5S 2 godine došlo je do slabljenja baterije tj. prebrzo se potroši nakon čega sam odlučio da ubacim novu.
Naravno odnio sam mobitel na servis gdje su mi predpostavljam ubacili kopiju i tad su nastali problemi. Naime, mobitel odlično radi 3-4 dana nakon čega se jednostavno ugasi (sa 50% + na punjaču), ponovo sam ga odnio na servis gdje su izvadili bateriju, napunili je i telefon je super radio 3-4 dana dok opet nije došlo do gašenja.

Molim za mišljenje da li je problem što baterija nije orginalna ili je do nečega drugog?

Hvala još jednom :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Klasicno vacarenje u servisu...
stavljaju fals baterije, punjace, ekrane jer ih original kosta mnogo vise...
ne mogu da ti garantujem ali jedino bih verovao u ovlascen servis...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5S

Post od znemanja »

Najbolje se obrati ovlašćenom servisu, jeste da više košta, ali bar si siguran da ćeš dobiti original.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: iPhone 5S

Post od PetarI »

Pošto mi je Mts "tamo negde" otključao telefon(na lični zahtev,jer nije tako u ugovoru),trebam da uradim reset telefona da bih mogao da ga koristim na drugoj mreži.Pitanje je,dali prvo treba da uklonim sve naloge sa telefona,tipa find my phone,icloud,nalog osnovni pa onda da radim reset ili mogu odmah u reset?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Reset u smislu restore? Za to moraš da isključiš FMI. Za ovo ostalo ne moraš.
Uradi bekap pre toga, čisto sa ti bude lakše tj da ne moraš peške da vraćaš sve na telefon.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

kakav je reset u pitanju?
settings-general-reset-erase all, brise sve iz telefona svakako kao i restore preko itunes-a...

ako radis samo soft reset - drzis dugo volume down i power, onda se ne brise nista.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: iPhone 5S

Post od PetarI »

Hard reset je u pitanju.Imam uključene sve opcije,FMI,icloud i naravno nalog je tu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od гари »

Par pitanja vezano za ovaj telefon. Jel ga vredi kupati sad? Kakav je u odnosu na SE? Jel je razlika neznatna? I koliko bi on još trebao da ima podršku, i šta bi značilo za telefon kad mu istekne podrška? Koliko sam mogao do sad zaključiti - skoro ništa za prosečnog korisnika koji bi već i sa ovom trenutnom verzijom softvera imao sve što mu treba? I pretpostavljam da kod različitih verzija iOSa postoji i ta kompatibilnost unazad, i da je situacija kao i na Androidu - da i kad uređaj ostane zaglavljen na nekoj verziji softvera, da telefon ima sve što je imao do sad, i nema neke potrebe da se prelazi na noviji telefon?

Konkretno sam ovde mislio na verziju od 16GB...

I odmah da pitam, prebacivanje slika i svega toga na njemu nije bauk, pogotovo je sa iTunes sve jednostavno? (Ne vidim što bi neko izbegavao iTunes nalog.)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori